Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Posto UBEE ima i 2.4 i 5 Ghz mrezu probaj na mobitelima postaviti da ti automatski povezuje samo na jednu mrezu, a drugu stavi samo na rucno povezivanje. Eventualno ako ne koristis obe probaj iskljuciti onu koju ne koristis u postavkama modema.
     
  2. Triforce

    Triforce Aktivista

    To je to 99%. 2 ili 3 mobitela od 4 u kuci podrzavaju 5G, a ovaj drugi racunar podrzava samo 2.4G pa zato i ne koci. Misterija rijesena, hvala puno :D
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Ja imam taj problem iako je mreza cisto 2,4 GHz.
     
  4. Loki

    Loki Komšija

    Kod mene prije nekoliko mjeseci TV preko wifija počeo jako sporo da radi (Youtube i slične aplikacije) i zakačim ja mrežni kabl, prebacim na wired i radilo k'o doxa...
    Preko tog UBEE imam wired spojeno dva računara i taj TV. Nedavno mi se na jednom računaru pojavi "žui trokut" i jedva ga nekako vratim na mrežu...
    Dan nakon toga elevizor više ne može da se zakači na mežu... Pokušavao fiksirat IP, opet vratio na automatski tj. DHCP, uključivao u drugi port na routeru, mijenjao kabl... Najlogičnije mi je da je do TVa al' nemam mogućnost' da o probam...
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    @Loki Imao sam identican problem sa Ubee i TV-om dok sam TV spajao na 5GHz mrezu, nije bilo stabilno. Spojio TV na 2.4GHz i radi bez problema.
     
  6. Loki

    Loki Komšija

    Ja sam vratio TV na wifi od kako mi wired ne radi i može se koristiti iako je osjetno sporije nego preko žice. Ne znam kako odabrati 5 ili 2.4 tj. ne znam ni da li postoji opcija...
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    To ces znati tako sto stavis drugacije ime mreze za 5GHz u modemu. Ako ti je za 2.4 ime npr "Telemach" , neka ti za 5GHz bude "Telemach5" i onda ces na tv-u znati koje mreze skenira i na koju frekvenciju se spaja.
     
  8. Loki

    Loki Komšija

    Nikad se ja na ovaj Ubee nisam spajao, ne znam ni da mogu, niti imam pristupne podatke... Pokušaću hvala.
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Nisi spominjao drugi router, nego Ubee i wifi pa sam na osnovu toga izvukao neke zakljucke :)
    Modemu pristupas preko IP adrese 192.168.0.1 , username i password ostavis prazno i klikni na Login (osim ako nisi postavio nekad), onda kliknes na Gateway pa na Wireless tab i tu imas sve sto se tice podesavanja mreze u modemu.
     
  10. Loki

    Loki Komšija

    Haha vidi fakat. Od kako imam ovaj njihov Ubee nije mi ni palo na pamet da se probam zakačit' na njega, mislio sam to su oni zaključali i ne može se mijenjat' ništa... :D Uglavnom ušao i vidim da su mi wifi uređaji zakačeni na 2.4 (tj. mobitel i TV) al' hajd' sad bar imam neku kontrolu. Hvala!
     
    Benq likes this.
  11. senad_986

    senad_986 Komšija

    Obzirom da nisam potpisao ugovor s Telemachom, jos uvijek se vodim na HS-u, redovno me zovu da potpisem ugovor s njima na 24 mjeseca, pri tom mi nude istu cijenu prvih 12 mjeseci, dodatne kanale gratis, brzi internet - sve ja to postujem i hvala im na ponudi, ali kako ne gledamo TV, a ova DL/UL brzina mi je dovoljna, ne veze mi se za njih 2 godine. E sad, neki dan me zovu i pored standarne price, kaze mi da se moramo odjaviti s analogije i preci na digitalu - ima li u ovome istine? Nista ja ne moram, a pogotovo ugovor s njima potpisati. Kontam koliko su ljudi upecali na ovu pricu...
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Taj sto te pozvao je polupao loncice. Ako ti se ne potpisuje i ne moras, sve dok uredno placas mozes koristiti uslugu dok je u ponudi, a analogija je itekako u ponudi jos uvijek.
     
    senad_986 likes this.
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  14. heroic

    heroic Komšija

    Da li je moguce potpisati ugovor ako sam vec postojeci korisnik (Trio Grande Premium paket) i da placam 24 mjeseca 82.90KM umjesto 92.90KM kao sto se nudi na stranici za nove korisnike? Koliko kosta odjavljivanje :D?
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Trebalo bi da može, jer do sad nisi koristio tu uslugu, pozovi ih pa nek ti provjere... Ili možda hamo zna :)

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Pod uslugom mislis na paket ili na popust? Paket koristim odavno :D
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Aaaaaaa, mislio sam da želiš preći na taj paket, a da imaš neki manji. Onda sumnjam da će tako moći. Vrati se na manji neko vrijeme pa onda pokušaj :)

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  18. Benq

    Benq Komšija

    Odjavis se, budes bez usluge 3 mjeseca i onda se prijavis ponovo za tu uslugu i uci ces u akciju xD
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Mogu li odjaviti uslugu, a prijaviti na drugo ime? :D
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ne na istoj adresi...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
    Benq likes this.