Savremene pošasti

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Feb 25, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Majke ti mile dje je to ovdje? U Sarajevu?Kakva operacija?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Na UKC u Tuzli.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jednostavno ne mogu da vkerujem da mogu otpustiti dijete iz OET-a ili ti toalne anestezije odmah 2h nakon.zahvata kakav god da je.Kod nas to nije praksa bar znam.za Zenicu i Travnik.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    de mozda su ga samo malo potopili , nije to nista ne uobicajeno.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa eto vidiš da nije svugdje isto, meni ne smeta to jer je sve bilo okej, ali nismo znali da je normalno da se pojavi temperatura koja traje dan - dva. Jer je svakako imao terapiju paracetamol čepićima.
    Ali svejedno, valjda treba dati neke informacije na otpustu, u slučaju da.....
    1h i 30 minuta je trajao operativni zahvat, ali nije bitno, najbitnije je da je sve uredu prošlo.
     
    Last edited: Mar 10, 2020
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ne znam stvarno to mi je van svake pameti. A to o informacijama da ne govorim. Zdravstvo nam je totalno u qrcu pogotovo ljekari koji danas izlaze sa trake a medicina je bitna da se ima bijeli mantil i da se qrcis po hodnicima sa slusalicama. Grozno. Nema etike nikakve.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    tako je prije bilo i ovde... rekle nam sestre gore na ukc-u
    al eto :D uštede
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    ja mislim da vi generalizujete stvar, postoje razlozi zasto se savjetuje rani ustanak iz kreveta i pedala, nije tacno to za slo da se ostaje 7 dana po defoltu, to zavisi od slucaja
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    da ti momak nisi bio u italiji :p :D
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma ne generalizujemo, ja se slažem ne mora niko gore zdrav ležati, samo malo više informacija, ako je teško, može se brate i isprintati na papir, ali kada VSS čovjek ne može da pohvata one Marksove pamflete u dvije minute, mogu misliti kako će neki djed ili nena da skonta. I onda ljudi dolaze ponovo i sve se vrti u krug.
     
    Last edited: Mar 10, 2020
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja sam imao op zucne kese, izasao sutradan.
    I ispravno je da se sto manje zadrzavas u bolnici ukoliko je kucni oporavak moguc, jer u bolnici rizikujes bakterijsku infekciju, ma koliko to god suludo zvucalo.
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    Što se tiče privatne prakse situacija je da manje radiš više pričaš, jel to ljudi vole i traže, nešto za što mi treba 5min to se upakuje u 30min do 1h i naravno to vrijeme naplatiš :)
     
  13. xman

    xman Komšija

    Ova tema otisla helac...
    Tuzlanski karanten pun? Nema niti jednog pacijenta.
    Usluga na ukc Tz nevalja? Da. Zahvalite to onima za koje glasate. I kao takav je opet 10 stepenica iznad sarajeva koje redovno salje pacijente u Tz na operativne zahvate koje ne znaju. Broj standardnih operacija koji se uradi na ukc tz i u glavnom nam gradu se porediti ne mogu.
    Vjerujte da ono malo prave humane praxe i strucnosti sto ova drzava ima je u Tz. Cast izuzetcima.
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Slazem se.Tuzla je vrh.Sarajevo je sada muda objesilo totalno sto se klinickog tice.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma daleko od toga da ne valja, sa čim se radi i koliko je stanovnika na 1 doktora, a i problematika sa odlazećim kadrovima, dobro smo živi. Ja samo govorim neke stvari zbog čega su ljudi uglavnom zbunjeni gore, a Bogami mjesecima se čeka na termine i ostale stvari.
     
  16. xman

    xman Komšija

    Prije nego su politicke stranke zabile svoje kandze bilo je neuporedivo manje korupcije,nepotizma i malo toga je bilo da je nedostajalo od inventara ili osoblja.
    Ne znam da ima bolji primjer zla politike u ovoj drzavi i njenih posljedica.
    Da nije od vitalnog znacaja davno bi ga hijene rasparcale i ugasile kao i sve ostale firme u drzavi.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma katastrofa, što se politika upliće. Ja imam fino iskustvo sa UKC-om bez obzira na stvari koje sam gore naveo, uvijek je bilo profesionalno odrađeno
     
    Last edited: Mar 10, 2020
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne treba mijesati Dom zdravlja i UKC, jer su dvije razlicite ustanove koje nemaju istu upravu i finansiraju se iz razlicitih fondova. Dom zdravlja u Tuzli je katastrofalno los zbog manjka osoblja, a i ono sto radi je po mom misljenju neprofesinalo.
     
    Last edited: Mar 9, 2020
  19. Esh

    Esh HWB

    Nemojte plaho u politiku da ne brisemo ili zakljucavamo, znate da nece na dobro izaci..
     
    Loki likes this.
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Slažem se, danas dnevni skok od 6k na dan.
    Pratio sam, prije 10 dana bio je dnevno 2k, pa se popeo lagano na 4k, pa na 6k, evo ga ide
    progresivno na 10k.

    Za 16 dana broj zaraženih se uduplao. U Italiji pravi OUTBREAK

    [​IMG]
     
    Last edited: Mar 9, 2020
Thread Status:
Not open for further replies.