Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Danas sam opet imao razgovor. Sutra mi navodno dolazi ekipa da provjeri instalaciju. Vec sam obavio informativni razgovor sa drugim isp-om, tako da ako se ne rijesi do kraja sedmice, mijenjam ih. Anivej, lik se drzi one stare "radimo na prosirenju kapaciteta".
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: ELOB - oficijelni thread

    pa sta ce jadnik, tamo mu naredjeno "iz štaba" :smt005 :smt005
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Dolazila ekipa. Nakon nekih pola sata "promjena frekvencija", momci su zakljucili da mi ne mogu pomoci dok se ne zavrse "radovi". Usput su mi onako nabacili i da se planiraju radovi na proljece, sto sam ja shvatio kao da radovi mogu potrajati i par mjeseci. Nemam toliko ni vremena, ni zivaca.

    Evo jedna nakon promjene na "najbolju frekvenciju"
    [​IMG]

    Napominjem da se radi o ekstra paketu (2Mbit). Dload test paketa s njihovog servera ide 80-120 kB/s.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Nisam vise imao zivaca i danas sam se odjavio. Prebacio se na logosoft.
     
  5. pac

    pac Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Pa zar ti nije bilo bolje da si presao na manji paket? Znam da bi ti bila vleika razlika u brzinama naspram vikingu ali 15gb limita cini mi se kao malo...
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ima na vikingu ova free opcija preko noci, na kojoj je limit 80GBm, što je uz onih 15GB u standardnoj opciji sasvim dovoljno. Pucala mi je veza na elobu kad igram nenormalno. Ovamo evo dva dana bez ispadanja.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    I ja bih rekao da su problemi sa linkovima jer tacno padne na pola mege u odsutnim momentima, sto jes jes elob nije za igranja online
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    KATASTROFA net jutros od pola 10, pokusavam vec par sati da uploadam pisane 2 slike po 200 kb.. Zvao ih, kazu radovi na centrali su u toku pa zato imam problema
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    I meni cijeli dan brzo ko dimni signali :D , isto kazu rade na centrali valjda porave za pola korisnika dok za one kojima valja pokvare pa tako na smjenu, sada radi ok. ali do kada boga pitaj.
    Nego Vedo dokle dogura plazma, popravise li ulaze.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    sutra ce me valjda zvati za plazmu, pa javim sta bi :)
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Drzite se teme molim. Na elobu su se izgleda kao i prvi put opruzili vise nego je jorgan dug. Prvo ponude uslugu pa kad se natovare korisnici, onda rade na prosirenju kapaciteta. Ja do ovih zadnjih par mjeseci nisam imao nekih problema, ali kod njih izgleda radovi traju kako su pokrenuli ISP.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Tek kad su uveli nove pakete / brzine, pricao sam putem telefona sa ljudima iz Eloba, i bas im izrazio svoju brigu o stabilnosti, nakon ovih povecanja paketa. A dobio sam odgovor "pa zar mislis da bi povecavali brzine da nemamo vec svu potrebnu infrastrukturu i opremu". Daj Boze, pomislih u sebi..
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Sto se tice podrske bar ekipe koja je izasla na teren cista 10-ka, sto se tice telefona, brzine i stabilnosti 2

    JBG ako se preopteretili kapacitete linkova nece to do ljeta sigurno
     
  14. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Kod mene na Alipasinom ko zuca. Ne znam do cega je, ali aj uglavnom ne osjetim nikad ove probleme o kojima se diskutuje. Imao sam jednom problem samo tri dana i ovo zadnje sa promjenom paketa, ali osim toga stabilno.
     
  15. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Sejm hir :smt003
    Nekada zna brzina pasti na pola mbit-a, ali samo na sat-dva, i to standardno poslijepodne, dok je ping konstantno dobar (barem u cod2 i cod4) :smt006
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    i kod mene već dugo vremena radi sve kao švicarski sat.
     
  17. pac

    pac Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Dali vam se desava da vam nekad konekcija zablokira pa morate resetovati modem da bi proradila?
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    jutros bilo bas. desi se, al ne precesto.
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    meni se to nije desilo, ali mi se zna desiti da mi surf uspori...
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    od danas ELOB emituje EuroSport u 16:9 formatu (analogna kablovska), nije vise odsjecena slika sa strana :)