Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    14 puta je pukla veza jucer, bar tako kaze log na ruteru
     
  2. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Bilo je na Alipasinom isto prekida, ali samo tokom jucerasnjeg dana. Rapidshare pici redovno na preko 200 KB/s i nisam nikad primjetio da nesto ogranicavaju a i torrenti deru.

    Moguce je da namjerno izvode "radove" ne bi li otislo jedno 200-300 korisnika, jer su vjerovatno skontali da su se zahebali s ovim brzinama, pa im se natovarilo korisnika i zagusilo vodove :) Ovo im je prelazna taktika da nas pola ukinu da se rasterete malo.
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Moze bit', ali prekidi od sinoc i jutros su bili kratki, ali zato torrenti i rapid (zahvaljujuci DownThemAll!) pice bez problema, cak nesto bolje nego prije par dana (pogotovu rapid) 8)
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    I meni se desava biser sa netom, recimo nemogu otvoriti nijednu jedinu stranicu, a torrenti pice ko ludi, van pameti.
     
  5. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Koliko pratim ove ostale providere ELOB je vec ili ce uskoro ostati najgori po ponudi paketa i odnosima DL/UL. Ako uzmemo u obzir paket sa kablovskom i kanalima koje nude svakako su najgori. Posto sigurno imaju svog bitchin PR-a koji prati komentare i na nasim thread-ovima molimo lijepo ispred udruzenja ojadjenih korisnika za informaciju kada ce se reagovati na ponudu konkurencije ili da prelazimo na druge providere :)

    Da ne govorimo o ljubaznosti support-a, mada su svi prilicno slabi, ali su ovi u ELOB-u izmislili drskost. Iako, da budemo iskreni, prvi su krenuli u BiH sa pravim FLAT-om i to im se moze kao plus pripisati, ali takve stvari svakako nisu mjera kvalitete usluge.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ako imaš opciju HS-a, odmah prelazi. Nemaš šta čekati.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    doc do telefonskog supporta je nemoguce bar ne u elobu al, ovi momci sto su dosli da procackaju kablove cista 10-ka.

    kad bi samo neku telefonsku centralu osmislili ... osim toga jedini su koji nude megu flat za 28,00km
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    na papiru...
     
  9. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Strpicu se jos neko vrijeme, ne treba nikad na prvu reagovati. Borba je svakako krenula vec odavno za korisnike, samo sporo svi reaguju. Citam one LOL-ove postove na prvim stranicama, pocetkom 2009 najavljuju ovo sto se tek danas desava, pa tako svi redom.
     
  10. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ja sam prešao sa ADSL-a (5G) na elob kada su uveli nove pakete, trenutno sam na business paketu, i zadovoljan sam (zasad)! Istina, nestaje ponekad konekcije, ali isključivo u jutarnjim satima(prije 12h)! Inace, torrenti i rapid pice bez problema (i do 160kb/s), a youtube i surfanje takodjer sve ok, tako da komotno mogu reci (u ovom trenutku) da imam brzinu i stabilnost svoga starog ADSL paketa uz BLAGODAT FLAT interneta, pomocu kojeg bez imalo razmišljanja i sekiranja "skinem" i do 2GB na dan, a da ne brinem za limit koji je u 80% slučajeva za ADSL bio "prekoračen" i (ne)pošteno naplacen!
    A vjerujte da bi prešao na drugog provajdera SAMO ako bi mi mogao garantovati vecu brzinu od trenutne, i to barem dvostruko vecu, uz FLAT naravno, ali sam i ovako prezadovoljan(ne ureklo se)!
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Evo kod mene ubacili nove kanale (osnovni paket), dobio: TV1000, VIASAT History, VIASAT explorer, sportklub+, BN i nekakav DoQ (balkanski nat.geo :smt003 )
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    elob digitalna ili analogna?
     
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Analogna! Uz to, naravno, ukinuli PressTV(steta), Deutsche Welle (bolji N24 na satelitskoj :p ), FanTV(seljakluk), Behar(hvala Bogu), uglavnom vise dobio nego izgubio :smt003
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Fino skroz, pogotovo SportKlub+. Evo najavljuju na jesen brzi internet, a meni i sad stopa pred vece, radovi od Nove :lol:
     
  15. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Evo i "oficijelne" najave :

    Preuzeto sa: http://elob.ba/novosti.php?id=214
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    sto su se u*rali MojeTV :D Bas me zanima na sta ce ovo liciti i koji HD programi ce biti.
     
  17. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Znam zasigurno da ce TV Slo biti jedan od njih :smt003
     
  18. .ba

    .ba Novi član

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Baš me zanima kakva će poboljšanja uvesti na internetu.Iovako su preopterećeni
     
  19. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Imaju se od cega usrati, nema sta :)

    Vide da je odliv poprilican pa najavili tri mjeseca unaprijed da ne predjemo konkurenciji. Solidan paket bi bio npr. Business paket sa 4MB DL / 1,5 MB UL, FLAT RATE i dalje bez usrane fer osnove, a i cijene mogu ostati kakve jesu uz naravno ocekivanu stabilnost nakon 9 mjeseci radova.
    Samo su uzeli dvije najteze rijeci u reklami "brzi" i "bolji" internet. Ostaje da vidimo ...
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    ^ Ja bih bio zadovoljan i 3mbps/512kbps, samo da mi ostane ovako stabilno! A FLAT ne bi trebao biti upitan, ako do sad nisu imali pakete s limitom, onda ne bi trebali ni kod "boljeg" i "brzeg" interneta 8)

    PS. Ovaj Viasat Explorer i History stvarno dobri kanali, a nekad bude i dobrog filma na TV 1000 :wink: