šta uzeti???????

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Zumbul, Feb 11, 2006.

  1. Zumbul

    Zumbul Novi član

    naravno matična je u pitanju......stara, Intel Silver Reef D845PESV koju imam ne podržava RAM PC400,a kamoli nešto drugo..........Na njoj
    P4 2,8ghz........kako je vrijeme došlo usmrdio sam se na ovom RAM-u što imam..
    ...kontam naravno uzeti novo ali neznam šta........samo matičnu ili i procesor??? netražim THE BEST.kontam neki sck939,a o procesoru nemam pojma......znam da kontam 1G RAM-a(za sad)........
    ........koliko mogu za ovo svoje uzeti neznam,ali kontam da još doplatim i kupim nešto solidno,a puno bolje od ovog...................
    ...........HVALA........
     
  2. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Ma izdrži do jeseni dok izađe Vista pa onda vidi šta ti treba. Sada bi samo priveremeno riješio stvar, a neku dobit i nemaš baš.
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    Nije valjda toliko lud da odma nabaci vistu.To ce biti jedan veliki bugoviti OS.Treba pricekati prvi SP.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    savjet...ako imas p4 2.8ghz stavi njega na asus p4v800d-x plocu (ima agp8x i pci-e) i stavi gigu rama,jeftinije i za eventualni upgrade kartice savrseno.
    Sa nekim venice 939 ces samo izgubiti pare a neces vidjeti poboljsanje u performansama
     
  5. Zumbul

    Zumbul Novi član

    ......što s tiče viste ne obračam pažnju najviše želim da riješim problem sa ovim RAM-om.On mi je najpreči,kontam procesor ostaviti i grafiku(9600 pro 256mb)...........i to ću u skorije vrijeme ću mjenjati .....

    ok tu ASUS-ovu bi mog`o pogledati,gdje ima ovdje uzeti?(Sarajevo).......



    .
     
  6. Zumbul

    Zumbul Novi član

    .....evo našo sam u e-systems 105,5KM.....vidim ima i ova P4S800D-X 12 KM skuplja a ima 5xPCI ,2 više od p4v800d-x