Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U Zenici jos neko problema sa netom? U zadnjih sat mi pukla veza jedno 20 puta. :(
     
  2. Majesco

    Majesco Aktivista

    I meni se isto desilo u nazad 2 sata, a u Sarajevu sam. Samo sto dode konekcija nestane odmah sad izgleda stabilno.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Yep...
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Odmah mi je lakse, jer sam kontao da sam ja sta ujebao, jer sam malo kablove premjestao.

    I kvalitet je opao. Ping mi sad na frankfurtu preko 50ms, a redovno bude oko 37-38, a brzina down mjeri oko 30, dok kad radi normalna je oko 38-39.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam ni ja znao vec zvao 1360 za neke informacije kad' ima govorna poruka da imaju poteškoca na lokaciji Zenica.. i jos negdje.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Opet nekom bakra zafalilo.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nije bakar, ddos napad bio

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jebada. Kad bi trebalo da se stabilizuje? Ping divlja po malo. Mjerio prema Sa Telemah serveru, i ping preko 110ms. :D
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mozda sada da resetujes modem. Zavrsilo je oko 17h. Ako ne pomogne javi se na pp

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja nisam izgubio konekciju otkak osam pisao gore post. Trenutno pingam sarajevo: 8ms.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni radi stabilno s tim da većeras nisam nista skidao pa pratio da li je brzina konzistentna:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]


    [​IMG]
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Super. Obicno je i kod mene tako tip top, ali nakon danas, nikako da dodje sebi.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Popravio drug Hamo:

    [​IMG][​IMG]

    Jos jednom hvala druze. :)
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da li je normalno na ovim brzim paketima da kad se mjeri brzina preko wifi da skoro uvijek fali pola ili vise brzine. Znaci paket je 80/4 a kad mjerim mobitelom pola metra od rutera imam uglavnom oko 30/4.

    Nije do mobitela 100% jer sam istim mobitelim mjerio i preko 100/100 u jednom resoranu u gradu gdje ima jak wifi.
    Ista je situacija i kad mjerim kompom preko wifi kartice. Kablom je ok.
    ???

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  16. black

    black Komšija

    Ako imas dosta mreza u komsiluku onda jeste. Mozes pokusati Channel Width staviti na 40MHz ali to ce ti pomoci samo sa kompom. Ako hoces vece brzine nabavi 802.11ac router i stavi ga u bridge mode iza Cisco modema/routera. Opet sve zavisi od telefona da li uopste ima podrsku za 5GHz i ac.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vec imam mocan router postavljen iza cisco modema,ASUS RT-N56U koji podrzava 5ghz al i na 5ghz imam iste rezultate a slabiji domet tako da ne koristim 5ghz.
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    Stavi padav firmware

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  19. black

    black Komšija

    Probaj prvo uraditi update jer je to presporo nesto.
    [​IMG]
    Prvi rezultat na starom D Link DIR 300 koji mi sluzi kao drugi access point , a drugi rezultat Netgear R6300 na 5GHz ali dvije sobe dalje.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li neko ima problem sa streamingom ? Youtube, fb klipovi ili vimeo.. svi zapinju. Buffering. Nekada ni sa 480p nije gledljivo. Netflix radi bez problema. Download na torrentima uredan kao i brzina na testiranju. Probao sam google DNS ali isto.

    EDIT: Pomogao je restart modema.