Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. black

    black Komšija

    Lijepo auto nema sta, jos ti ces vjerovatno ubaciti i vecu navi i jos djidja.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Imaju kategorije i po kw i po kubikazi.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U pravilu snaga utice na osiguranje, sama kubikaza na putarinu, a kubikaza i godiste na porez.

    Najveca glupost je sto ekoloski pogodnija auta nemaju nikakve popuste, svodi se na 5KM razlike. Moze bit jeftinija registracija za neku Euro 2 kramu nego za novog 1.0 benzinca koji ispunjava Euro 6.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nova A klassa i zvanično



    EDIT:

    Pogrešna tema
     
    Last edited: Feb 3, 2018
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    moze li ova a klasa za 50 000...moze heroicu stati i u garazu :D
    btw. predobro auto,dizajn mi se posebno svidja
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    https://www.olx.ba/artikal/24206336/seat-leon-cupra-300-2-0-tsi-novo/ Ako vec gledas Meganea :D

    A imas sad i Aronu novu 1.5 TSI FR verzija, cijena 35k, dodas jos opreme sta ti treba i taman.
     
    Last edited: Feb 3, 2018
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Serete, pa ja vozim 2.0 hdi sa 66 kw, 307 je teska 1370 kg, i prelijecem ljude kad preticem, ide auto preko kkaraule kao avion. Jedina mana sto na autoputu mu je max 160.
    Kolega ima verziju sa 100 kw, pojede sve na cesti.
    Mislim da je 80kW dovoljno za nase ceste do 1500 kg.
     
    Last edited: Feb 3, 2018
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jest sa turbodizelasima :D
    btw. svako auto je drugacije i tek kada ga provozas,vidis da li je to to i ovako odoka govoriti nije bas na mjestu
    puno stvar i igra ulogu kakvo je ponasanje vozila,kako drzi cestu,kako vuce,kakva su medjuubrzanja itd
    sto se tice nas i tih 2.0 hdi ili 1.9-2.0 tdi...to su u BiH najzastupljeniji motori i to nije bez razloga,jer je cijela BiH brdovita i bez velikog obrtnog momenta je patnja uzbrdo
    autoputa imamo jako malo,brzina ogranicena pa skoro niko i ne gleda maksimalnu brziu,jer nije ni bitna...ja recimo na autoputu vozim 130 km/h...nemam potrebe ici brze
    uglavnom i ja da uzimam novo auto,isao bi na malo vise KS,od viska glava ne boli :D
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Eto ti motora, ja sa golfom 5, troje ljudi i stvari sa vikenda 190 bez problema. Znao sam ja da nevaljaju ti hdi
     
    veki81 and forzamilan like this.
  10. veki81

    veki81 Aktivista

    Hamiltone jest to ti ?
     
    Sena likes this.
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dobro kad je eksplozivan taj motor pa moze :D
     
  12. veki81

    veki81 Aktivista

    Hrabar post :D
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    U oca isto auto, skoro vozio Sarajevo-Zenica autoput, 160 bez problema u cetvrtoj :D Moze komotno vise, troje u autu bilo. Cudno mi da kod tebe ne moze. Jest da nema vise nijednog filtera, pa mozda to igra neku ulogu. Prije skidanja filtera je gusio pravo. A nemam ni ja problema sa preticanjem na Karauli, moze se brzo zaobici, sasvim dovoljno auto za nase puteve, jedino sto ga vrijeme sustize.
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nisu nikad ni valjali.

    Ide auto i više, samo ja necu da mu radna temperatura raste iznad 83, a to mu je radna tepmeratura do 160. Radi turbine, jer ova verzija nema interkuler.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    90KS leti :) jebi ga svako drugačije shvata taj let :) ja sa 130KS osjetim da nije to to ako preticem nekoga na magistrali ko ide cca 90km/h a ti sa tim motorom već preko 60km/h kontaš možeš li...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    Haker likes this.
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne seri, na magistrali je ograničenje 80, i maksimlano ti treba 100km/h da preletiš nekoga i to sa prekoračenjem od 20 km/h, a to sa autom od 80 kW obavis sa pola gasa,
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Prvo nije lepo da se vređamo,

    Drugo svi vrlo dobro znamo da se slabo ko drzi ograničenja, pogotovo na putevima gdje se to može, i treće, u svojih cca 500k km pod guzicom, sa svakakvim autima, za naše magistrale i dionice gdje su kratke dionice gdje se pretile, i 130KS je malo ako neko ide 80+km/h, govorim o preticem bez "priprema" i sličnih kerafeka...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Miješate babe i žabe. Max brzina nema veze sa ubrzanjem, obrtnim i preticanjem. Ide i w124 sa 2.0 obicnim dizelom preko 100kmh ali je preticanje sa njim na magistrali horror. Moraš se dobro zaletiti i predviditi situaciju. Ubrzanje na tim 60-70kW motorima je odlicno ako je yugo referenca ili ako se preticu zaprežna kola. Ja bih svom 85kW benzincu najmanje dodao jos 30% snage jer su nase magistrale poligon za nesrece kako su ceste lose i svaka sekunda je dragocjena prilikom preticanja. Sa druge strane u susret manijaka koji ulijecu u makaze koliko hoces a sada odjednom auto sa 66kw koje ima bog zna koliko stvarne snage nakon toliko godina, leti kao avion.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    To ja kažem. Ja ne znam ni koliko moj može maximalno, ali mi je bitno da dobro ubrza kad krenem u preticanje

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    da ima dobar kick down

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk