skyDSL - Internet putem satelita - clanak

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Lamagician, Jan 27, 2004.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    pa ako se može igrat na 56k, onda se može i na 10Mbit-a... samo ti spoji 120m, pa ćeš vidjet.

    stp ima oplet/foliju na svim paricama (njih 4) i onda oko svih parica skupa, pa onda vanjska izolacija... nema veze to sa vanjskim utjecajima, jedino sa vanjskim el. interferencijama. ako se sve to uzemljenje ne spoji na odgovarajuće konektore sa obje strane (kompliciran posao), onda je na kraju više štete nego koristi.
     
  2. gospodin

    gospodin Novi član

    Govorite mi da mogu i bez pojacivaca na 120 m ??
    Dali cu 100% imati isti ping na netu kada igram kao i oni sto igraju u clubu ??
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    120m ne vjerujem

    igre = udp protocol = no error correction = moguc packetloss

    ipak sams 95% siguran da neces imati problema :)
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    tak i onak moraš kupit 120m kabela, pa kad ga već kupiš, onda ga odmah i probaj... nije problem kasnije ga prerezat i terminirat prema potrebi.

    ovo za udp stoji, al kaj igre nisu na tcp-u?
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nisam 100% siguran sto koriste udp kao protokol u svim online igrama. Opet logicno je, jer udp samo salje pakete i nadas se najboljem. Sto te prisili da igras na lokalnim serverima za najbolji moguc gameplay :) Netcode bude jednostavniji nego sa tcp. Ja mislim da ima i sa error correction jer bi stvarao kasnjenje u komunikaciji u slucaju da svi paketi ne dolaze, i moraju se poslati ponovo.

    Ovako samo iskusis lagpacketloss :)
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    cek malo... ti hoces da se spojis u igranonu da bi mogao igrati igre na netu?
    PING ce ti 100% biti veci.,, a jos ako imaju sporu vezu..... a bude vas puno....
    Ajd ti spoji tih 120m... nebi trebao imat veci ping od 50 :)
     
  7. abasi

    abasi Aktivista

    Ovako narode:

    Ja sam se upravo danas povezao sa Spider-om i to sa obicim UTP kablom.
    Duzina kabla je oko 70 m
    Ping u Counteru nam je max 17 ( sto sam ja mogao vidjeti)
    Laga nema nimalo ama bas nimalo.
    Mi zivimo u istoj zgradi, ja sam na 8 spratu a on je na 1 spratu, pa sam ja njemu bacio kablo on usteko u svoj komp. kreirali i ping 10.
    Ma super je iako mi nismo nista podesili kako treba ( treba li ??? ) nego samo ustekali u Lan kartice i pucaj .......

    Isto vas hocu pitati sta trebamo mi da konfigurisemo , jer kako sam cuo bice malo bolje.
    To je ono nesta da on stavi 195.222.32.1 a ja 195.222.32.2 ... tako nes.
    pa mi recite kako da to uradim
    Ja mislim "gospodine" da ces moci igrati bez nekih vecih problema sa tim 120 m kabla.

    To 100 m je teoretska granica a slobodno dodaj jos 20 m i to je super znaci.

    Ma bice sve super mislim, jer je kod nas dvojce ping 10-15 konstantno.


    P.S. Imamo obojca Win XP pro.

    POzdrav !!!!