syss htpc

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by syss, Oct 14, 2008.

  1. Almir

    Almir Komšija

    ni jedan titl mi neradi na 720p i 1080p filmovima u wmc, dok recimo ako pustim preko medila player clasci radi bez problema...
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa mozes iskoristiti recimo mkvtoolnix da upakujes titl u kontejner.
     
  3. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Syss jesi li primjetio probleme sa salamis organizerom ? Nemoze da ocita glumce izbaci mi nakve kodove,ovo je ua zdnja tri dana pocelo da se desava .Na HD mi radi norlmalno ali na divxima gdje moram rucno unositi ne radi imasli rijesenje kakvo .
     

    Attached Files:

  4. syss

    syss Veteran foruma

    e da zaboravio sam ti odgovoriti na ovo... identične probleme imam i ja sa vnc konekcijom jer je wmc konstantno maximiziran, ali sam zapamtio poziciju na crnoj podlozi koja smanjuje ili minimizira wmc prozor, tako da samo kliknem "u prazno" i eto desktopa.

    što se titlova tiče, to ti je do codeca... ne sjećam se točno priče jer ne koristim titlove za hd, ali uglavnom ili natjeraj sve formate kroz ffdshow ili podesi ffdshow za sd, a za hd kroz onaj koji defaultno vrti .mkv (ne mogu se sjetit da ga ubiješ).

    @ghost... nisam primjetio nikakve probleme, makar nisam ni stavljao nikakve filmove u zadnjih 3 dana tako da ne znam. javi ako ti se i dalje dešava, a ja ću danas/sutra provjeriti doma koju verziju imam i da li ima takvih problema.
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    @mkvtoolnix
    sa ovim programo fino upakujem i titl radi

    ostalo sve za 5

    Ps. sad još samo dobar daljinac da kupim a da nije skup
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  7. syss

    syss Veteran foruma

    ako ima m$ mce remote onda još bolje... kod nas ga je teško za naći.

    trenutno sam glancanju mediabrowser sučelja i automatskom downloadu hd trailera... veselo je od sinoć :)
     
  8. Esh

    Esh HWB

  9. syss

    syss Veteran foruma

    ja samo gradim sve bolje i bolje na visti :D

    potaknula me ona tema sa 7 diskova u htpc kejsu jer imam problem što mp3ce i kompletnu audio sekciju editiram drito na htpc-u zbog mce omota, popisa pjesama etc., a pak okinute slike uvijek skidam na lap jer su mi tamo kablovi, pa onda prebacujem sa lapa na htpc.

    ne moram ni pričat koliko je to fail jer jednostavno zaboravim prebacit fajlove i onda mi stalno nešto fali na obje strane.

    krenuo sam nešto sa win sync, ali odmah mi je upalo u oči da to neće raditi kako sam ja zamislio sve dok nisam naišao na ovo sinoć - http://allwaysync.com/

    tako dobro radi da sam odustao od gledanja pr0na i uživao u besprijekornoj sinhronizaciji :D
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Da, taj alat i ja koristim preko 3 godine, super jednostavan i funkcionalan. Cak je i besplatan, mada ponekad javi da nema smisla koristiti besplatnu verziju sa velikim brojem datoteka ;)
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ma kupit ću ga za pravi novac ako treba :)

    zaboravih napomenut da je free, ali stvarno mi je toliko život olakšao da je to ludo... strawa kako bi se reklo :D :D
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    update:

    izbačen 4600, ubačen 7300... temp su malo porasle u odnosu na prijašnji, ali i dalje pričamo o 50c rangu na 800-900rpm stock intel kulera
    ugašena gma4500hd grafika, ubačena 9400gt gainward pasivna za potrebe street fajtera 4 i još mnogo čega (dalje u textu)

    nakon mora:

    ide van 640gb storage i dolazi 1tb
    isto tako sa ebaya 2 x m$ xbox wired joypada također za potrebe street fajtera 4 i ekipe (srećom antec ima naprijed 2 x usb taman)


    dakle prvo hardver...

    bočni ventovi i dalje idu na 500rpm, temp kućišta su malo porasle zbog pasivne grafičke, ali umjesto da opet vadim kompletnu kantu iz ormarića (nema šanse) odlučio sam u ntune napraviti profile tako da pri ulasku u win se loada profil 200core/200mem i grafa je tada oko 60c (ovisno o klimi), umjesto 75c koliko je bilo nepotrebno stock (550/350). kad se pokrene igra on skoči na stock i kad se izađe iz igre opet se vrati na 200/200.

    sa tom grafom na 720p rezi i stock freq, sve high bez aa, sa 2x af, onaj sf4 benchmark daje oko 45fps što je i više nego dovoljno za opuštenu tučnjavu uz ekipu, pivu i kokice.

    sa novim bios-om inteli mbo podržava speedstep i naravno to je uključeno u visti, cpu može spustiti do 60%, što naravno pridonosi hladnijem okruženju, tišem radu i sl.

    softver...

