Situacija....

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sarajevo_ba, Nov 28, 2004.

  1. djambo

    djambo Aktivista

    da je za mene skoro da nema problema ja se mogu strpit al sastavljam frajeru komp pa je to problem juce sam dobio kartu Gainward ultra/2400 6800gt GLH sa Athlonom 2000+ i 512mb ddr400 3dmark05 4800,03 9950 i pazite sad 01 12360 bodova
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    usko grlo na cpu/ram relaciji.
     
  3. djambo

    djambo Aktivista

    u ponedjeljak stize ostatak cpu i maticna pa se provjerava prava snaga inace sada vec doom3 ide na veryhigh i 8xfsaa otprilike 80fps
     
  4. y0daDac0da

    y0daDac0da Novi član

    Sta se zalite ljudi, ocito niste probali nabavit Quadro FX 4000 u nas. Vecina firmi na na sirem podrucju nisu ni culi da takvo nesto postoji. Na kraju sam ga morao narucit iz vana. Sad da samo skontam kako ga unijet da ne izletim previse :smt003.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Sakrij ga u pantole :mrgreen:

    Ima moze se narucit kod nas samo treba cekat da dodje a to je oko 15 dana

    taj quadro fx4000 jel to na bazi fx5900 chipa :idea:
     
  6. y0daDac0da

    y0daDac0da Novi član

    Ne, quadro 3000 je bio na bazi fx5900 chipa, ovaj je na bazi 6800 gt chipa; profesionalna kartica za CAD i animaciju.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pored 3DLabs-a i njihovog flagship modela Realizm800 koji ima 640MB video memorije, ATI/nVidia nemaju sta traziti u tom segmentu. A znam firmu gdje se ovo moze zbaviti. :wink:
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sam cuo da je Quadro Bog Allah za 3D labs
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za one sa plichim djepom jeste, ali doticna 3DLabs karica kosta preko 10000KM kojoj se video memorija moze prosiriti na okruglih 1GB (me thinks).
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    I još ima 512-bitnu sabirnicu
     
  11. Sleeper

    Sleeper Komšija

    za 10000KM se i ocekuju extra karakteristike.
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa onda više se isplati otić u SAD tamo ga kupit za 2800 USD i prošvercat nego "izvalit" 10k KM
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    BoXX Radne stanice rade Star Warse III (quadro ''onaj 5950 i AMD Opteroni'') ja mislim da ne treba bolja preporuka
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To rade dizajneri u post produkciji, a poslije taj materijal dodatno ide u ILM gdje se "vuce" kroz jos mocnije stanice. A maloprije vidjeh na jednoj stranici da je QuadroFX 4000 jefiniji od 3000 modela. Cudno. A ko uzme ovakvu graficku valja izletiti jos nekih 8000-9000EUR za recimo Maya/Lightwave kombinaciju. A jos sam vidio i neke profi benchmarke gdje je najslabija 3DL Realizm kartica (model 100) brza od najjaceg Quadro modela. :!:
     
  15. y0daDac0da

    y0daDac0da Novi član

    3DLabs kartice su babo svih profesionalnih postprodukcijskih i produkcijskih kartica, samo kao sto rece, moras biti LucasArts da kupis vise komada :). Quadro su veoma dobre za cijenovno podrucje u kojem se nalaze (btw ako se uzme u obzir poseban odnos sa nvidijom i zato poobiman popust na njih) i dosta stabilne. A plus 4 kartice ce me doci jeftinije nego 1 3dlabsova. Sto se tice nabavke kod nas, tu sam opciju davno otpiso :mrgreen: . Samo mi sad valja skontat kako kroz aerodrom pronijet heh. FedEx je definitvno out.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    pa sam pogled na fizičku veličinu i cijenu 3dlabs kartica odaje koja je njena namjena.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  18. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ova mrcina ima rama koliko moj cijeli sistem![​IMG]
    realizam u punom smislu rijeci.koliko ovo kosta?
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    ko oba dva tvoja bubrega
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kosta u USA oko $2999 bez poreza. ovdje kod nas skoro 10000KM. jeftinije otici tamo, kupiti karticu i vratiti se nazad a jos svasta vidjeti usput :|