Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam davno njih pitao mogu li mi umjesto arena dati brzi net, ili šta... Jer me one baš ne zanimaju :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma ni mene nesto Arene ne interesuju, al je ovo bezobrazluk, isto tako sam traztio da mi ne povecavaju cjene kad su uvodili arene... jok sipak
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Vidim ja mene u petak pritišcu da potpisem novi ugovor. Istekao stari ima godina. Daju isti paket sa gomilom novih kanala i bullshita. Meni cudno. I ja se zezam, mogu li dobiti Arene. Kaze žena: "Samo da se dodatno plati".

    Napravila ona ugovor, hoce da salje lika na vrata. Rekoh nemoj, doci cu u poslovnicu. "Cekat ce te ugovor ali molim te odmah u ponedjeljak da odes". Sad' vidim da je sve to bilo na silu.

    Jedva cekam da pitaju sto ne dolazim.

    Arene su imale najbolju ponudu sto se fudbala tice. Kada je liga prvaka, imas više utakmica a onda na Areni 4 bude onaj miks gdje prate sve utakmice. Kada igraju talijani, imas par utakmica pa biraj sta gledati. Svaki kafić je imao Arene upaljene. Sad ce ljudi sigurno dnevnik gledati. SK nije alternativa nikako.
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Zvali su i mene, šalju kao poštom ugovor pa da potpišem i vratim, ja ih ispilio, sačekat ću da istekne u februaru pa razmislit, kad kruška bude u mom

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    ja vec 2 godine furam ugovor na neodredjeno, bez obaveze :D
    zovu stalno nude, ja ih uredno odbijam, ne mogu ti nista.
    reko potpisat cu ugovor cim mi smanjite za 20 maraka :D
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Vjerovatno imaš premium paket, nemaju ti šta ponudit uz njega

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    imam duo net :D
    nmemam eon niti jedan :D
    kazu dat cemo ti box, reko imam android tv :D ne treba hahahha
     
    dams82 likes this.
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja imao trio onaj paket od 57km, pitao ih da mi daju eon full, za cjenu eon light (isto 57km) to i dobio, sad na svoj LG mogu i MP4 pustiti preko android boxa, a i ok mi je ovaj eon, ima korisnih stvari.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Filozof

    Filozof Aktivista

    I ja sam imao trio grande, kad sam potpisao ugovor dobio sam popust kao placan 47KM dvije godine umjesto te cijene od 57... Kad mi je istekao ugovor zvali me 10 puta da produzim uz ponudu "arene sport, programi ovi, programi oni" ma reko nema od toga nista jer novi korisnici imaju pola godine po 1KM da placaju... i natezo se s njima jedno mjesec, bukvalno svaki drugi dan drugi operater zove i prodaje mi muda pod bubrege, fino kazem necu potpisati bez beneficije dal' u vidu te promocije 6 mjeseci po 1KM ili necega sto se dogovorimo vec, ako se necemo dogovarati ja necu ni potpisati odnosno koristit cu idalje usluge telemaha ali necu potpisati novi ugovor... i tako nakon par poziva i natezanja s glupim ponudama pukne mi film i nazovem fino i zaprijetim tuzbom jer po RAK-u se ne smije praviti razlika izmedju novog i vec postojeceg korisnika, onda fino kazem ili cete mi dati 6 mjeseci po 1KM ili cu podnijeti tuzbu protiv vas, za 2 dana zove neki lik i tako pricamo najnormalnije ko dva jarana, objasnim liku fino o cemu se radi i da zbog cega necu da potpisem i onda on meni kaze "stvarno ti ne smijem dati tu 6mj/1KM akciju ali dali bi pristao na bolji EON paket i da nastavite placati kao i do sad (47KM)" i to je to... znaci ugovor kad vam istekne ni slucajno potpisivati bez dobre nagodbe.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa i ja se uvijek natezem sa njima ali ovi sto se javljaju na telefone ne mogu dati od sebe nista sto puno odstupa od standardne ponude koju daju svima