    ubačen emucentar koji omogućuje da se iz samog mce pokreću igre uz dodavanje bilo kakve grafike na "ikonu" svake igre... što i nije tako revolucionarno pošto se može dodati samo shortcut u media programs (bez ikone), ali što je odlično je da nakon završetka igranja emucentar ga baci natrag sebi, tj. u mce sučelje + sf4 ima "vanjski" launcher kojeg se može potvrditi sa m$ daljincem kako bi se pokrenula sam igra. znači totalna kontrola sa daljinskim i (u budućnosti) joypadevima, makar sam to vidio kod kolege koji ima wireless modele i rade bez greške. jedino mu fali emucentar da ne mora ić po tastaturu, ali sad će i to znat :)

    ne znam da li sam spomenuo ali ubačen hdtrailer.bat koji se svaki dan po tasku spaja i skida najnovije 1080p trailere, podešeno da ih automatski briše nakon tjedan dana, tako da nemam ni peglanja sa tim, samo tu i tamo bacim oko što se očekuje. fyi ovisno o količini trailera to sve skupa u tjedan dana zauzima 5-6gb i može se reć da je neka konstantna.

    dodane ikone u main window media browsera i sad mi to izgleda kul - http://free-zg.t-com.hr/matija/htpc/icons.jpg

    dodan starkcovers.bat preko taska koji "stavlja" covere u dvd kutije, dodaje odsjaj preko svake i na rubovima napiše o kojem se formatu radi (divx, xvid, mkv, mov...), ovaj odsjaj se jasno vidi desno na batman coveru - http://free-zg.t-com.hr/matija/htpc/starkcovers.jpg

    to bi bilo to od ovih kozmetičkih stvari.


    softver i drqanja :)

    dakle htio sam svakako vidjeti nvidia-u na djelu sa dxva i to je rješeno iznimno lako preko vista codec pack shortcutova na start meniju... uključio dxva na oba moguća mjesta, u konfiguraciji izbacio ffdshow za ono što može dxva odraditi i...... 4-5-6% cpu, ubrzava i 720p i 1080p bez greške i pardona :)

    no to mi nije toliko bitno koliko kvaliteta slike, a ona je nakon određenog zahvata, malo je reći fenomenalna. dakle sve sam ostavio na stock kako dolazi sa zadnjim nvidia driverima, samo u podešavanju za video color uključi da nvidia kontrolira video i stavi se najširi mogući dynamic range, nikako ne ovo dynamic kontrast enhancement jer se opet dobije isprana slika. testirao sam sliku na 300 zbog mračne atmosfere i na batman begins u kinu gdje svi sjede u crnim sakoima i generalno je tamna slika. to je stvarno strašno nešto... ko da sam novu telku kupio koja je razlika, ne mogu stvarno opisati oduševljenje :)

    nadalje naravno da nije bilo bez problema i sleep (koje je btw. odlično radio), sada se znalo desiti da nakon sleepa nvidia odluči otići na 1080p rezoluciju i tako ostati... još je rano za reći da li radi, ali koliko sam ja malo testirao sve je oke - koliko god nevjerovatno zvučalo, ali na desktopu treba stisnut desni gumb, view i classic icons :D

    javim da li je stvarno problem nestao.

    nadalje... ako se nekome pali bez razloga komp iz sleepa u 6-7-8 ujutro, treba isključiti automatic mce update u samom mce-u i napraviti manualno novi task za skidanje guide-a. vidjet ćemo sutra da li radi. naravno postoje i 3rd party jednostavna rješenja koja će obaviti prljavi posao čačkanja po registry-u, međutim mislim da takvim putem će i dalje se komp samostalno paliti, tj. komp će dobiti rtc alarm i izaći iz sleepa te stajati bezveze upaljen.

    za kraj napravio sam u ps-u jednostavan i meni efektan desktop (koji se nalazi u prilogu), koji je sada naravno pozadina uz autohide taskbara (što inače jako mrzim, ali zbog desktopa je bilo potrebno) + preko intel integrator toolkita sam isti takav desktop, ali u manjoj rezoluciji pixela i boja, ubacio u .exe najnovijeg bios fajla za mbo i sad kad se komp pali imam kul natpis, pa vista progress bar, pa welcome, pa kul natpis, pa mce :)

    naravno potrebno je na intel mbo ugasiti one gluposti koje javlja "f2 for bios, f3 for vražja mater" za puni efekt.

    još mi nekako titra u pozadini glave neki youtube plugin da ne moram vaditi tastaturu za funny moments... volaaaaaaareeeee, ooooooooo :D

    eto raspisah se... over & out

    wallpaper
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Svidja mi se novi cover flow. Sto se tice nadogradnje hardvera, ispade ti iz HTPC fola skroz :D
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Posto je dog pasiva u zadnje vrijeme, jedan ulet u njegovom stilu: Tako je kad se uzme Intel HTPC :D

    syss svaka cast za trud oko svega, samo gej ti ovaj desktop. :p
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    ma kakvi ispao iz fola... pa vidiš da se ide na jake cpu preko speedstepa i pasivne grafe :D

    edit: šta se ne može ova slika nekako smanjiti da ne rasturi forum na nižim rezama?
     
  16. extibo

    extibo Komšija

    www.imageshack.us i stavi thumb.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    pa to je valjda najsporiji servis na planetu, rađe na svoj ftp stavim.
     
  18. Loki

    Loki Komšija

    tinypic.com onda. :)
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    To samo u Internet Exploreru :D
     
  20. extibo

    extibo Komšija

    Pa proguglaj onda, nadji hosting servis koji odgovara tvojim potrebama. :D