Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Odlicno. Opet paket od 22km sa ugovorom dobija upload boost. :)
     
  2. Ziks

    Ziks Aktivista

    sta ovo nema zvuka na digitalnoj , kad se pojaca do daske ucje se na nekom desetom jeziku brbljanje ? Na analognoj sve uredu ....
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Izstekaj resiver na 10 min iz struje pa probaj onda

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  4. Ziks

    Ziks Aktivista

    Ipak je sve uredu . Mati brisala prasinu pa zakacila scart kabal :D Vratim ga i sve kako treba .
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako sam presao na trio paket, imam problem prilikom primanja poziva iz drugog grada ili druge drzave da.. kada se javim na telefon, pukne internet konekcija. Ako ne upalim/ugasim modem, neta nema sat vremena a ujedno naravno ni telefonskog signala. Izlazili su mi ne teren i ne mogu locirati problem. Nalog je i dalje aktivan i rade na tome ali mene interesuje, da li je neko imao nesto slicno i ako da.. sta je razlog?

    Ujedno se zna desiti da telefon jednostavno izgubi signal. Uzmem slusalicu i nula bodova. Tada niti mene mogu zvati niti ja nekoga. Pa se cimama paljenjem/ganješem modema da dodje signal sebi.
     
  6. wragg

    wragg Aktivista

    Jesu ti mijenjali modem? Jesi li u gradi ili van grada? Ako su ti mijenjali modem i ako su signali dobri, to mi lici kao da tvoj NOD ima previse korisnika.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Pitao sam zasto ne mijenjaju modem ali kazu da je sa njim sve ok te da je sa signalom sve u redu. Sinoc su me zvali da kazem prezicno kako se problem javlja itd itd.. jer budem na poslu kada oni budu ovdje i ako sam im sve izdiktirao i stoji u nalogu, ali fino od njih sto zovu.

    U gradu sam, minut hoda od stadiona.. ako si bio u Ze.
     
  8. wragg

    wragg Aktivista

    Ja bih tu modem mijenjao najprije. Koji modem imas i kako se ponasaju lampice kad se to desi?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Cisco, 2203. Na sjecam se bas kako se lampice ponasaju da budem iskren.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Dofuraše danas EPC3925. Nadam se da ce sada sve biti ok.
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    neki dan dobijem u zamjenu njihov d3 v2 resiver, jutros iz znatizelje skopcam usb da vidim kako to snimanje funkcionise ali kako vidim windows ne prepoznaje uopce disk, je li se ovo ne moze gledati na racunaru ono sto je snimljeno na resiveru i mogu li oni usb portovi sluziti izasto vise osim snimanja sadrzaja i gledanja na istom, gledanje filmova i slicnog sto se vec nalazi na disku?
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Taj risiver formatira disk u neki svoj format, a koliko mi je poznato snimljeni sadrzaj mozes gledati samo na tom risiveru, ne moze cak ni na drugom risiveru a ni na racunaru.
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    pretpostavljao sam da je tako, hvala :)
     
  14. Tesla

    Tesla Aktivista


    I ja sam to nedavno ispitivao, i koliko znam mislim da se sa nekim linux egzibicijama moze izvuci taj sadrzaj
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    ^sto je previse posla za nesto sto se na netu moze naci :D, a ako spojim kabal u ethernet port na resiveru moze li se sta raditi na istom ili?
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ima li neko iz Zenice sa iskustvom za Duo paket, internet me zanima ?

    Moze li se pristupiti ruteru, ima li potrebe za to uopste :D :?:

    Koliko je download kB/s na DUO ?

    Da li se dobije ruter, koji i kakav je (wi-fi, portova koliko ima) ?

    Nails kako sada radi net ?
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Moze se pristupiti routeru klasicno preko browsera. Najcesce ide Cisco Docsis 3.0 home gateway, ima 4 lan porta i solidan wi fi signal. Ponekad ako nema Docsisa dijele TP Link cini mi se onu 740-ku koja zna biti zakljucana ali dobijes pristupne sifre.

    Brzina interneta je 15 a upload je 1.6. Torrente skida brzinom 1.7 Mb. U biti ako imas dobar signal u kuci ili stanu internet leti.

    Ako sta treba javi se porukom ;)
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Internet da duo paketu super. Koristim duže vrijeme, nisam primjetio problema u zadnjih pola godine makar. Ne skidam torrente, pa ne znam kako to ide, ali sa steama redovno max povuče.
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    žSlazem se, stim da uvijek potpisem onaj ugovor. cim potpisem neka akcija bolja za 30% hahahaha :d
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma non stop su neke akcije, a internet je beton.