Telecom GPRS

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Dec 23, 2004.

  1. Esh

    Esh HWB

    trenutno se na mobitelu moze iskoristiti samo za primanje e-mailova i to plain txt.. daleko bolja kombinacija je prikljuciti na pc / notebook pa da radi kao modem..
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    znas li kako da to nastimam? evo peglam se pravo puno ali nista. ako imas Nokia telefon i bluetooth napisi ukratko sta si radio.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ljudi i meni je proradilo na onoj dasci od siemensa mt50

    i dalje ne mogu otvarat stranice ali sam skinuo igru, tj. reinstalirao

    skinuo sam 56kb za manje od minute

    znal ko IP adresu jer mislim da je sve do nje
    u uputstvu pise 0.0.0.0 ali tada se pojavi ono "usluga nije aktivirana" ali kada lupim neki IP to se ne pojavlje ali open nece (zato sto taj IP sto sam lupio nije server)

    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  4. Anonymous

    Anonymous Guest

    @ Iron Maiden

    Evo i ja se mucim s tim, kod mene je 7650. Jel' ti na telefonu ima neki ko browser ili ides samo na "Service" (ne znam na kojem jeziku ti je mobil al' na njemackom je 'dienste', na bos 'servisi')

    pls odgovori :wink:
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Evo nastimao sam. Sto se tice Interneta na telefonu sve pise na njihovoj stranici kako odraditi (a problemi variraju od telefona do telefona tako da ne mogu dati neki generalni savjet). Na kompjuteru je malo komplikovanija stvar (kod mene je Nokia 6600 pa je valjda slicno i za ostale S60 Nokije) - kad ti net proradi na telefonu (ima ugradjen browser pod "services" ali je jako nezgrapan pa predlazem Operu 6.10 ili 6.20) onda ukljucis bluetooth i omogucis funkciju "dial-up networking over bluetooth port". Onda sve stimas kao i za normalni telefonski dialup. Samo je bitno da virtuelni com port koji koristi SPP ne bude zauzet.
     
  6. Anonymous

    Anonymous Guest

    Hej ljudi haj mi pojasnite na koji nacin ste uspjeli da skinete te melodije, igre i sl. ja sam sve uradio po propisima i opet ne moze. cak sam zvao i onaj info telefon i on aj lik tao mi je rekao da nemam browsera na mobilnom a ja znam da ga imam i sve al opet ne moze. molio bih nekoga da mi objasni na koji nacin mogu da se povezem?
    Imam Siemens c60
     
  7. Morrison

    Morrison Novi član

    ovo gore sam ja samo sam se bio zaboravio logovati.
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    meni i dalje ne moze da otvara stranice al sam uspio uploadovat svoj highscore (sazno sam da sam 18887 :roll: )

    bil mi neko ikako mogo poslat kakav brovser, bilo kako

    ja sam nabavio data kablo al se uopste ne mogu konektovat na pc
    cak sam i skinuo gprs modem assistent sa my-siemens.com (7mb sa dialup vezom) I OPET NECE MAJKU MU
     
  9. Morrison

    Morrison Novi član

    Ako mi neko može odgovoriti kako ste uopste ista uspjeli. meni apsolutno nista ne ide.
    Profil name: sam stavio moje ime
    IP. 000.000.000.000
    Port: 9201
    Hompage: stavio sam njihovu stranicu http://www.telecom.ba
    GPRS lingertime: nemam pojma sta da stavim (pomozite?)
    CSD lingertime: isto ne znam sta da stavim (pomazite)
    Activated: bh.mobile
    Login Name: po uputama ostavio sam prazno
    Password: ostavio prazno

    Pomozite mi ba zivo me interesuje kako to izgleda?
     
  10. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    ne mozes zato sto tvoj mobitel na interent(stranice) pokusava otvoriti preko wap servisa,a to jos nije moguce
     
  11. Morrison

    Morrison Novi član

    eh sad znam u cemu je fol. pa i moj ide preko wap-a
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    procitao sam da su aktivirali novu uslugu:
    citiram

    "Odluka o akciji pružanja E-mail2SMS usluge u testnom periodu
    28-12-04 12:30

    Testni periodu pružanja email2sms usluge – koja će trajati 27.12.2004 godine do 01.02.2005 godine.

    DIONIČKO DRUŠTVO BH TELECOM

    SARAJEVO

    UPRAVA DRUŠTVA

    Broj: 01.2-2.1-13456/2-04

    Sarajevo, 23.12.2004. god.

    Na osnovu člana 66. Statuta Dioničkog društva BH Telecom, Sarajevo, na 38 sjednici, održanoj dana 23.12.2004.god., Uprava donosi

    ODLUKU

    O AKCIJI PRUŽANJA EMAIL2SMS USLUGE U TESTNOM PERIODU

    I

    U testnom periodu pružanja email2sms usluge – koja će trajati 27.12.2004 godine do 01.02.2005 godine pretplatnicima BIHnet mreže će se omogućiti besplatno korištenje usluga:

    - e-mail2sms dobijanje e-mail poruka putem SMS-a na mobilni aparat;

    - e-mail notification dobijanja obavjesti o pristizanju novih e-mail poruka putem SMS-a na mobilni aparat;

    II

    - sms2e-mail slanje SMS-a kao mail poruke, u skladu sa cijenom utvrđenom u Cjenovniku TK usluga Dioničkog društva BH Telecom, Sarajevo.

    III

    Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja, a primjenjivat će se od dana početka testnog perioda pružanja usluge, tj. od 27.12.2004 godine.

    IV

    Sastavni dio ove Odluke je obrazloženje broj: 01-2-2.1-13456/1-04 od 09.12.2004.god. "


    jos samo da kazu kako da se aktivira :wink:
     
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Kod mene ne radi jer mi broj pocinje sa 9-kom a ta centrala jos nema gprs-a, bit ce u drugoj fazi testiranja (wap).
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    pa kad ce ta druga faza
    dosta sam se natestirao ove prve
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    "IP adresa koju zahtjeva Vas aparat je vezana za WAP usluge koje ce biti u
    funkciji krajem januara. Jedino sto mozete je da spojite mobilni aparat sa
    vasim racunarom i da na taj nacin izadjete na internet.



    Hvala sto koristite nase usluge."

    odgovor od strane telecoma
     
  16. Esh

    Esh HWB

  17. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    nastimo sam vec

    samo molim boga da ko ne posalje e-mail sa jedno 10000 znakova i citav dan bi primao poruke
    (citavu e-mail poruku mi prosljedi na mobitel)
     
  18. Hells

    Hells Aktivista

    kod mene javlja uvijek--Internet usluge nisu konfigurirane---zasto to,sve sam namjestio.,,,imam mc60
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  20. kakaljin

    kakaljin Novi član

    Kako da namjestim pristupnu tacku za internet na Nokii 3650, Sve napisem kako treba, ali nece pa nece. E-mail mogu da koristim samo ne mogu internet