Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Pitaj support. Nisam detaljno slusao.
     
  2. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    I na to sve dodaj jos 15 KM, tj. mjesecnu naknadu za održavanje KKS i praćenje analogne kablovske TV.
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Koristio također taj paket dok nisu uduplali brzine svih paketa, sada na ovih 12mbit-a i mogu ti reći da, koliko god sam se prije ubijeđivao da "i nije tolika razlika", moram reći da u praksi itekako jest, pogotovu kada istovremeno hoćeš i da surfaš, slušaš muziku (ja to ugl. preko yubita radim), skidaš "stuff" :mrgreen: (torrenti ili sl.) + što su mi barem 2 fontela const. prikačena na wifi!

    [​IMG]

    35 itekako dobro uloženih KM-ova! :mrgreen:
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    ^ to cu docekat kad ponovo povecaju brzine a ne dignu cijenu, sad mi je onak taman placanje koliko sam i do sad izdvajao za moju tv uz 3x brzi net i u globalu bolji kvalitet usluge :)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislis 15KM ide osnovna cijena na ove pakete Telemachu ili klasicno placanje televizije ono.. preko telefona/telekoma ?
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kada jeTelemach dosao u moju mahalu usluga je bila ocajna. Imao sam ga mjesec dana i mjesec pokusavao da ih odjebem. Sada se cini malo bolje, na poslu ga koristim, ali u svakom slucaju nemojte se zaletit pa odmah preci na njih.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    To ide Telemachu. Dakle nije vezano za onu RTV taksu sto ide preko telefona/telekoma.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Hoces reci da je kablovksa 15KM defaultno + paketi.. odnosno, da bi me to gore nabrojano kostalo 33KM ?

    Haker - Ako je ovo cudo tridesetak maraka, ne prelazim da je ne znam ti kakva ponuda.
     
  9. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Upravo tako. Nekada je je kablovska defaultno kostala 11,50 KM, ali su povecali cijenu zbog "velikih ulaganja" :)
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Sacekat cu da dodje i da vidim defaultnu ponudu. Fino je imati HBO kanale ali nasa digitalna sa 4 arene sport koje su u HD-u, sa jos nekoliko HD kanala, kosta 12KM bez ikakvih dodatnih resivera i dodatnih placanja za HD sadržaj. Morat ce se potruditi da ovdje prodaju nekome svoju uslugu.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koliko znam za ovu TK digitalnu dobiješ poseban uređaj, bez kojeg na legalan način ne može.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne treba ti box na tv-u koji ima DVB-C tjuner jer je pusten digitalni signal svima. Izmedju ostalog samo stoji:

    http://www.tin.ba/telekabel/index.php/t ... gi-tv.html
     
  13. pac

    pac Komšija

    Zna li neko kako naci d3go aplikaciju na android-ovom marketu? Pod d3go nema nista.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Telemach će u Zenicu doći na način da kupuju postojećeg kablovskog operatera - Telekabel, tako da ne bi trebalo biti problema sa kvalitetom usluge. Te sam informacije dobio, a ne sumnjam u njih, jer mi to izgleda prilično logično i praktično za njih.
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Tako su i u Mostaru uradili kupili Monet.



    iTapatalked
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Cuo sam da su bili u prostorijama Telekabela. Nisam zadovoljan ali nikako jer cemo imati njih ili nikoga a kako sam izracunao na prosloj stranici, usluga ce me kostati 3x više. Jos ako digitala bude isla sa boxom. Aghhhhhhhhhhhh.... Onda gubimo cetiri HD arene, internet mi je 5KM skuplji itd itd.

    Ne pamtim kada sam se zanji put toliko razocarao kao jucer kada sam cuo da se gasi Telekabel. Vec mi je kroz glavu prosla ideja o povratku na telekom. A bas telekabel imao u planu uvoditi i fiksni telefon.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni dobro, za 22 KM 6Mb/s net, ostalo me ne interesuje :D
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kazem vam, tako su i u Konjic dosli i usluga je dno dna. Nemojte se zaletit, bolje sacekajte pa vidite kako raji radi net.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Druze moje nemamo mi sta cekati. Oni ce kupiti firmu od koje sada koristim usluge. Znaci ja sam na Telekabelu a Telemach kupuje isti. U tome i jeste problem.

    Ne znam ni jednu osobu da koristi drugi net osim njihovog. Eventualno da je neko slucajno ostao na Telekomu. Osim jeftine digitalne sa nekoliko HD kanala, imaju i prilicno povolje cijene flat paketa:

    [​IMG]


    Nego kazes da je usluga dno dna. Sta konkretno i jesu li slucajno torenti limitirani ?