Sony PlayStation3 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, May 17, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koerting :mrgreen:
     
  2. Anonymous

    Anonymous Guest

    play station

    bok!
    ja nemam poima o play stationu, ali frendovom klincu (5 godina) bih kupila jedan, jer se mali time oduševljava. nemam poima koji play station da mu kupim, koje su razlike među njima, koji je prikladan njegovom uzrastu (i nadam se još narednih nekoliko godina)...?
    pliz neka mi netko odgovori, i preporuči možda koju igricu za malca? i koliko taj sport košta (nisam baš lovašica)
    tenks! :roll: :lol:
     
  3. Esh

    Esh HWB

    mislim da se sad playstation 2 moze kupiti za nekih 150 €, jer se, po mom misljenju, ps1 vise i ne isplati.. sto se tice nekih specificnih igara, na to ce vec odgovoriti ovi sony maheri ;)
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    PS1 ce mu pokvarit oci ne kupuj mu to :mrgreen: (oke ovo je zezancija... da nebi sad netko pogresno skuzio)
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako mu je samo 5 godina, onda ce mu PSone biti i vise nego dovoljan. Znaci za nekih 150KM (+/- 20KM) izadje konzola, 2 gamepada, jedna memory kartica i obavezno rgb kabl (jer se na PSone itekako primijeti razlika izmedju rgb-a i composite izlaza, a trebace duze vremena da ga zabole oci). PS2 je vec za malo starije teenagere. A sto se tice igara, kad uzmes konzolu javi pa cemo nesto skontati za taj uzrast. :p
     
  6. Esh

    Esh HWB

    http://www.gamespot.com/news/2005/06/09 ... 27219.html
     
  7. Lerok

    Lerok Novi član

    a sta je sa blueray standardom tamo se kolju oko toga :shock:
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vec je davno odluceno da ce PS3 koristiti Blu-Ray diskove i istovremeno biti kompatibilan sa svim proslim formatima diskova ukljucujuci i DVD. nema sta da se kolju oko toga.
     
  9. Lerok

    Lerok Novi član

    ma znam to nisam se dobro izrazio :oops:
    "Claims that moves to unify the two key competing HD video disc formats are progressing to a successful conclusion are "unfounded and erroneous", Toshiba said today.

    Toshiba is pushing HD DVD. Sony is promoting Blu-ray Disc (BD). Both formats use blue laser light to increase the capacity of a DVD-sized optical disc sufficiently to allow it to hold HD movie content. BD has the edge in capacity - 25GB per layer, to HD DVD's 15GB - but is harder to make and is potentially less resistant to damage. Both camps have won big-name backers from the movie, storage and computing markets."
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da ce ovoga puta biti malo drugacija situacija nego prije nekih 30 godina sa slucajem Sony Betamax vs. JVC VHS. U svakom slucaju navijam za Blu-Ray jer osim sto ima dosta prednosti nad konkurentnim formatom, bice koristen u PS3 sto znaci da ce ljudi moci gledati BR HD filmove bez vecih ulaganja u dodatnu opremu. A nedavno je predstavljen i prototip 100-gigabajtnog BR diska sto je znacajna prednost nad 30-gigabajtnim HDDVD diskom.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    ja, takodjer, mislim da ce blu-ray izaci kao pobjednik ovog duela iz prostog razloga jer je sony izvuk'o asa iz rukava u obliku ps3, tako da im je gotovo svejedno sta ce se desiti kad su odlucili za ps3 "svoje" da koriste, a svi znamo sta znaci ta podrska.. 100+ miliona konzola x 100 igara po korisniku 8)
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i jos nekoliko desetaka BR filmova po korisniku i taman da ljudi iza svega toga zarade malo crkavice za hranu. :mrgreen:
     
  13. Esh

    Esh HWB

  14. Esh

    Esh HWB

  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    stavio sam upravo ove scanove na GA forum. zaboravio na ovaj. :eek:
     
  16. kenci

    kenci Aktivista

    oo djeste momci..
    evo rezervisao sam sebi ps3. platio depozit u ebgames :).. juhuu
    moj je 100% 1 novembra
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne izlazi 1. Novembra vec vjerovatno 11.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    naprijed keno 8)
     
  19. kenci

    kenci Aktivista

    A vidis. Meni u Ebgames rekoshe 1. Nov. Uglavnom ne interesuje me. Rezervisano imam. Rece mi covjek da ce biti party prije World Launch za kupce.
     
  20. Blackmore

    Blackmore Aktivista