Spammer osudjen na 9 godina

Discussion in 'Generalna diskusija' started by monK, Apr 9, 2005.

  1. monK

    monK Komšija

    10 miliona mailova u toku jednog dana...i jos se zali na presudu....

    LOL....ROFL....LMAO....

    http://www.boostmarketing.com/story.php?id=893


    Judge Suspends Spammer's Slammer Sentence
    Posted by Sandy White on: Saturday 9 April 2005


    Appeal Awaited
    The first person to be prosecuted under felony charges of spamming has been sentenced to nine years in prison. The judge postponed the sentence during appeal, citing the case raised constitutional questions.

    Jeremy Jaynes was convicted in November for using false internet addresses to send bulk email ads. The mailings were sent through an American Online (AOL) sever.

    AOL is based in Virginia where a state law bars people from sending unsolicited bulk e-mail which mask their origins.

    The jury recommended a nine year prison term but Circuit Judge Thomas Horne said the law targeting spamming was a new one and posted potential constitutional queries.

    Attorneys for Jaynes argued argued that nine years was far too long given the North Carolina man was charged as an out-of-state resident with violating a Virginia law that had taken effect just two weeks before.
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    oni u zatvoru posebno "vole" spammere i pirate :roll:
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    imaju dobru straznjicu koja se oblikuje sjedenjem na stolici :twisted:
     
  4. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Treba i nama ovakav zakon 8)
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    definitivno. i forumi da se racunaju. :smt076 :smt077 :mrgreen:
     
  6. GV

    GV Komšija

    Ne pričajte gluposti, ubiješ čovjeka pa dobiješ 9 godina zatvora, a spamovi su samo napast koja se može blokirati i izbrisati. Što se mene tiče to bi trebalo kažnjavati po džepu zatvor je ipak previše.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    pa dobro 3 godine lezanja + 3 uslovno i vani je, ali opet kakvog sve kriminala ima, i ovo je poprilicno zestoko :)
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nece se on vise kompjuteru pribliziti dok je ziv kad izadje.
     
  9. vnm_

    vnm_ Komšija

    ako mogne uopste "sjest" pred kompjuter :?
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ma i 10 mu treba... napast bezobrazna. osobno primam kontakt@... od kompletne firme, pa da vidiš veselja (+ svoj poslovni, još jedan firmin account i još 3 privatna). toga ima ko dreka i stvarno je dosta, da ne pričam o korisnicima koji nasjedaju na te gluposti (iznendio bi se koliko je takvih), pa su tu još više-manje obavezni razno-razni ware-ovi ili virusi etc.
     
  11. GV

    GV Komšija

    Pa čemu služe svi ti razni antispam filteri i ostalo, što ne instalirate, valjda firma ima para za to. Ja doduše bih netovsku adresu ne dajem u javnost i tu još nisam dobio ni jedan, ali na hotmailu ima ali nisam za zatvorske kazne u ovom slučaju definitivno, radije neka radi onaj dobrotvorni rad neko duže vrijeme.
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Kazna je najbolji način! S ljudima se ne može drukčije, nisu svi fini i pošteni.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    ma kako ne bi bilo para, pa imamo svoj tramvaj i reklamu u dnevniku :D

    stvar je u toma da imamo antispam i av već na serveru di su nam mejlovi, ali šta mi to znači kad nam kao spam označava brdo stvarnih mejlova, što iz inozemstva, što blank mejlova u kojima ljudi traže korisničke podatke.
     
  14. GV

    GV Komšija

    Pa zar se ti programi ne mogu konfigurisati i ''učiti'', nema vam druge nego angažovati saradnika za izdvajanje spama, za početak mogu vam i ja pomoći kao vanjski saradnik za određenu sumu :wink:
    P.S.
    Može i u KN
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma jok zatvor je majka. Jos da hoce i ove pirate iza resetaka staviti, pa da se otvore mjesta gdje cu moci kupiti postenu stvar ili posteno je naruciti. Ovako dvije godine ne mogu da nadjem obican DVD disk. Kad ih ode tako nekoliko u buksu, ostali ce bogami dobro razmisliti slijedeci put.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    Poštovani,

    Vaš zahtjev je uvažen i proslijeđen.

    Srdačan pozdrav, MP :D

    hehe... svi bi htjeli biti neki suradnici kod nas.
     
  17. GV

    GV Komšija

    Ti Iron nisi normalan :wink: znaš li ti koliko koštaju programi koje prosječan korisnik ovog foruma ima u ili oko svog kompa, ne bi te pokrilo ni 20.000$. Taman bi se neko igrao kao mi sa Akrobatom, Drimviverom (kako li se već piše mrsko mi tražiti) ili nekim sličnim. Ovako smo što se tiče softvera najupoznatija zemlja.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    ko nije cuo, uskoro ce syss-ova firma postati generalni sponzor hwb-a .. radimo na projektu da svaki korisnik foruma izabere komponente do 999 €, je l' tako syss?:)

    eh, sad pitanje, kako se odjednom otislo off-topic? :roll:
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    99€ daje firma, a 900 iz mog džepa :D

    gv... stvarno di nam ti ode? :shock:
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ozibljno? Smrtno sam ozbiljan - Ozbiljno?