Sta imate u frizideru?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by heroic, Mar 23, 2018.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Siguran sam da je roditeljima te djece to vrlo utješno čuti koliko god bilo 'komično'.
    Isto tako znam 3-4 djece koje su dobili zaušnjake iako su uredno primili MMR.
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Vakcina ne garantuje potpunu imunizaciju.
    A osjecanja roditelja ne mijenjaju cinjenice.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Isto tako ni činjenice i meta analize ne mjenjaju stanje djece oboljele od autizma. Nije prvi out da čujem da se fušeri s tim vakcinama. Dakle vakcina kao vakcina je ok, a i očito drugih stvari povezanih sa njom koja nisu ok. Veći je problem što su ljudi danas počeli izbjegavati SVE vakcine ne samo mmr zbog ovih priča i teorija zavjere.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Vakcine su oduvijek bile kobne za manji procenat djece. Ovo sto Vedo spominje je vjerujem tacno. Ima tih slucajeva dosta. Takva tragedija koje zadesi roditelje se ne moze opisati i ako takvi roditelji krive vakcine, ne treba im zamjeriti. Problem je sto se generalizira i sto ljudi vise vjeruju nepismenim facebook roditeljima, mame koje piskaraju u grupama po cijeli dan.

    Razumijem ja skepticnost ali ne razumijem da su relevantniji facebook postovi i youtube klipovi likova koji se sakrivaju iza nicka nego naucna istrazivanja.

    Procenat djece koja su dobila MMR vakcinu u Federaciji BiH pao na 64 posto

    https://www.fokus.ba/vijesti/bih/pr...cinu-u-federaciji-bih-pao-na-64-posto/674669/

    "
    Dr. Mulaomerović smatra kako je pad pokrivenosti ovim cjepivom u Federaciji BiH, a i šire, izazvan dezinformacijama o posljedicama koje cjepivo može izazvati, kao i otporom koji se javio prema cijepljenju općenito u svijetu i kod nas, te djelovanjem raznih pokreta protiv cijepljenja.

    Ona napominje kako je slab obuhvat vakcinom prouzrokovao pojavu velikih epidemija ospica, kako u Bosni i Hercegovini, tako i u drugim zemljama."
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Sto se mene tice, vise volim prirodnu selekciju na djelu nego vakcine. Ali taj autizam nema veze s vakcinama. Ne bi niko nikad ni dosao do tog zakljucka na ga lik nije totalno izmislio.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Andrew_Wakefield