Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ne trebam akcije, nego reakcije :D

    Ok, hvala za info, 6 mjeseci zvuci pravo dobro.

    Malo su programe na TV poremetili, ali zbog interneta mogu da tolerisem.
     
  2. Piroman

    Piroman Komšija

    Meni došlo da se odjavim, sačekam mjesec i uvedem ovaj Trio samo radi one duple brzine na pola god. (30/2 Mbps zvuči prejebeno)! :mrgreen:

    Ovako sam "zaštekao" na ovome SuperMix paketu do juna kada ističe ugovor, mada sam besplatno dobio SportKlub kanale u HD-u pa se nekako i može trpiti! :mrgreen:

    A internet je beton armirani, znači ne pamtim kada sam imao (većih) problema! Brzina je također uvijek deklarisana! :smt023
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Interesuje me koji model resivera ( ili kako se vec zove) t.j. uredjaja (DVB-a) koristite za LCD preko HDMI ?

    Kod mene je bio povezan na TV uredjaj CISKO 4682 DVB i povezem to na LCD samo sa HDMI i ne radi.

    Radi kada povezem LCD sa HDMI i HDMI na DVB + A/V na DVB i SCART na LCD :D

    Hajd vjerovatno razumijete, DVB nema SCART-a, pa ide preko AV kabla.

    Inace, ovaj CISKO 4682 me zeza tako sto kada tek upalim LCD prvo moram otici na A/V preko LCD-a, OK, potom na HDMI i sacekati par minuta (pise neka poruka) i tek tada imam sliku...jos uz to se grije i cesto nema slike...

    Predao bi sutra za izmjenu paketa na DUO pa me zanima sta da napisem u napomeni :D
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    ja koristim isti resiver kao ti i spojen je hdmi kablom, sto se tice problema sa slikom po nekad zna da je ne bude pri paljenju ali ugasim i ponovo upalim i sve normalno radi, ovo sto se desava je mozda sto sam njegov daljinski podesio da radi i sa tv-om pa se tu nesto zablesi ili sta vec

    a u napomeni napisi isto sto i nama, trazi da dodju monteri i ispitaju to jer sumnjam da ce ti tek tako dati zamjenu, ako utvrde da resiver pravi probleme sigurno ce ga zamjeniti
     
  5. Piroman

    Piroman Komšija

    Vas dvojica trebate zvati korisnički servis i zatražiti novi resiver:

    http://telemach.ba/D3+digitalna+televiz ... nici.shtml

    Imam ovaj D3 v2.0 i radi uredno. Nekad zna EPG da se pogubi ali srećom ne često a i reset ne traje dugo. Daljinski koji dobijete uz njega je univerzalni pa vam je on dovoljan za šaltanje kanala preko resivera i npr. regulaciju tona na TV-u, također gasi i pali redom Resiver pa TV tako da koristite samo jedan daljinski. ;)
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma


    I kod mene je isti resiver. Pitanje za tebe, ako ti nije zahmet: kako da programiram daljinski od resivera da mi kontrolise TV?
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Imas kodove za tv-ove i onda ga setujes kao i svaki drugi univerzalni. Cuvas TV dugme dok ne podje treperiti, zatim ukucas 4 koda za svoj TV i probas da li odgovara.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da ti iskreno kazem nikad univerzalni daljinski nisam koristio, pa nisam upucen. Meni nisu dosli nikakvi kodovi uz resiver i daljinski. Evo bas sam gledao i u originalnoj kutiji u kojem je dosao resiver sa daljinskim i nikakvih papira nema. Ja to sve cuvam u originalnim kutijama, tako da je bilo, bilo bi tu.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Napisi koji je TV i neka ti neko ovdje napise onih par kodova pa da probas koji ti valja.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Okay.

    Toshiba 32XV500P.

    Hvala.
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    @piroman: d3 v2.0 i jeste resiver o kojem mi pricamo, pise tacan model resivera u donjem desnom cosku na porednjoj strani :)
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Pardon, my bad, ja kontao ostavili vas na starim uređajima! :mrgreen:

    Izvoli:

    [​IMG]
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Hvala.

    Prvi kod odmah urodio plodom.

    A postoji li nacin da se izbrise kod iz memorije, da izgubi funkciju rada sa TV? Za svaki slucaj da znam, ako mi pocne vaditi zivce ovo sto nema mogucnosti da ugasis samo resiver, bez da se ugasi TV.
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    ^ uh to sto moze izvuci zivce ne moze nista, mama cesto ima obicaj pritisnuti tipku za paljenje i razmahati se daljincem a on posalje signal samo resiveru, pa onda ona pritisne ponovo ono ugasi resiver a upali tv i tako u krug, nebi to bio problem da se mahom ne desava sa zorom pa onda mene budi da vidim sta je pokvarila :twisted: :twisted:
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nisam zavrsio, moram dostaviti neke papire i papire... :D

    Gledam sada ima 5 vrsta uredjaja u ponudi, to je sigurno sa vecim (TRIO npr) paketima bolji model.

    Nije bilo smetnji danas/veceras :smt005

    Ja volim svoj daljinski od LCD-a :smt005 i ne razumijem zasto to radite :?
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    ma jok, nemas kod njih trenutno boljeg modela u ponudi od d3 v2.0 koliko ja znam i on se dobije sa bilo kojim paketom ako ti tv podrzava hdmi prikljucak

    a sto se tice daljnskog ja to radim sto od njega i nemas neke koristi nakon sto upalis tv, ostalo sve se radi daljncem od resivera
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Patton2410 - Brzo maknes daljinski i ostane TV upaljen. A starije ljude treba nauciti da sacekaju i u cemuje fol inace zavrse u loopu kako gore kolega kaze. JEdno pali drugo gasi ali je opcenito dobra stvar.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    hahahahahaha. :D Imam osjecaj da ce i moji ukucani imati istih problema. Bit ce danas onda edukacija. hahahaha

    Znaci to je jedini nacin. hehehehe. Hvala na savjetu. :)
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    U duo i trio paketima ide D3 2.0 risiver i Docsis 3.0 modem i router u jednom.
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    [​IMG]

    Etooo

    Nije mi dobar HDMI kabal sto sam kupio, 9 KM - nov i ne radi :|

    Slika je bila losa zbog konektora, sada su postavili neke debele sa prstenastim stitnicima :D