    recimo za prethofni potpis ugovora,nakon sto sam se natezao sa njima isto tako mjesec dana i rekao da necu nista od ponude,nego snizenje cijene...nazvala me je neka njihova glavna direktorica i dala popust na pretplatu na 12 mjeseci i rekla da nikome to i ne spominjem,jer je mimo svih protokola i ovo je prvi puta da sam ovo spomenuo

    sada,prije 2 mjeseca,isto smo se ganjali 15-20 dana i kada sam pokusavao oboriti cijenu pretplate vise od standardne,nisu mi mogli dati...trazio sam da me opet nazove neko glavni i da se dogovorimo,ali nisam dalje od ovih iz call centra dobacio...na kraju su mi pored ovih standardnih benefita dali i HBO 3 mjeseca gratis

    da sam znao da ce izbaciti arene,ne bi ni produzavao...jer sam evo dobio informaciju da je optika telekoma komercijalizovana u mom gradu i da vec ima 1500 korisnika optike i da brzine bez problema idu i do 500/100 Mbps
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja fakat ne pratim nikakav sport niti me to zanima, ali do jučer su te arene što ih je nudio bhtelecom bile sranje, život se davao za sport klub kanale i na telemach se išlo samo radi SK. Sada izgleda SK ne valjaju qrcu a arene su zakon. Ne kontam.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Navodno ti kanali otkupljuju prava za emitovanje određenih utakmica i nacionalnih liga, eh arene sad imaju to što se raji gleda, a sk nemaju... Kao npr da su svi novi filmovi na netflix, a ti imaš hbo i ne možeš to gledat (otprilike)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisu Arene nikad' bile sra*e samo su oni to poslije sasjekli pa davali samo Arenu 1 free. Ostale davali uz prošireni paket plus nadoplata za HD. Poslije su ovako davali free ali samo SD. Sada su ih ukinuli totalno ali nema zamjene.

    SK ima svoje sportove (i ako mislim da je SK prije bio bolji), Arena svoje. Kao sto EuroSport prati nešto drugo. Ali je tesko objasniti ako se sport ne prati. Najpopularnije stvari poput Lige prvaka i Evropske lige su bile na Arenama.

    Inace neko spomenu da se vani placa vise stvari od vise operatera da se sve ima. To bi imalo smisla da su kod nas pretplate 10KM a ne 60KM, 70KM, 80KM + ostali kanali. Kao i sve ostalo, nama nisu cijene srazmjerne.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. Filozof

    Filozof Aktivista

    Takodje me zamolili da ne govorim i da ostane medju nama, al ja vala vicem na sav glas, da se ljudi malo opamete a ne da se ugovori na 2 godine potpisuju zbog dva tri kanala a od sluzbenika je to predstavljeno kao da je to nesto "WOW".
     
  15. Zvonko

    Zvonko Novi član

    Dobro jutro, video je na žalost nedostupan. Da li bi mogao ponovo da ga postaviš?
    Inače, pokušao sam sa već ADB-om (/.mainActivitity na net.quber.t4hwrapperservice), ali izgleda da taj "package" više ne postoji na EON-u.
    Pozdrav
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Ima li neko kakav savjet kako ubrzati WiFi brzinu interneta preko Telemachovog Cisco rutera? Trenutno ja na mobitelu preko Speedtesta 30/12 mbps. Ping je 8 ms. Na žici je 200/12 mbps.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da li je taj router 5Ghz ili 2,4 Ghz i da li telefon podrzava 5 GHz...tj da li ne ac

    Meni je na 2,4Ghz routeru bilo oko 30-40Mbps neki standard


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. iPlay

    iPlay Komšija

    U pitnaju je EPC3928S ruter, ali je 5GHz opcija zatamnjena . Ne mogu je odabrati.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Nema taj modem 5ghz
    Zato brzina ne može više od 45mbps
    Traži da ti zamjene modem, na EON full paketu imaš pravo na bolji (brži) modem, samo ih nazovi i traži zamjenu... I meni su skoro zamjenili...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. iPlay

    iPlay Komšija

    Nisam na ful paketu. Plaćam onaj 48 KM