Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Po meni je to mana ko kuca

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Mana jest najviše tamo gdje već imamo razvedene koaksijalne kablove u zidu, a gdje nemamo isto je, samo mjenjamo koaksijalni sa mrežnim... Vjerujem da su namjerno ovaj uređaj napravili bez Wi-Fi da ne bi bilo gdje je slab signal problema pa se odrazilo na kvalitet kompletne usluge.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    I ja mislim da je to razlog, jer i sami vidimo koliko dnevno bude poruka na telemach fb portalu u vezi sporog neta preko wifi-a, ne znaju ljudi ni kanal za wifi promijenit a kamoli sta drugo, ovako su se osigurali UTP-om. Ne mijenjas koaksijalni kabal mreznim, nego samo dodajes mrezni kabal u box jer preko njega idu dodatni servisi, a live ide preko coax-a kao i do sad ovi stari resiveri.
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ma da, znam da idu oba kabla, mislio sam ako je razapet po kući jedan može i drugi. Ne znam što napisah zamjeniti :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Benq likes this.
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Moze li se to rijesiti nekim USB wifi stikom kod resivera?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pitanje je koliko android os tv ima built in drivera za te uredjaje. Možda jedino da probas s nekim poznatijim brendom.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel neko uzivao u F1 4k danas :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Ja ga ne mogu ni skenirat, na resiveru se pojavio (pise da nisam pretplacen i to je ok) ali svi kazu da se pojavio free preko dvb-c mreze, spojim dodatni kabal iz v2.0 resivera u tv i skeniram dvb-c, sve nadje osim tog kanala.. TV je 4K i to nije problem.
     
  9. black

    black Komšija

    Vjerovatno ce se opet kopcati na Port 4 na routeru koji jena drugom subnetu. Kabl je majka.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Blagodarim :)
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nece, moze na bilo koji port ;)

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jel hamo, sta za postojece pakete i ugovore?
    Mozemo li novi da potpisemo da starci dobiju eon box na drugom tv, ja imam aplikaciju pa mi ne treba.
     
    Last edited: Oct 21, 2018
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @Sena
    Pa drug za te stvari postoji korisnicki, pozoves i tete odmah kazu sta moze a sta ne moze, a opcija ima podosta pa vjerujem da ce i za tebe pronaci zadovoljavajuce rjesenje.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ti si ovdje postao jedna od teta, pa ljudi vise nemaju granica :) lakše tebe pitati nego nazvati

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobro, sta se palis, nije mi hica, nek zovnu ako budu sta htjeli mjenjat.
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako je upuceno meni nisam se upalio, ali za tvoj problem je stvarno rjesenje sluzba za korisnike.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jel neko od vas ima problema sa uslugama od jutros ili je ovo samo do mene? Meni nista ne radi..
     
    Last edited: Oct 22, 2018
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    I kod mene Tv ima problema
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo prikopcali mi Eon. Nisam morao modem u dnevnu, Eon box dobiva net putem power line adaptera, radi super :)

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
    bhd and hamo pipa like this.
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hajde napisi malo dojmova

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk