Sony PlayStation3 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, May 17, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    U govnima i to ogromnim. Koliko ono gube po konzoli?? Treba napomenut da Nintendo ne gubi apslolutno ništa i logično je očekivat da će prodaja skočit u naredna 2-3 mjeseca.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hmm ne znam jesi upoznat, ali Sony sve tri konzole prodaje po cijeni vecoj od proizvodne (i cpu i gpu su u 40gb ps3 radjeni u 65nm, dok ms nece uvesti 65nm gpu prije avgusta 2008, sto vise i kosta i rezultirace sa vise crvenih svjetala - cpu nije nikad bio problem tako da falcon nisu morali ni izdavati), tako da ti racunica ne valja. Cim se rasprodaju 20 i 60G verzije, profit ide samo gore, nikako dole. Nisu oni ti koji su sedmu godinu zaredom u minusu od cca 7 milijardi dolara. Za praznike PS2 ide na $99, a to ce i Wii-ju biti vrlo tesko dostici a nece ga ni biti u prevelikim zalihama. Poenta je da Sonyju trenutno fale "samo" igre za PS3, a MS-u fali i pouzdan hardver i dobri razvojni timovi, jer evo ako si pratio sve bitinije kompanije ih napustaju, a Rare pravi prosjek naslove. Slijedeci nastavci Mass Effecta su gotovo sigurno multi platform...
     
  4. armor

    armor Novi član

  5. Nani

    Nani Komšija

  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A 60GB verzija sa kompletnim PS2 hardverom se moze naci za $450 sto je najbolja kupovina. U Kanadi se 80GB verzija prodaje i sa besplatnim Lairom i BluRay daljinskim za istu lovu. 20GB verzija bez WiFi-ja kosta $380 na pojedinim mjestima (Gamestop), a gurace sve PS3 naslove a disk se po potrebi moze zamjeniti za veci.
    A sto je najbitnije - svaki PS3 ima univerzalni PSU, pa nema brige oko napona.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    lijepo da su snizili cijenu opet, ali nemoj molim te "bundle logike" povlaciti..
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    :?:
    Taj bundle se ne moze kopirati kao kakva PC igra za 3 km na pijaci. Taj bundle kosta koliko kosta i dolazi na blu-ray disku. Taj bundle je kod nas 120km a gore ulazi u cijenu konzole.
    Taj isti PS3 kosta 1399km, jos 60GB verzije. Dakle 1519km sto je preko bare 685km (PS3 80GB + igra).
    Dakle za 1399km (PS3 60GB bez igre), mogu se uzeti 2 PS3 sa 80GB diskovima i sa 2 motostorma koji bi ovde kostali 240 km!
    Nasi bi hostapleri digli cijenu takvog paketa na 1600km!
    Sto se mene tice izuzetna cijena konzole, sa do sad najskupljim bundlom. Jos im je ostalo da stave i hdmi kabal i dodatni sixaxis, pa da spuste na 399$ da bi svi zadovoljni bili. Ja bi je besplatno djelio 8)
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Govori se da ce u cilju brzog rasprodavanja 60 i 20GB verzija prodavnice po Americi i Kanadi na svoju ruku praviti bundle sa dvije igre, dva sixaxisa i daljinskim za $499. Ne moze bolje i povoljnije fakat. A kome ne treba PS2 kompatibilnost evo brate za 10 dana ce biti za $399 sa SpiderMan trojkom.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    nani govorim ti o cijeni ukljucivanja te igre u bundle iz perspektive sonya, a ne trzisne cijene koji oni namecu. valjda je jasno koliko to kosta. zbog toga sam zamolio da se to ne oduzima od neke konacne cijene, to je marketing.
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Ma ja u pravu si, ja se presalto :wink:
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tko se sjeća onih divnih trenutaka kad su Sonyevi čelnici znali reći kako je zapravo dobro što se Playstation 3 slabo prodaje, jer je na taj način gubitak po svakoj prodanoj konzoli za Sony manji ( jer konzolu dakako prodaju ispod realne proizvodne vrijednosti). No, ostavimo zasad takve izjave po strani, vrijeme je da se podastru grube činjenice koje nam dolaze ravno iz ustiju Sonyevih glasnogovornika.

    Dakle, u odnosu na isti period lani ( drugi kvartal poslovne godine), kada su operativni gubitci na gaming odjelu iznosili $381 milijun, sada su se i više nego udvostručili te iznose $841 milijun.

    Ovo se pak može zahvaliti već spomenutom prodavanju PS3 konzole ispod cijene, Ukupno gledajući, Sony je poslovao s profitom od $787 miljuna( zahvaljujući Braviama, digitalnim kamerama i sl. tehničkim stvarčicama koje ostvaruju profit), dok je pak prošle godine bio prisutan operativni gubitak od - $182 miljuna.

    U Sonyu ipak optimistično gledaju na budućnost, no Playstationu 3 još mnogo nedostaje da sustigne starijeg brata Playstationa 2, čije se igre još uvijek prodaju gotovo četverostruko bolje nego za PS3 ( u ovom kvartalu 38 milijuna prodanih PS2 igara nasuprot 10.3 milijuna za PS3).

    Zeleni reče profit :lol:
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jasta nego profit. Sve jasno ko dan. Trebaju li linkovi da se vidi cija je gaming divizija u minusu od nekoliko milijardi?
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sony nas je sve podsjetio koja je najprodavanija konzola u povijesti. U proteklih sedam godina od izlaska Playstation 2 se prodao u nevjerojatnih 120 miljuna, ostavivši konkurentske konzole Xbox ( oko 24 milijuna prodanih konzola) i Gamecube ( 22 milijuna konzola) da gutaju prašinu.

    Ipak, iako Sony još uvijek dosta zarađuje na PS2 konzolama, sav prihod i dalje "proguta" rupa bez dna – Playstation 3, tako da je Sonyev gaming odjel u 50% većim gubitcima nego prošle godine ( $841 milijun).

    Neki analitičari vjeruju kako je micanje kompatibilnosti Playstationa 3 s PS2/PS1 igrama upravo posljedica i dalje veoma dobre prodaje starijih naslova tih konzola, što može negativno utjecati na prodaju PS3 igara. U svakom slučaju, maknuti hardversku sposobnost konzole da pokreće igre prijašnje generacije možda i ima smisla što se tiče sniženja cijene, no u slučaju softverskog emulatora moramo se složiti a analitičarima – svrha tog poteza nije bilo sniženje cijene konzole.

    Ma ja..
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    analiticari su svojevremeno '99 govorili da ce PS2 dozivjeti propast jer je crne boje. eto ti znalaca... :lol:
     
  16. Amash

    Amash Aktivista

    :lol:
    Ovo mi vise lici na misljenje lokalnih dnguba koji se skupljaju po igraonicama, neko nekoga ko se bavi analizama :lol:
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ozbiljno. mogu naci negdje britanske casopise iz '99 gdje ljudi mrtvi ozbiljni predvidjaju smrt playstationa pored "bijelog" dreamcasta...
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    citao sam i ovo negdje :wink:
     
  19. Amash

    Amash Aktivista

    Ma vjerujem ti, nema potrebe za preturanjem po casopisima :) Mogu pretpostaviti da su ti analiticari die-hard protivnici PS-a, kada su dosli do takvih predvidjanja.
    Pozz
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jebo to bola, nije to fazon. Briga mene šta analitičari predviđaju, nego je fazon što zeleni brani pod svaku cijenu Sony i baca nam priče kako im cvatu ruže kao da će platu od toga dobit :lol: