Sviranje DivX-a na starijim racunarima

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Nihad, Jun 15, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Benq

    Benq Komšija

    Stvar je rijesena, za dvd sam instalirao PowerDVD 5.0 a za divx VLC media player idu filmovi odlicno na oba playera. Hvala vam svima na pomoci!
     
  2. Nihad

    Nihad Aktivista

    Et sam ti ustedio i graficku, a vala i citavu masinu jel de!

    :wink:

    Rekao sam ti da je BSPlayer 1.x+ kaka.


    Ljudi, samo zapamtite jednu stvar:
    Svaki, ama bas svaki racunar je vrlo efikasan ako koristi softver iz njegovog doba.
    I 486 66MHz je efikasna ako koristis Windows 95 i Office 95 i ACDSee 1.6 za gledanje slika, npr.


    Problem je sto ljudi naprimjer kupe Pentium II 300MHz 64MB RAM i gruhnu mu Windows XP i onda kazu sta je ovo vuce se ko crknuta macka.
    A takav racunar je bio ko Ferari 1998. Ko Ferari! Kao pravi pravcati crveni Ferari. Na njemu je sav softver tada varnicio ko vatromet. I danas ce varniciti ako ga imate i instalisete.

    Najbolja osobina softvera je sto mu vrijeme nista ne moze. Ne susi se, ne hrdja, ne haba se, ne blijedi, ne truhne, ne bora se, ne labavi, ne guli se, ne lomi se.

    Razmislite o tome....................................razmisljajte jos malo.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ili uzmes dobar komp i ne zajebavas se sa antiknim hardverom...
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    Ne moze da hrdja i da truhne,ali vremenom moze da pokaze neke svoje nedostatke,koji mozda mogu da se iskoriste i u kriminalne svrhe. ;)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

     
  6. Nihad

    Nihad Aktivista

    Hajd fakat reci koja je to zajebancija?

    Jel se to stariji racunari kvare svako 7 dana pa ga moras majstorat? Jel nece uvijek da upali iz prve pa moras na guranje? Jel hard disk slajdra i po ravnom? Jel CPU gubi vucu (pocne trokirat) kada naglo pokrenes jaku aplikaciju, pa mu onda moras stimat saug? Jel moras cekat 15 minuta nakon sto ga upalis da se zagrije (kao kod Yuge)? Jel mu se brzo oguli tastatura pa moras kucat napamet?


    Ne?? Pa koja je onda zajebancija!? Aaa, znam, stavis Windows XP i onda sam sebi izmislis zajebanciju! Eh na to sam zaboravio. To vam se zove "vjestacka zajebancija", tj. ona koju sam sebi napravis.


    Moj dedo je 1977 kupio Wolksvagen Bubu. Zna se sta je Buba.

    Dedo je Bubu vozao od 1977 do 1992 kad je granata raznijela. Samo je JEDNOM promijenio lamelu a presao je 1 200 000 kilometara. Ja pasa moj lijepi. Nikada mu se nije pokvarila. Vecinu vremena je njome vozio i kamp-kucicu, onu veliku, i nema kud se nije pentrao sa njom (garaza za kucicu je bila na Brajkovcu - to vam je na vrh Trebevica iznad Sarajeva, ko uz nos). Nikada motor nije vrisnuo. Oko 30% ukupno predjenog puta je bio makadam.

    Hoces li reci da se on patio sa antiknom masinom u usporedbi sa danasnjim Hyundaima, Daewooima, Kiama, pa i ovim novim Wolksvagenima?


    Da je granata nije raznijela sada bi imala 29 godina i ja bih je garant izmolio za sebe (al ne vjerujem da bi dao).
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Pa moramo bolan Nihade biti u trendu.Treba da izadje Vista,a ti bi da ljudi koriste Windows 3.1. :D

    Ja cu samo reci da sam na balkonu 3 puta mijenjao prozore zbog jedne takve bube.Kad naidje kroz naselje prouzrokuje zemljotres.Ne do Bog da je ko na moru provoza.Mozda bi mogla i cunami da digne.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I kakve to veze ima s kompjuterima i divx-ima?

    BTW buba je buba. Nema se na njoj sta ni pokvariti. Zato i jeste legendarno auto.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma


    Kupi sebi abakus brojalicu i uzivaj.
     
  10. Nihad

    Nihad Aktivista

    Toj bubi je sigurno otisao izuhni lonac. Ima i od mog jarana dedo bubu i kod njega je lonac progorio. Jednom sam ja bio kod jarana kad mu je dedo dosao do kuce. Ja konto ide motorijada. To dere ko 10 harli-dejvidsona.


    Ovo sa bubom nema veze sa divixima, ali prica oko starih masina ima. Poenta je da ti ne treba PIII 1GHz GeForce2 256MB RAM da bi gledao DivXe nego moze i PII 350MHz ATi Rage Pro 64MB RAM, ali pod uslovom da ne stavis ni Windows XP, ni Media Player 9, ni DivX 6 ni nesta trece moderno.


    A ko jos nije shvatio, ovo ne vazi samo za taj famozni DivX ili na video. Vazi za bilo koju radnju koju racunar moze raditi.
    Evo juce mi jedan poznanik donio Pentium 133MHz 16MB RAM Win95. Crkla mu disketna. Znate sta radi na masini? Pravi ljudima vizit-karte, logotipe firmi i sl. Kod kuce mu je ostao skener i stampac i paralelni ZIP. Izgleda da je na racunaru instalisan Corel 5, vidjet cu kasnije.

    Eh prema ovoj masini Benq-ova masina je Ferari. Da je dadnes ovom tipu mislim da bi se zaceno od brzine :)
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    samo ako imas staru kantu pa instaliras WinXP, ne moras se oko drivera zajebavati - sve ima u sebi. WinXP sa svim efektima iskljucenim i Win2000 skinom ide tek neznatno sporije od Win98. testirano na Celeronu 466Mhz, 96MB rama, 4MB graficka. jos kad pogasis nepotrebne procese pri bootanju - ma ljepota.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    upravo bahamut... a Nihade.. nikako mi ne razmisljas logicno... sa winXP nema sexa sa driverima haman pa nikako... 90% aplikacija vise i ne rade na win98 i sta sad nekome treba photoshop cs2 i mislis da ce ga pokrenuti na 133MHz!? hoce... aha... sto ne kupis fino onda sebi PC 286 DOS pici ko lood tetris ne stopa ni sekunde a POP da igras dok se boje ne rastope :D hebo divx.... nije bio u doba 286ca znaci da nam ne treba... u stvari.. commodore :) kasetas :) sarafciger i stimaj glavu dok ne pocnes zvizdati ko' glava kasetasa :) ili onaj sto je bio u svetu racunara :) sto si imao shemu kako da ga ti sastavis sam :) da vidis munje kako je vrtila aplikacije iz tog doba... sta ce mu DOS ili slicne novotarije...
     
  13. Nihad

    Nihad Aktivista

    Qler, ti i slicni tebi ne kontaju i ja tebe ni vas ne mogu ubijedit sve i da hocu.

    To je dosada i bio moj problem zbog kojeg su me nogirali s par foruma, odem na neki "specijalizovan" forum (tj. neki koji je orijentisan na neku oblast racunarstva) upravo zato sto znam da tamo ima upucenih ljudi u tu oblast, ali tokom vremena ovakve i slicne rasprave izlete i malo po malo popi**aramo se i onda neko zovne Izbacivaca i gotovo.

    Zato sam rekao necu se vise ni skim ni o cemu ubjedjivat. Prvo sto mi to niko ne placa, a drugo sto cu jos ispusit i ispast babaroga.

    Ja znam da je ovo pretezno forum za igrace racunarskih igara, a nema igraca koji ne slini za najjacim, najnovijim i najsjajnijim. A to je upravo suprotno od ovoga sta ja ovdje pricam.

    Zato - NECEMO vise. Ja sam svoje rekao iako ni to nisam trebao, bezveze trosim vrijeme.

    Ostajmo i dalje rega jer trebat ce te i vi meni a mozda i ja vama.
    Bolje i to nego da se krenemo pi**arati.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    lakše malo :wink: :D
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Ne igram na kompu ima godinu dana :lol:
     
Thread Status:
Not open for further replies.