Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. black

    black Komšija

    Radi trenutno ali ce u augustu sve kodirati. To je sad radi prelaska sa HS-a na Telemach.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Bilo je i kod nas tako dok je bio telekabel, kada je dosao telemah.. šipak. Evo risiver.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    ma ja ba, kazam ja njemu nema guzovace nigdje, ali jok on misli da mu je tv leteci tanjir, hahahah
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jesil se bio nalozio da kupis taj TV :mrgreen:
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Jesam, rekoh prodam ovaj sony, kupim taj, ostane mi 700km, i jos guzovace digitala, hahahahahah
    ma ubi me mrmot pricom kako njegov tv sve moze bez kartice, hadje ti budali objasni..
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    01.08. ce mu se sve samo kazati :smt003
     
  7. black

    black Komšija

    Pa ce se zalit da su mu ukinuli pola kanala :p
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Ma ko ga hebe to je firaun prve klase, pun love marka mu ko kuca, da ga bacis sa zgrade prije bi mu oko ispalo nego marka iz djepa.
    ja sam danas narucio karticu, i za drugi tv, tako d aostaje reciver samo na starom koji nema DVB-C, inace bi, i on dobio karticu, sto manje skula po kuci.
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Haha bas tako , i bit ce ona standardna seljacka "za sta ja onda placam nosi mi ovo iz kuce"

    Uh nema gore sorte od takvih tipova , takvi bi sve dzaba, i necu se nimalo iznenadit ako poslije 01.08. javis ovdje da je tip odjavio sve usluge "iz principa" i presao na mojatv :smt003
     
  10. nechko_

    nechko_ Novi član

    [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    Došao novi "spid", ali dan danas ne razumijem zasto mi pise HS / M&H Company a nikada korisnik njihov nisam bio :lol:
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni je jedno vrijeme pisalo nakav isp iz kiseljaka (mislim da je bio kiseljak), a ja iz zenice i koristim telemah. :D
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sta su ovi panjevi uradili, pa sad imam 8mbit, a na HS-u sam imao 25mbit za 25KM. To ispadne da sam prebacen na ovaj paket od 22KM mjesecno? Znaci ljudi preuzeli kompaniju i nude 3 puta goru uslugu, koji kurac
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada kupe nekaga, brisu se stare ponude. Mogao si imati 100Mbit za 1KM.. jbg. Nama je došla sqa njima bolja internet ponuda ali losija TV ponuda.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma do PC-a je nesto, ali nisam nista mijenjao. Na PS4 i mobu kad idem na speedtest, dobijem oko 18mbit, a na PC-u 8mbit. Isto mi se desilo podavno, bilo je do speed and duplex postavki u modemu, ali sad nemam pojma do cega je. U ruteru nije nista ograniceno, tj nije QoS ukljucen. Ima li neko ideju do cega bi moglo biti

    edit, nvm, opet je do speed and duplex, samo sam zaboravio restart poslije promjene, mislio sam da je dovoljno disable konekciju :D Izvinjavam se telemachu na uvredama, brzina je 20mbit :mrgreen:
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    danas mi pustili novu brzinu, 77,77 download 4,02 upload.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Hamo, kako ugasiti ove zahtjeve za update ? Svaki dan smara a nema nikakvih updatea.
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Koliko ja znam nema opcije da se ugasi ta provjera, a nesto mi cudno da ti bas svaki dan izbaciva provjeru. Kod mene izbaci mozda u 10 dana ili vise. Doduse bilo je dosta update zbog ovih novih usluga 72h i pickbox pa je mozda zbog toga cesce vrsilo provjeru. Jel v2.0 u pitanju. Hajd provjeri koja je verzija i koji je nexx verzija

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Jeste D3V2. NEXX je: 1_50_3_2

    Svaki božiji dan dobijem poruku a ne pamtim kada je zapravo bio update. Ovako je mislim vise od par mjeseci. Sada vise gledma tv radi eura pa me više gnjavi. Radio sam hard reset preko tipki na samom risiveru ali nema promjena. Sta god da kliknem, da provjeri update ili da poništim provjeru, opet ce me sutra peglati.
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ugasi risiver iz struje na onom prekidacu odzada. Drzi power dugme i ukljuci struju, kad ispise CLR na ekranu pusti power dugme. Zapocet ce ponovno skidanje software-a i skeniranje. Nemoj ga gasiti iz struje dok to sve ne zavrsi. Trebalo bi potrajati cca 20 min. Ako i nakon toga bude stalno javljao poruke javi se pa cemo nesto skontati.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Uzmi ga za kabl, i omlati od zid pa uzmi karticu jebo ih update mene je pegalo mjesecima, a nikad nista.