Sta mislite ?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ednet, Sep 27, 2004.

  1. ednet

    ednet Aktivista

    Koja mi se graficka vise isplati ?
    Sapphire Radeon 9600 Pro Atlantis Advantage, 128 MB DDR
    ili
    GAINWARD ULTRA/780FX 5600 256DDR DVI ??
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    R9600PRO. Ovu dole ni ne gledaj, jer taj GPU ne moze kvalitetno iskoristiti tih 256MB memorije. Da je 5600ultra u pitanju, jos i nekako.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    naravno 9600pro, gledaj na 128mb modele.

    zapravo ne znam zašto svi pate na ram toliko, pa ljudi daj shvatite da 256 rama se eventualno iskorištava na ogromnim rezolucija koje nikad u pravilu nećete koristi! 256 čipovi su SPORIJI od 128... mislim toliko ljudi se pale na te rame da je to nemoguće, daš više novaca za više rama, pol toga ne iskoristiš i na kraju ti ram radi na nižoj frekvenciji... pa kome to treba? da se radi o nekoj 9800pro onda ajde-de, al ovak su ti rami totalno nebitni. mojih 64 sve vrte (ne baš sve, ali...) bez problema do 1280x1024.

    ednet ne odnosi se ovo direktno na tebe, nego jako puno ljudi griješe u tome.
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Potpuno se slazem sa syssom jer ne samo da su frekvencije memorije snizene vec su i latencije podignute sa nekih 2ns na 4 ili 5 ns sto je stvarno sporo.
    Najbolje ti je da uzmes kaku ATI-evu 9800se i softmodiras je pomocu omega drivera na 9800pro. VPC cijena PowerColor Radeona 9800se u plusu je 273km a Radeona 204km a 70 km razlike te dijeli od mainstream i hig-end graficke (za nase uslove).
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    skuplje ti je 128 mb rama na 2.8 nego 256 na 5.0 mislim za izraditi
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    možda... ali je svejedno cijena u dućanu veća za 256 modele.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    a da ne govorimo da ti kazu da ce ona sa 256 mb raditi duplo brze 8)
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    hehehhe skupa sa celeronom 2400 umjesto bartonom 2500 koji se grije i nestabilan je :)
     
  9. Sleeper

    Sleeper Komšija

    bolja ti je 9800SE od te obadvije(bez modanja)
    a kad se modda u 9800PRO :wink: