Sony PlayStation3 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, May 17, 2005.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Hmm, izgleda da moras imat origi igru da bi je ti prekopirao na HDD. Al dobra stvar je da posudis od jarana igru i odradis backup ili iznajmis PS3 preko oglasa za cvaju sa 10 igara i svih 10 backupujes (sto je jos bolja opcija neg da skidas 10x tonu GB).
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Samo da napomenem da dalje rasprava ide malo vise u duhu pravila foruma.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    @Vedo - potrebno je imati i jednu originalnu igru koja ce uvijek biti u drajvu zbog blu ray emulacije. Nesto poput prvih PSP loadera gdje je jedan originalni UMD bio obavezan.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Ma cim moze homebrew sve je lagano. Ubrzo ce se pojaviti alati za automatizaciju, mozda i bude na principu "ubaci i igraj" ili cak u HDLoader stilu.
     
  5. gilla

    gilla Aktivista

    Pa da, samo kod ovih sto iznajmljuju imas ocajan izbor, soccer, kosarka, nfs :D jedino nije lose sa frendom uzmes oridji pa obojica imate za igrati.

    Samo cu ja naplacivati, evo ti igra kopiraj ali pare na sunce :lol:
     
  6. sale072

    sale072 Aktivista

    Sve je u duhu foruma.. pričamo o igranju backup kopija :)

    Meni je ovo predobro.. razmislite samo koliko će ovo produžiti vijek konzole.. neće se više vrtiti BDVD kao lud i grijati mi konzolu.. skopiram igru na HDD i lijepo igram... manje se grije, tiše radi.. svi sretni ! kako je to lijepo MS odmah omogućio u xboxu...
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja se vise nadam kakvom HD PS2 ili Wii emulatoru ili pustanju mkv fajlova, dok nisam nesto pretjerano uzbudjen zbog backupa. Ovaj princip nece omoguciti pokretanje backupa sa BR diskova jer BR drajv i BD emulator ne mogu raditi istovremeno.
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Bas ovo!
    Za multip tu je vec x-box ( koji se sad moze uzet za neke smjesne pare ) a za ps3 eklsuzive se moze nekako protegnut ... posle ovoliko cekanja na gt5 i da nekako kroz ovo ostanem bez online igranja , strik u ruke i prvo drvo :lol:
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Veliki bezobrazluk bi bio piratizirati GT5.
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ubacen je karting i editor staza , zadnje dvije poslastice :drol:
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Od E3-a pa na ovamo, ubacena je tona stvari, a vrlo me impresionirala prasina na stazama na koju utjece vjetar.
     
  12. sale072

    sale072 Aktivista

    Koliko se radujem predstojećem periodu toliko i finansijski plačem :D na preorderu su dead rising 2, medal of honor limited edition, gran turismo 5... a iducu godinu cemo zapoceti sa killzone 3 :)
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Reci mi da se salis :smt005


    A sto se tice ovog ps3 hacka izgleda da ce moci i MP do neke mjere, mada ako hoces da igras MP sa updejtovanom igrom valja imati org BR disk.
    Isto je lose sto se jailbreak ne moze odstraniti nakon primjene
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovo je jos uvijek grubi google prevod sa spanskog, tako da ce se sve znati (na engleskom naravno) kada stick krene u masovnu prodaju. Koliko mi je do sada poznato, kada se PS3 iskljuci iz struje i izvadi stick, sve se vraca u prvobitno stanje bez gubitka garancije.
     
  15. sale072

    sale072 Aktivista

    da... piše lijepo kada izvadite USB iz konzole sve je po starom.. tako da ti sony ne može ništa...
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Osim da ovo onemoguce kroz novi firmware.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako stick ima slicnu funkciju kao Pandora baterija na PSP-u, onda ce vrlo tesko to blokirati osim kroz novu reviziju hardvera.
     
  18. sale072

    sale072 Aktivista

    oni izdaju novi patch i tako idemo u nedogled.. uostalom i da je ovo one time deal dobar je... za odigrati 10tak naslova po "promotivnoj" cijeni :D i onda updateas kad izadje killzone 3 i nastavis derat multiplayer :D
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, ali citam da su imali problema i nisu mogli inicijalizirati "uredjaj" na starom firmware-u pa su morali staviti 3.41 za koji je kao cijela stvar optimizovana. Pa ne vidim kako onda sony ne bi mogao to onemoguciti u novijem firmware-u.

    "I personally have been unable to initialize the device with a previous firmware version, more specifically with the varsión 2.85, so I had to update the console to version 3.41."

    Bilo bi dobro ostaviti PS3 zasad na 3.41, zna li neko gdje ima za download na komp? :D

    EDIT: Ok nasao sam :) http://us.playstation.com/support/syste ... /index.htm
     
  20. gilla

    gilla Aktivista

    Ukratko online nece moci, ma svaka igra sa online komponentom koja postoji(mozda ima izuzetak) sad na ps3 ima patch za nesto, i ne vjerujem da ce se sta promjeniti u buducnosti.
    A ovo je malo bad sto se ne moze izbaciti, iako se stick izvadi ostaju neki fajlove sto se instalira il kako vec.

    @sale
    vala 3,4 naslova u periodu 3,4 mjeseca i nije puno, kad vidim sta mi frendovi mjesecno trose na cigare i kafe :D mada moze biti malo frka ako hoces sva tri poroka.
    Covjece kad vidim gt5 online, 16 igraca, 32 u lobiju, privatni lobiji, desetke namjestanja, ljestvice,
    nasi ljudi na mikrofonu :D ne bih mjenjao za stotinu pirata.

    edit- potvrdjeno je kad se ovo cudo instalira na ps3 nema nazad, tako da od komba online, pirati, nista, bilo bi predobro da bude istinito. Takodjer samo za igre, BR i dvd filmovi ne rade.