Sta imate u frizideru?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by heroic, Mar 23, 2018.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Americko razmisljanje, daj mi 3 big mac-a i zero coke da bude zdrav rucak :D
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Lik vodu hladno mijenja kolom. :D Kući mi je odlična voda, a na poslu svaki dan kupujem.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Ljudi misle da su zaslađivači jako štetni, i to samo zato što se jedan nekad davno pokazao kao malo karcinogen, a taj se više i ne koristi.
    Ima više suhe tvari u vodi iz ovog vodovoda, nego u coli zero.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Smijati se ili plakati na ovakvo razmišljanje? xaxa
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za Aspartam se odavno zna da je hepatotoksičan (jetra ga metabolizira u aceton), nema tu neke više matematike.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Plus vara mozak koji i dalje misli da si nešto slatko popio i aktivira insulin. Suludo je o ovome i raspravljati.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bijela voda kod mene samo fura.
    Super je. Ovu i ne pijem jer imam pjesak u jednom bubregu a i jetra nije slavna.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Oni filteri sa aktivnim ugljikom su najbolja stvar, uštedi dosta para, a krajnji rezultat je jednako kvalitetna (ako ne i kvalitetnija) voda od kupovne. Treba vremena da se navikneš na "čist" ukus vode doduše.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Gdje nabaviti?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U DM-u imaš Brita filtere u nekoliko veličina. Toliko sam se navikao na tu vodu da mi sada ova sa česme ima bljutav, metalni ukus.
     
    zoi likes this.
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hvala na informaciji :)
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ljudi da znate da vam je flasirana voda losija od obicne cesmovace, ne bi je nikad ni kupovali. A gazirana, energy i ostala sranja, da i ne spominjem.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    A sto se tice filtera, samo cu vam reci, mineralizacija u nasoj vodi je jedan od faktora nase dugovjecnosti uprkos losem zivotnom standardu. Naravno, ovdje iskljucujem neka izvorista ali njih je 5% u cjelokupnom sistemu.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    svi sokovi su puni secera...rijetkost je da ima neki ispod 7 gr secera na 100 ml...vecinom su oko 13 gr na 100 ml...pomnozi sa velicinom flase i skontati ces da je pola flase ustvari secer,voda i pojacivaci okusa :D
    ako hoces pravi sok,moras ga sebi ili napraviti ili iscjediti iz voca...sve ostalo je cista prevara

    ja kod kuce pijem kiselu vodu...u vrlo malim kolicinama...flasa mi bude 7 dana a pijem i obicnu a i svoj domaci sok,sa vrlo malo secera

    ja pijem i poprilicno mlijeka...nekada kada sam zedan,napijem se mlijeka...mada i ono ima u sebi secera
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ljudi u Sarajevu prije 10-tak godina radili elektrolizu flaširane (Jane) i vode sa česme, u oba slučaja je bilo tragova fekalnih materija. Toliko o 'kvaliteti' kupovne vode.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajde sto je kola stetna ali kako je mogo stalno slatko piti :D
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Je li i jezero Modrac, koje Tuzla pije, mineralizirano? :)
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Koristim britu gotov 2 godine. Bas kako kazes kad probam neku drugu osjeti se drasticna razlika.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  19. kio

    kio Komšija

    Koristim i ja Britu skoro 2 godine. Za sve je zivo koristim, pice, kuhanje i itd. U DM imate njemacke filtere koji odgovaraju za Britu, tj "isti" su, a puno povoljniji su :)
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Aha, 18.9 tri komada. Ko fol je 30-40 dana jedan, ali ja drzim 2 mjeseca. Tako da mi ta 3 budu pola godine.

    Sent from my 6045K using Tapatalk