Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To sam naglasio u nalogu kad sam ga pravio, nov je bio, otpakovali ga ispred mene.
    Najbolja opcija je uzeti solo modem bez WiFi-ja i dodati svoj ruter.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Tako sam i ja uradio. Jer kad ethernetom spojim Samsung TV na modem ne radi net (ethernet & WiFi) nit na jednom uredjaju, a ni na tom TVu. Resetovao zilion puta, staticne IP adrese stavljao itd, nist nije pomoglo. Na kraju uzeo TP-Link router, modem spojio na njega, a svi ethernet uredjaji u router, sve radi bez greske.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    mene neki dan zvali da me "počaste" sa 15% popusta prvih 12 mjeseci uz ugovor na dvije godine,nije loše jer mi ističe tek u martu postojeći,ali nisam pristao jer se želim kutarisat bar fiksnog telefona. A popusta se uvijek može dobit prvu godinu,i bar jedan stb bez naknade.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Bas je velika razlika izmedju popusta za postojece i nove korisnike. Za nove nude 8-10 mjeseci za 1KM, znaci 33% do 42% popusta na 2 godine. A tebi nude 7.5% na 2 godine.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ili ko meni umjesto da mi daju popust oni mi slože priču da će mi besplatno otključati sve kanale, na kraju ispalo da je to sve Pink samo.

    Dvije godine brzo prođu, nema više potpisivanja.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A čak i kad ti metnu njihov ruter, najbolje je tražiti da ga stave u bridge mode i nabaviti pošten router s dual-core procesorom i normalnim antenama.

    Ljudi bez tehničke naobrazbe postali su čudni s očekivanjima. Stave jednu malu plastičnu kutiju bez antena i očekuju svih 200 m2 pokriveno.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mogu li u bridge modu pouzdano raditi dva ili više routera na jednom modemu? I ovaj CGA2121 su prvo stavili u bridge mode ali rezultati isto bili katastrofa.
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Jedan bi trebao obavljati DHCP ako se radi o istoj mreži.

    Idealna postavka bila bi Telemach modem u bridge mode → glavni ruter (DHCP) → pristupne tačke (access pointovi) ili routeri kojima se isključi DHCP

    A najbolje je to ostvariti nekim uređjima koji podržavaju meshing da se izbjegnu scenariji gdje imaš više mreža po kući / stanu.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Izgleda da je neko bacio bombu da se TXTV prodao Telemachu

    Evo intervju vlasnika gdje kaze da nisu prodati i da nastavljaju svoju vlastitu voziju razvoja.
    TXTV - ambiciozni planovi za naredni period, uskoro i mobilna telefonija - RTV SLON

     
  10. Slaven Džindo

    Slaven Džindo Novi član

    Pozdrav,

    Imam problem pa ako može neko da pomogne bio bih vam zahvalan.

    Imam Total TV, instslirao sam EON na mobitelu i tabletu i sve radi savršeno.

    Sad pokušavam pokrenuti EON na Xiaomi TV sticku 4k, skinem aplikaciju i ona ni izbaci aktivacioni kod koji bih trebao unijeti na Telemachovom portalu. Međutim kad se logujem na portal ne pronalazim nigdje polje za taj aktivacioni kod.

    Molim vas ako može neko da postavi tačan link gdje se to unosi.

    Hvala.
     
  11. vutra

    vutra Komšija

  12. Slaven Džindo

    Slaven Džindo Novi član

  13. vutra

    vutra Komšija

    E ne znam šta da ti kažem :D
    Evo provjerio sam i ja na mobitelu i imam sekciju za aktivaciju EON Smart TV aplikacije

    [​IMG]

    Probaj pristupiti preko računara, ako ne ide, kontaktiraj "Telemach" usera na klix forumu (https://forum.klix.ba/telemach-bh-t159238s15400.html)
     
    Slaven Džindo likes this.
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    HBO Premium mjesec dana djaba od danas ali se mora redeem preko 'moj telemach' online racuna. Oni kazu ima odredjen broj aktivacija, pa eto ko ugrbi ugrabi. Ja sad evo reedem. Moze se onda i HBO Max aktivirati nakon aktivacije Premium promo paketa.
     
    kvaju likes this.
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    I ja sam je aktivirao.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    HBO Premium je ionako ukljucen u Telemach Premium paket koliko znam?
     
    dams82 likes this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Koliko znam ti nemaš pravo kao korisnik total televizije aktivirati eon smart tv aplikaciju(isto je i za tv stickove). Evo copy/paste sa stranice: Izaberi svoj paket jer uz Total TV pakete i preko EON aplikacije možeš da gledaš TV kanale na svom telefonu, tabletu ili računaru. Ne spominje se smart tv
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Da,ali nemaju svi premium paket,ovo je dobra vijest za one koji nemaju,nama je isto koji imamo.
     
    Vedo likes this.
  19. Majesco

    Majesco Aktivista

  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koliko su poskupili?
    Koja je najbolja opcija samo za internet. Ja plaćam ovaj eon a tv mi nije ni priključen
    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk