Šta je za vas high/low end?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Multi_Solar, Dec 11, 2006.

  1. Sale

    Sale Aktivista

    to su one scene sto ces samo vidjeti kao video kao intro ili slicno, a i sam znas da se pre uvelicavaju te slike, jer te slike sluze kao i reklama nista ne vjerujem dok ne vidim demo igru, pa sve igre tako kad gledas one slike jao sto izgleda a kad pogledas screenshotove nije ni blizu tako. Malo i sami ti izdavaci slika znaju stvar uvelicati :wink: :roll:
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Neces ti ni moci vidjeti kako ce biti u igri na Dx 9 grafici nikako.Jedino neki review al tako NE :mrgreen: Daba ti i demo i sve :mrgreen:
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Stara igra :D
    Igra koja ima shadere 3.0 tebi je stara!? Koja to DX 9 igra izgleda kao FarCry?????
    Probaj je pokrenut na ovim postavkama koje sam spomenuo pa mi javi fps :wink:

    Razlike izmedju 1GB i 2 GB nema, fear je izuzetak koji potvrdjuje pravilo, sto se tice DX9 igara i WIn XP-a!

    Prema tome ako konfa moze da jede na visokim rezolucijama jednu takvu "staru" igru koja je osvjetlala obraz DX 9 API-a i pokazala po prvi put pribliznu fotorealisticnost vode i pixel shadera, za mene je to high-end!
    Ne vidim oko cega rasprava!
    Za 2, 3 godine bit ce sta ce bit, pa cemo o DX 10 high-end sistemima pricati na nacin na koji pricamo od vrhuncu DX 9 API i hardwera.

    Hvala Nesi za pohvale na kompu, :D Vala brate, jednog dana, uskoro imat ces i bolju 2 puta :wink:
     
  4. Sale

    Sale Aktivista

    E jeb**ga sad nemora znacit da cu kod sebe igrati crysis, a tko zna kakva sam budala mozda si i nabavim ubrzo kakvu dx10 graficku 8)
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    mah ....sad za sad dc se neisplati am2 nemozes ocat
    939 preskup, 8xx,9xx serija se grije
    c2d preskup ...
    al eto do kraja godine stize 4300 pa cemo vidjeti ako bude dobar ko sto najavljuju ...

    usput niko od moje raje nije nikada prekucao far cry nego ga pale samo da napasu oci.

    po meni je high end jedna solidno izbalansirana mashina sa 2gb rama i 79xx ili 19xx grafom ...sto se tice proc-a jos uvijek nisam primjetio potrebu za dc...
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Ja sam odlucio da cekam 9xxx seriju.Sacekat cu tamo negdje do septembra i uzet neku 9600 GT npr i bit ce jaca od 8800 GTX tj. predstavnice najjace karte g80 bar za sada,a ja cu dobit 9600 GT za nekih 500-600KM :) Zato se sad necu zaletit za grafiku nego samo uzet procesor i jos rama i za sad a to je to :)
     
  7. [tota]

    [tota] Aktivista

    Ja ću i ovo sve baciti niz vodu... igru nisam igrao duže od sat vremena ima nekih 2 godine :?
    Al' mi je jučer bilo drago kad sam ripao DVD pa je to sve uradio punooo brže od stare kante :lol:
    Još treba proći vremena da se svjetski standardi mogu smatrati našim standardima.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Ja bih to podijelio u kategorije. high-end za office aplikacije je bilo koji danas kupljeni nov pc. high-end za profesionalce je macPro. high-end za igranje (cini mi se da vi samo o tome raspravljate) se trenutno zove playstation 3
    PS Javljam se sa mobitela pa zanemarite greske u pisanju.
     
  9. Sale

    Sale Aktivista

    gay :roll:
     
  10. GW

    GW Moderator

    ban odmah!:-D
     
  11. Multi_Solar

    Multi_Solar Novi član

    Hmm, poenta pokretanja ove teme je bila u tome da mi olakša odluku kada uzeti računar na kojem će se moći igrati nove igre koje će izgledati kao neke zahtjevnije igre danas. Znači ne treba mi dx10 sve dok se igra može igrati sa dx9 karticom bez nekakvih dodatnih "perverzija". ;) Šta mislite o uzimanju jedne 7900GS u slijedećih mjesec-dva, jel' preslabo to?
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Il 7900gs il 1950pro da uzmes al odma sad, ako ces cekat 2 mjeseca onda uzmi radje 8600GT, performanse bi trebali biti tu negdje sto se DX9 naslova tice s tim da ces imati DX10 karticu. Moj ti je savjet ako ikako mozes da sacekas septembar i izlazazk g90 cipa i njegovih derivata, s tim da ne treba zaboraviti ni r600/r700 i njihove derivate. Trenutno ovo je najgore vrijeme za kupovinu, bar dok se situacija sto se tice performansi ne iskristališe i cijene zbog medjusobne konkurencije ne padnu.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    kad nije najgore? najgore je bilo i prije konroa, sad je opet najgore zbog novig gpu-a... ja sam uzeo 805-icu i za 2 tjedna je pojeftinila nekih 30€.

    šta ćeš, life sucks i jebiga...
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nece se vise ponoviti 9700 vs. Ti4600 prica, tako da je svejedno kad ces i sta uzimati. na kraju se svakako zeznes... :lol:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest vala. Za hardware nema najboljeg trenutka...
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma kad jednom kupiš nešto dobro, ti znaš da će izaći nešto bolje i opet kada vidiš kako je to što imaš dobro i sve ti radi kako si želio zaboravit ćeš na to :wink:

    @solar
    Naveo sam u jednom drugom topicu da je microsoft izjavio da ce u pocetku (sve dok vista ne postane "mainstream" ) svaka DX10 morati da ima podršku za DX9 tako da ćeš sa DX9 još uvijek moci igrati nove naslove neko vrijeme. Umjesto te 7900GS uzmi X1950Pro
     
  17. Multi_Solar

    Multi_Solar Novi član

    Tako ce vjerovatno i biti, vidim da se masovno preporucuje X1950Pro iznad 7900GS, samo dok vidim gdje je mogu uzet' po cijeni ove druge. Hvala.