Software za VFD displej?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ReNNo, Jun 2, 2010.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Izrovio sam iz starih stvari Samsungov 20L201DA3 VFD 20x2 displej i sredio ga da radi na USB, testirao i radi.

    [​IMG] [​IMG]

    Zanima me da li neko zna kakav dobar softver za njega koji bi služio za slanje korisnih informacija na ovaj displej.
    Želio bih da mi prikaže vrijeme, datum, temperature komponenti, napone i slicno.
    Nasao sam par programa kao sto su LCD Smartie i LCDC ali ne prikazuju mi informacije kako bi trebalo.

    Vjerovatno bi ovo trebali znati HTPC entuzijazisti, a posto ih imamo par, volio bih cuti misljenja.
    Po mogucnosti da je software free.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ipak sam odlucio koristiti LCDSmartie, te uz pomoc njihovog supporta rjesio sam problem sa prikazivanjem informacija...

    [​IMG]
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Ne bi bilo lose da nabacis neki vodic za ovu tematiku na forum.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    old school a uz to moćno izgleda.
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Mogao bih, ali problem je sto je tesko naci ovakve dipleje i poskupi su za svoju funkciju pa mislim da ne bi baš bilo ljudi koje bi ovo zanimalo.
     
  6. Looney

    Looney Komšija

    Ja bi rado pročitao više detalja o ovome :)
     
  7. pac

    pac Komšija

    takodjer sam zainteresovan za vise detalja, kako sta itd...
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nebih vam sad mogao sve u jedan topic smjestiti jer tu ima dosta izvedbi VFD displeja sa raznim kontrolerima i vezama.
    Mogu vam jedino uraditi "how to" tutorial za ovaj moj VFD.