Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Vazi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma ja radit ce ti Plus sa PS4 i na PS5 nema to veze. Jos kad se na PS5 logiras sa racunom koji ima PS plus dobijes 20 igrica.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma imam neku ponudu i kombinaciju pa pitam ovdje da vidim kakva je cijena.
    Ni ps4 ne igram nesto posebno ,ali opet da kupim ps5 a prodam ps4,opet valja dati finih para

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  4. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ima li kakvih najava, da li će izbacivati neku PS5 pro verziju?
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Samo spekulacije nista konkretno.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sta ce pro,kada ni za ovu konzolu nema igara koje bi iskoristile potencijal :D
     
  7. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Počeh se malo interesovati za konzole nakon dugo vremena. Kontam ako će pro ubrzo doći na tržište, da se još strpim :)
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Uvijek prvo slim izadje, neće pro za dvije-tri god.
     
  9. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Iskreno, ako će ps biti mršav na štetu temperatura/buke, ne hvala
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Neće ni slim još, kakav crni pro. Sa ovom generacijom je situacija drugačija. Korona, nisu ih prodali koliko su mogli, gotovo sve igre što su trebale izaći su otkazane, konzola više od godinu na tržištu a ništa značajno nije izašlo.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Playstation 5 je izasao krajem 2020te i od tad smo vidjeli samo jednu novu reviziju konzole.

    To je bio CFI-1100, 2021 u Septembru.. ovo sve govori koliko sporo rade na navedenoj konzoli.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije da rade sporo vec je bila i proizvodnja obustavljena. Poceli su prodavati PS4. Takvo je stanje sa svim tehničkim stvarima. Industrija elektronike je u krizi.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije sve u ku***, graficke konacno idu dole. Ja mislim da cu pricekat AM5, do tad ce past cijene DDR5 a i cijene grafickih. Ne radi mi se sad upgrade jer je socket AM4 mrtav a Intel ce svakako vec nagodinu izdat novi chipset.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Super update, circuit experience daje dosta credits, taman i to da zavrsim na gold. Ali moraju jos povecati credits od online igranja.
     
  16. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    PS3 je posljednja konzola koju sam imao. I dobro se sjećam koliko su lošije izgledali launch naslovi u odnosu na naslove koji su bili dostupni pred izlazak četvorke.

    Argument je bio, kako je zahtjevan development za PS3, pa dok su se developeri naučili iskoristiti potencijal konzole.

    O PS5 čitam s jedne strane kuknjavu, kako igre ne izgledaju next gen, koči ih to što se moraju prilagoditi da rade i na starim konzolama (PS4).

    S druge strane vidim kako PS5 nije baš u stanju najnovije/zahtjevnije naslove u 4K @60fps, stabilno, bez dropova pokretati.

    Moje pitanje: dafaq? Je li to do optimizacije, ili je do hardverskog ograničenja?
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    Igre koje su do sada izasle, uglavnom su radjene za stare konzole. Tek od ove godine ce se moci nesto vise reci. Uvijek je prva godina nakon izlaska konzole bila ovakva.


    Najbolji primjer je Elden Ring. Tu igru su najavili 2016.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ova generacija ima ogroman potencijal, ali zbog situacije na tržištu i u svijetu životni vijek prošle generacije je produžen. Sve dok igra izađe za obje generacije nema tu nekog napretka.
    Ne gleda se samo grafika, nego cjelokupan svijet u igrama uključujući i AI.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Odlican bundle. Uzivaj!