Sony PlayStation3 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, May 17, 2005.

  1. Esh

    Esh HWB

    Registrujes account na PSN i vozi. U zavisnosti od zemlje koju izaberes, treba i ti i neka "adresa" od tamo :)
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

  3. Esh

    Esh HWB

    Vjerovatnoca da se radi o jos jednom hoaxu je izuzetno visoka :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vjerovatno je hoax, ali s druge strane PS3 se moze prebaciti u servisni mod preko tzv. Jig Stick-a (usb naravno). Vrlo moguce da je neko "nabavio" originalni Sonyjev sa svim kljucevima i samo uradio "reverse engineering".
     
  5. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

  6. Vedo

    Vedo Moderator

    kako bi ovo jaka stvar bila
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Evo komentara strucnih ljudi :

    i malo kasnije..

     
  8. gilla

    gilla Aktivista

    :lol: i kakav je koncenzus?

    Jesam li dobro shvatio nekako su " dosli" do debug/ testne, konzole programera, i sad prodaju usb sa "patchem" za pokretanje kopija? Pa testne konzole su to mogle jos 2008( sa sonijevim kljucem koji je dolazio uz njih)?
    Kako kontaju prodavati taj kljuc il sta je vec kad on radi samo za testne konzole? ili moze i na retail? Znam da je malo moglo raditi/ pokrenuti se ali bez nekih mogucnosti. Sta mi je promaklo?
    Baha upadaj :D
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mnogo "divljih" programera ima debug, dev i test konzole (cak i ja mogu recimo kupiti jednu po velikoj cijeni), ali to nema veze sa ovim sto se desilo. Stvar je u tome da je iz Sony-ja procurio (na koji nacin i za kakve pare, to necemo sigurno saznati) tzv. Jig Stick koji omogucava da se bilo koji PS3 model (ukljucujuci naravno i ovaj retail koji mi posjedujemo) postavi u servisni rezim, slicno poput onoga sto je Pandora baterija svojevremeno radila PSP-u. Pored toga sto se u sticku nalazio sitni specijalizirani hardver koji omogucava da se PS3 boota u drugi rezim, sadrzi i sve originalne kljuceve i certifikate za PS3. Znaci mozemo ocekivati da ce se u Kini poceti ubrzo proizvoditi jeftine verzije ovog sticka, ili ce strucni ljudi naci nacin kako da i obicne usb stickove konvertuju u ove servisne (manje vjerovatno). Sam stick i njegova prodaja nije ilegalna, ali Backup Manager kojeg stick koristi je pravljen sa PS3 SDK alatima, te je jako ilegalan. U principu ce na kraju svi imati debug konzole sa omogucenim blu ray usb emulatorom. Nema writera, praznih medija, otvaranja konzole, modchipova i sl. Sony najvjerovatnije ovo ne moze blokirati softverskim putem u trenutnim modelima, ali ce to kasnije odraditi u hardveru, kao sto je to bio slucaj sa PSP-om. To je to otprilike...
     
  10. GW

    GW Moderator

    Meni je zanimljivo da se pojavljuje ovaj hack baš sad kad je Sony počeo profitirati na hardveru. :?

    Što se tiče pokretanja igara bez plavih diskova - nice. :D
     
  11. gilla

    gilla Aktivista

    Joj hvala covjece.
    Bilo kako bilo, online ne dam ni za kakve kopije, da ne kazem da 90% kopija nikad ne bih do kraja odigrao :D .
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8IDaGne0u-4&feature=player_embedded[/youtube]
     
  13. gilla

    gilla Aktivista

    Malo citah po netu i izgleda da je real, i sve kao sto si rekao Baha, dosli su do sonijevog SDk i to je citava finta( iako jos nije prikazano da se igra doista vrti). No kako neki profici i programeri napisase do primjerka ovoga ce biti tesko, debelo nelegalno tako da ce ovi likovi morati skontati gdje ce organizovati proizvodnju i koliko ce im se to isplatiti. I hoce li uopste znati ovo isprintati u vise komada. Vidjet cemo.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Maloprije Nino (flasher za X360 i ostale konzole) javlja na MSN:

    "HACKOVAN PS3!!!!!!"

    omastit ce on tu brkove ja mislim :smt003
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    ejh to, Vedo hocemo li stavljati kutije u oglase? :lol:
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slabo ce on profitirati ako prvobitna cijena ovog sticka bude 120€ (odnosno USD) kako se ocekuje.
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Sad ce sokerane da procvjetaju :lol: Puče to ko halva :lol: I čip je za ps2 mislim kostao toliko . Jos mogu punit te stickove igrama onim manje upucenim :lol: igra cener :peace:
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Moglo bi se rad Gran Turisma & BR filmova :mrgreen: Sad od prvih viska para ide Wii :)
     
  19. sale072

    sale072 Aktivista

  20. gilla

    gilla Aktivista

    Vrlo vjerovatno da ce buduci naslovi imati neku zabranu kopiranja na hdd ili nesto, ne bi me cudilo.
    Tesko ce ovo biti cenera ima tu posla, moras ili imati oridji pa kopirati ili skidati gige i gige sa neta, mada za potanje nisam siguran. I samo jos nesto, maloprije procitah od ljudi malo vise upucenih da ovo samo radi da se uradi back up originala na hdd, kontam onda hoce li li moci skinuti sa neta recimo na hdd pa na ps3, hoce li to ps3 prihvatiti? Treba pricekati pa vidjeti.