Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Sony je oficijelno predstavio PS4, izgled konzole kao i cijena su jos uvijek tajna. Datum izlaska je novembar/decembar 2013.god.

    Dobra vijest, Shuhei Yoshida je izjavio da ce PS4 podrzavati koristene/polovne igre!

    Putem Gaikai sistema ce podrzavati streamanje PS3 naslova. Takodjer, moguce ce biti streamati PS4 igre na PS Vitu, pa mozete nastaviti igrati i kada je TV ugasen.


    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Poredjenja radi, GPU iz PS3 moze isporuciti 0.4 GFLOPS-a, GPU iz PS4 pumpa 1.84 GFLOPS-a.

    Full event predstavljanja:









    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]



    CAPCOM-ova nova igra, DeepDown, izgleda bas dobro:



     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sad ce biti mnogo vice-versa portova PC-Konzole.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako se ovo moze nazcat "predstavljanje":lol: Najobicnija reklama za konzolu koju jos ni na slici nisu bili u stanju da prikazu.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Treba ostaviti nesto i za E3, TGS i GamesCom.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Al bas se pitam jesu li ovi screenovi sto sam postavio gore od Killzone-a Photoshopani. Na modelima se ipak vide rubovi poligona, al smrdi malo da je sve ovako perfektno cisto
     
  6. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    S obzirom da nije riječ o nadolazećoj PC igri, možda i nisu hehe. A vjerovatno jesu, ispolirano za foto-efekat, ali mislim da je minimalno.

    Joj jarane, nisam se 'voliko zagrijo za konzole nikad :D Vidjećemo na šta će sve ličiti u praksi kada izađe, i kako će se odraziti na kvalitet PC igara tj da li će imati smisla igrati se na računaru.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja samo znam da za launch aBd pichim za Bech, mozda i kakav shator rastegnem ispred radnje sa ostalim geekovima :D
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stvarno ne mogu da vjerujem. Pa nikad jos prve igre nisu izgledale kao materijal koji se na predstavljanju pustao. Padate kao mala djeca. Hajde za Bahu mi nije cudo.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Lik je igrao Killzone uzivo na podijumu, nije neki CGI u pitanju.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

  11. mirseth

    mirseth Aktivista

    Ne znam, dobra grafika killzona, infamousa i watchdoga, bit ce to bolje par puta od prethodne generacije pogotovo kad budu dolazili novi naslovi, ALI zar nisu rekli da ce biti 6 puta jaca grafika od ps3( ovdje je 4 puta ili malo vise sto nije bas neki futureproof za recimo 6 godina zivotnog ciklusa konzole), cell procesor iz ps3 je i sada jaci od ja mislim pola quad core procesora na trzistu a nisu ga stigli u ps3 ni 50% njegove snage iskoristiti, trebali su ga samo spojiti sa novim ramom i gpu-om i eto nove konzole po extra cijenama..

    x86 arhitektura im je mac sa dvije ostrice, koliko god bila pristupacnija developerima za brzi i laksi razvoj igara toliko im je tesko izvuci skrivenu snagu iz hardware-a jer je za razliku od cella i nema...Zasto onda ne uzeti xbox umjesto ps4 ...Izgleda da su izabrali da ne budu lideri u inovacijama nego da konkurisu na trzistu sa velikim brojem igara i pristupacnijom cijenom...

    Po meni steta..
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je nova politika cijele kompanije.

    Sam sistem je 6-8x jaci od PS3, a ne samo "grafika" koja se bas i ne moze kvantificirati na taj nacin. Bitno je da CPU, koprocesori i GPU imaju zagarantovanu propusnost od 180GB/s prema unificiranoj memoriji.
     
  13. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Nedaj se Vedo :)

    I ja sam 'vako ludio za PS3 kad je tek trebala izaci. Nisam isao vani da je kupim, ali sam je nabavio od jednog covjeka sto radi u afganistanu. Platio sam konzolu 1200 maraka + nekih 50 je otislo za goriva :)

    To sam onda uradio, ne ponovilo se :D
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svaki put ista prica. Koliko je ono PS3 bio "jaci" od dvice? Porez na budale.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo budala moze reci da nije jaci od PS2. Igre govore za sebe svakako bez obzira sta neko mislio.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Hakeru ne kenjaj. Pogledaj GoW2 za PS2 i GoW3 za PS3, obje su izasle na samom kraju zivotnih ciklusa konzola, tj. izvukle maksimum. nije samo razlika u rezoluciji, jer grafika, zvuk i animacija u te dvije igre je nebo i zemlja!

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Haker truje temu bez ikakvog smisla. Inace ne znam kako dan prezivis, hejtas sve zivo.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ko sad poredi igre koje su izasle na kraju zivotnog vijeka konzola? Samo kazem da je svaki put ista prica kada predstavljaju konzolu, jaca sto puta, moze vise sto puta, a prve igre truba. Sad je pravo vrijeme da se uzme ps3 i odigraju neke ekskluzive
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovaj killzone izgleda odlicno tek kad se pogleda u 1080p, ko avatar bemu :D NEgo djaba im sva ova grafika kada je sa gamepadom igrati fpse nakaradno, jedino ako iskoriste onaj touchpad za nisanjenje. To je po meni najveca zamjerka gamepadu, trebali su gljivu malo podici a ispod nje touchpad za nisanjenje :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    dmr - Imas Frag FX za konzolu i mozda se i ne zele zamarati sa tim mada sam ja ocekivao da ce ga ubaciti kao defaultnu opremu.. ali nista. Mozda xbox izleti sa iznenadjenjem.