Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zna li se hoce li napajanje biti unverzalno 110-220 volti, kao sto je bilo na PS2 i PS3?
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    da, nije region locked.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Super. :) Planiram sebi uzeti u Americi, pa bi bas bio isfur da donesem vamo a ne radi na nasu struju. :D

    [​IMG]

    :D
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije region locked za igre naravno, ali za napajanje cemo morati sacekati da ga ifixit ili eurogamer rastave i vide sta je unutra. To je svakako najjednostavniji i najpristupacniji nacin za proizvodnju, a mijenjaju se samo naljepnice i firmware u zavisnosti od regije.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zaista se nadam da ce napajanje opet biti univerzalno.

    :lol:
    [​IMG]
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija


    http://arstechnica.com/gaming/2013/06/p ... ltiplayer/
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tacno, s tim da sa PS+ dobivam gomilu sadrzaja za TRI konzole. Od MS-a imas g***o. Onaj plagijat od sinoc ne racunam.
    S nedavnim Xperia Z hackom svakako imam Plus do 2016. :D
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam iskreno bio na pocetku malo razocaran sa tim sto ce trebati PS+ da bi se igralo online, ali kako imam 10-ak prijatelja koji imaju odavno vec tu uslugu, cujem se sa njima da vidim kakve su benificije. Tako da kad sam cuo to sve, nece mi biti zao dati 50$, a dobijat cu za uzvrat snizenje na igrice, djaba igrice redovno (godisnje u vecoj vrijednosti od 50$), storage space i vjerovatno ce uveliko unaprijediti XMB zahvaljujuci tome.

    Naravno da bi bilo bolje da je i dalje free, ali morali su negdje i oni popustiti. Bila bi prevelika idila da je jos i PSN free.

    Najsmjesnije mi je u svemu tome, kako se XBox korisnici kao rugaju PS korisnicima u vezi toga, a oni godinama tu ulugu placaju. :)
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Ja već imam Plus, tako da mi to neće smetati.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    DRM totalno prepustili izdavacima, taman ce Ubisoft, Activision i EA ici na ruku kupcima :lol:
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo su poprustili ljudi koji su bili na cevapima ili im je bio ugašen monitor.

    XTRage -Bolje od MS-a ? Jeste ? Cemu sarkazam ?
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    EA hoce, ukinuli su one activation kodove
     
  13. Pasha

    Pasha Komšija

    Stvar je u tome što će Sony morati popustiti u vezi ovih preprodaja igrara, u protivnom desit će im se da će izgubiti izdavače. Pođi od sebe, da li bi ti prodao igru nekome od koga ne možeš zaraditi od same njegove prodaje. Sony mora popustiti, ne zato što želi, nego zato što mora. Microsoft na namazan način grabi tržište i njime vlada. Oni imaju svoju ciljnu grupu i uvijek će na tome zarađivati.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U najgorem slucaju ostace online pass-ovi za multiplayer i to je sve. A kako me MP ne zanima, bice jeftinih igara.
    Koliko god bili jaki, nece se izdavaci tako lako odreci jedne konzole i zarade na istoj, pogotovo jer je sad hardver dosta slican pa je posao portovanja gotovo trivijalan.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prejaka :)
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bas sam se ismijao kad je bilo na prezentaciji:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ovo mi je pravo drago cuti.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Izasla je i "full" verzija od 12 minuta:



    Inace Assassin's Creed 4 je potvrdjen kao 1080/60 naslov za PS4.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Hahahahahaha pa ovo je fenomenalno! Nisam se odavno ismijao ovako. :lol: Mogu komotno snimiti i film, prvi bi ga ja isao gledati u kino. :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017