Stefan Didak's Home Office Desktop

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Jul 5, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. syss

    syss Veteran foruma

    ništa... obično magnet omotan višetrukim zavojima bakra nema nikakva svojstva oko sebe :roll:
     
  2. BoLa

    BoLa Aktivista

    Dje sam spomenuo LCD???
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    sve sta dovedes struju u njega, zraci.
     
  4. burner

    burner Aktivista

    Hajde onda, ali kvalitetno argumentovano, objasni mi kakav to uticaj ima na čovjeka? Uzmi u obzir veličinu i snagu konkretno "onih" transformatora. Izgleda da mi je nešto promaklo u četiri godine elekrotehničke škole... :roll:
    P.S. Bilo bi zrelo od tebe da priznaš da si "izletio", jer u protivnom ispadaš bahat (hint: nikakvog magneta (barem ne prirodnog) nema u transformatoru).
    NHF, ništa lično protiv tebe nemam, ali kada neko nije u pravu - nije u pravu.

    @BoLa: Na šta li si ti onda mislio?

    @Shenron: Ne lupetaj.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    evo najjaceg pitanja:

    You must have a lot of money, can I have some?

    i josh jaci odg. :

    Well, of course you can't. Go work for it like I did. :)

    ^^ ali pitao ga lik za monitore 13 puta.. ^^

    i josh jedan jeben odg. :D

    Running Linux when developing software for Windows? Wow, what a really wonderful idea. :twisted:

    sta nasi gejmeri imaju da kazu na ovo:
    my business is very pleasuable and fun in itself. No game could top that. :)

    dok u komentarima ludi poljaci kazu:


    # CommentAiki wrote on January 17, 2007 at 11:45 am

    congratulation..I’m very jealous :)

    are you Polish ancestory btw?


    a on im kaze da je hrvat.. :D et, sad se ovi nashi hrvati mogu hvalit'
     
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Kod nas bi ga prvo pitali "Izvini jarane na kojoj adresi stanjueš?", a sutra bi lik otprilike našao samo produžni kabal u stanu. :lol:
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    burner - ajd pojasi u cem sam pogrijesio. Nisam uopce rekao da to ima ikakav utjecaj na coeka, niti je itko, ali zracenje postoji, iako zanemarivo.
     
  8. BoLa

    BoLa Aktivista

    Mislio sam na ovo sto i ostali kazu - elektronicku radijaciju(electronic radiation).

    (1) the term "electronic product radiation" means -

    * (A) any ionizing or non-ionizing electromagnetic or particulate radiation, or
    * (B) any sonic, infrasonic, or ultrasonic wave, which is emitted from an electronic product as the result of the operation of an electronic circuit in such product;


    Kada imas ovoliku kolicinu elektronike neminovno je da se i nivo doticne poveca. Drugo, ne mozemo tvrditi da poznajemo sve uzroke i moguce posljedice ovoga jer nije dovoljno istrazeno. Trece, garant mu nece dobro djelovat na zdravlje da sjedi po cjeli dan u toj prostoriji i bulji u 5 i kusur ekrana taman da je superman :mrgreen:

    Poenta: Treba imat granice, tj. odvagat - zdravlje vs. rad
     
  9. burner

    burner Aktivista

    Pročitaj temu ispočetka pažljivije.
    A pogriješio si u tome što si generalizirao; bio isključiv.

    Čemu onda uopće priča oko zračenja?
    Kao da hoćete od mene kavgadžiju da napravite... :D
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    možda utječe, možda ne... bilo kako bilo pomiješah konstrukciju transformatora sa prigušnicama... mea culpa :wink:
     
  11. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Svaki uređaj priključen u struju pozitivno naelektrisava čestice u zraku i stvaraju se pozitivno naelektrisani joni koji su poznati po lošem efektu na čovjeka (ponajviše raspoloženje, agresivnost, nevolja i lijenost). Preporučuje se nabavljanje biljki koje će biti pored takvih uređaja (TV-a, Kompjutera i sl.) ili sada dostupnih (negativnih)ionizatora koji obrću proces.
    http://www.nutritionreview.org/library/ ... .ions.html

    A visoka stresna stanja (ako tome dodamo stres zbog posla i sl.) su platforma za sve savremene bolesti (srčani, dijabetes isl.).
     
  12. danib

    danib Novi član

    Ma daj, ovo je samo hvalisanje, molim te reci mi za sta mu treba ovakav home office, za razvoj software :!: jadno...
     
  13. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Nije bilo kojeg softwera, već 3D softwera, i generalno bavi se 3D-om (pročitaj biografiju). To je čovjekova firma i ulaže lik u kičmu svog posla.
     
  14. danib

    danib Novi član

    Koliko sam ja shvati on se ne bavi 3D mramo jos jednom procitati sve :oops:
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

Thread Status:
Not open for further replies.