Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

    Ne vidi se slika..
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ko zna iz kojeg razloga se ne vidi, ali sam ja kopirao link u browser i vidio sam šta me interesovalo :D Platit ću im račun, pa ćemo vidjeti kako će biti.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Sad se vidi, ispravio sam. Ne treba linkati stranicu na kojoj je slika, vec samu sliku. Nisu tagovi toliko pametni da skontaju :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako se dobro sjecam, kopirao sam link slike, kako god sliku sam vidio nakon postanja ali je sada opet nema:

    [​IMG]

    Uglavnom nije neki ofišl info vec na neki upit na fejsu kada startaju, odgovaraju da cemo imati njihovu ponudu od prvog devetog.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li neko koristi njihov fikxni telefon ? Gledam mix S paket kosta 46KM sa telefonom, kablovskom i internetom a sada izadje internet i kablovska 46KM. Pozivi nisu jeftiniji od telekoma ali ako uvedem fiksni, u naprijed mi je 20KM manje za telefonsku pretplatu.

    Zanima me da li fiksni uredno fercera i onako informativno, i da li se nekome isplatilo u odnosu na telekom.
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Evo imam ja supermix M uveden prije mjesec-dva! Meni se itekako isplati, pošto fiksni ionako gotovo nikada ne koristim za pozive, samo kad' kredita nestane :mrgreen: , inače mi služi samo za primanje poziva! Uostalom, i ovih 100min. koje imaš besplatnih sa inostranstvom dobro dođu, mada važe samo za pozive prema fiksnim tel. ali me itekako rasterećuju pošto me više roditelji ne peglaju kada hoće da razgovaraju sa rodbinom po švabiji itd. :mrgreen:

    Inače, i ovaj D3 v2 digitalni resiver im je beton, pogotovu zbog univerzalnog daljinskog uz koji dođu kodovi za gotovo sve znane i neznane televizore pa ne moraš se patiti sa više daljinskih, a ima i opciju za "podsjetnik", usb media player i recorder (mada ovo navodno tek trebaju omogućiti, kada? - unknown)! :smt002

    Jedini veći fail jeste ovaj wifi ruter (tp link wr740) koji dobiješ od njih (uz resiver, modem i telefon naravno, sve besplatno), ali koji je NJESRA, znači čim se odmakneš od njega - nema net-a! Srećom imam svoj pa mi je egal! 8)
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    A tih 100 besplatnih minuta za fiksni se odnosi na sve operatere u BiH + inostranstvo ?

    Tnx za ifno. Inace kontam digitalna + sport klub zajedno sa najjeftinijim netom 47KM. Ovako paket izadje 46KM sto je isto a imam telefon.

    To za daljinac je super stvar mada moram sacekati naredni mjesec kada podju sa ponudama i ugovorima da vidim da li je ista ponuda.
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Naravno da ne važi za ostale operatere već samo unutar njihove mreže tih 100min.! :smt003

    Ma trenutno imaju stvarno jednu od najboljih ako ne i najbolju ponudu u državi, barem imaju najjače kanale, a tu prije svega mislim naravno na 4 Sportklub kanala u HD-u i još SK 3, 4 i 5 u SD rezoluciji! Ali se ne zaboravlja prva tekma odgledana u HD-u ,to da odmah znaš! :smt007

    PS. Svaka čast ovim Špancima pa su "razvukli" ove termine utakmica na 3 dana, pa čovjek praktično može odgledati sve tekme jednog kola uživo jednu-za-drugom! :smt023 A vjerujte da nema "loše" ili "nebitne" tekme kada istu možeš gledati u HD-u! :mrgreen:
     
  9. h2o

    h2o Aktivista

    Sve to stoji, ali po meni je veliki minus sto se HD receiver placa dodatnih 10 KM mjesecno...
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Piroman - Heh.. imam ja druze HD kanale odavno i da.. slazem se da je ugodjaj odlican. Nista, kada nam ponude ugovore javim kako je kod nas.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Nove cijene telemacha.. ovi mix paketi pravo jeftini:

    [​IMG]

    http://www.telemach.ba/upload/document/ ... _2012_.pdf

    EDIT: Prije je bila ukljucena cijena za odrzavanje, sadA:

    Mjesečna cijena ne uključuje Mjesečnu naknadu za održavanje KKS i praćenje analogne kablovske TV u iznosu od 15 KM
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Pa sada samo na tu cifru "mjesečna cijena" valjda moraš dodati +15KM! Opet supermix M+ (moj paket) izađe 60KM mjesečno! Gdje je razlika? :mrgreen:
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Zaletio se.. nisam vidio da nije ukljucena mjesecna naknada jer je prije bilo: U cijenu paketa uračunata mjesečna pretplata za kablovsku televiziju.. pa rekoh da nije i sada "uracunato".. hehe...
     
  14. kAcA

    kAcA Aktivista

    Jel PDV ukljucen?

    Sent from my Xperia Arc S using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    "Sve navedene cijene su u KM sa uračunatim PDV-om"
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tako sam i ja mislio da je povoljno dok nije izletilo tih 15 KM. Skupo, ne hvala.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa nije bas skupo. Sada placam 30 + 16 jer mi treba box za CRT.

    Da se ne uzima paket, bilo bi isto dok uzmem neki "bolji" digitalni paket sa sport klubom sto bi znacilo da fiksni dobijem gratis, odnosno, biti ce ako nista umanjena pretplata 20KM koju dajem za fixni.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa nije ti skupo jer toliko daješ, a ja sad dajem 32 KM i odjednom bih trebao davati 43 :D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako ne uzemom direktno poredjenje kanala, za "nas" izadje jeftinije dok za "vas" izadje skuplje jer ce vam net biti 22KM net a ne 20 i kablovska 15 a ne 12.

    Ne znam da li si na analognoj ali ako htjednes samo nju, ako potpises ugovor na pocetku desetog mjeseca, onda ce te kostati 12KM a ne 15KM, daju popust pa vidi i to.

    Postoji kombinacija da zadrzis kablovski net samo nisam 100% siguran kako ide ali telekabel izgleda ostaje u nekom segmentu. Mozda zato i stoji u imenu:

    "Telemach-Telekabel digitalna ponuda"

    Sto bi znacilo, ako budes htio samo analognu, placat ces opet 20 + 12, odnosno tih 32KM.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sad imam digitalnu za 12 KM, da se razumijemo :D Net ću rado plaćat te 2 KM više za 4x veću brzinu. Može li se odmah prebaciti na taj net od 22KM, da ne čekam 10. mjesec?