Skuteri

Discussion in 'Generalna diskusija' started by filip_sm, Mar 11, 2015.

  1. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    Ima li skuteraša na forumu? Znam da ima Dino, ako se nije penzionisao :mrgreen:
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    :mrgreen:

    Kakva penzija,juce sam ga bas upalio i napravio 300m sa njim. Posvježe mi je bilo za vozanja.
     
  3. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    :D super još si tu
    oslabio nam je grad sa pilama, prije svaki dan Bukva

    sad Bukva propala, planiramo svakih par dana grupno na Vis roštiljat :)
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    E ako ce se na Vis onda treba cross a ne skuter :D
     
  5. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    asfaltirano do spomenika, išao sam neki dan s autom
    fine krivine a nema naroda

    edit: imaš li slučajno dihtunge za malossi sport mina lc?
     
  6. _amar

    _amar Aktivista

    Jos jedan skuteras :)
    Koje skutere imate?
    Ja vozim Peugeota ludix '05 god, polini kit 80 ccm, leo vince zz, ostalo sve stock :) Zna li iko dje ima gumu povoljno nabaviti? Treba mi 130/90 10?
     
  7. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    ja sklapam Aeroxa već godinu i po' :D
    za gumu bi Dino mogao znat
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Joj ljudi moji zar vas ima, svoj prodao prije nego sto cu u Svedsku. Vozio PGO-a T-Rex 50cc, za kojeg sam na pocetku smatrao da je neki shit od marke, ali se pokazala kao odlicna i kvalitetna masina, koja je samo jednom na popravku isla. Nisam tad imao para za neko extra modanje ali su bili manji lezajevi (kuglice) i skinuta blokada, isao je pravo fino.

    Otkad sam u Swe puno puta me povuce da sebi uzmem, ali nema lijepog vremena za toga ovdje, mada malo kasnije mozda kakvu masinu.

    Sta se sad fura, Aerox i dalje u fazonu, njega sam uvijek htio uzeti.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    JA vozim Peugeot SpeedFight 2 LC sa pojacanom opremom.Code kljuc,bijeli zmigavci,integrisana sajla za zakljucavanje,brzinomjer do 100km/h.

    Sad je modan na 70ccm,Malossi MHR replica kit,Stage6 HCP radilica,SKF C4 lezajevi,Dellorto PHB 19mm karburator,Stage6 Big Valve,YasuniR auspuh,Poloni speed control vario,Malossi Special Belt,Polini G2 kvacilo,Stage6 R6 zvono kvacila,KOSO racing brzinomjer sa obrtomjerom,Malossi MHR Synt disk plocice i sigurno ima jos toga sto sam zaboravio.

    A za gumu,ja sam dugo vozio savine Sporty MC29 i bile su odlicne i jednom kupim Metzeler ME 7 Teen i zijanio sam se kako je dobra guma.Bile su oko 200km obje.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ok je cijena, nije puno ni prešao. Imao sam Apriliu s istom mašinom, tj. Piaggio motor, nikada problema za 8k koliko sam ga vozio. Drug ima takvog, preko 20k na satu, i do sada mu je samo regler otišao ali vozi bez problema :)

    Jeste da je taj s linka nanovo lakiran što može značiti da je padano s njega, ali probat ćeš svakako prije kupovine pa vidjeti kakav je.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Otisao vec. Sta od brendova i modela da gledam ?
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    @XT - gledas u austriji? Kakva je procedura uvoza?

    Mozda bi i ja jedan sklepao da imam kad dodjem u BH a i da ga buraz voza ponekad :D
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U at sam trenutno, ne bih uvozio.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Od brandova piaaggio,gilera,aprilia,malaguti,beta. S tim da su Gilera Runner, Piaggio NRG i Aprilia Sr50R vrh ponude.
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    A da li postoji mogucnost uvoza iz vana i koliko se to isplati? (Ako je neko upucen)
     
  17. _amar

    _amar Aktivista

    @dino73n ti pravo zagrizo za tuning?
    Ja recimo rijetko se vozam po gradu, vise sam po brdima/šumama. Mada nekad znam se provozat do Mostara, Konjica, Prozora i Posušja. Do sada 30.000 KM na satu, bez i jednog veceg problema. Jest da redovno mjenjam kvacilo, rolnice, remen i gume, mada se ne zalim. Sta radim sve od njega, a jos me nije nigdje ostavio ja sam i vise vec zadovoljan.
    Evo par slika skutera:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    _amar
    Vozim mopede/skutere vec 25god i tuniram ih od prvog dana. Prije je bilo tesko jer nije bilo djelova,tomosi se tunirali rucno a danas imas sta zamislis. Ovog pezoa sto sad vozim imam jedno 5god a imao sam jos jednog istog prije njeg isto jedno 5god tako da moze se reci da 10god skupljam te djelove i usavrsavam.
    Rezultati su strasni,ima preko 10 konjskih snaga i ide oko 110km/h mjereno gps-om. Samo sto vise nemam vremena za vozanje kao nekad.
     
  19. filip_sm

    filip_sm Aktivista

  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma