Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Telemach su englezi, a jebo tu politiku neka je nas pa neka mi kozu dere sa ledja, e ja tako necu neka dodje crni vrag i ponudi bolje od domaceg ja idem njemu, nema nista od patriotizma buraz (vjeruj skoro 4g krvarenja po rovovima nizasta).
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    pa nije uredu ono sto ti govoris za BHT kad je i telemach sranje, ja sam prvi za to protiv oderačine i patriotizma ali sama ova tema pokazuje probleme istog za kojeg bi ja trebao da kazem da je dobar..kvalitet je bitan uostalom mi smo navikli da budemo otpad za sve ono sto u Evropi ne ide dobro proda se bošnji tako i ovaj net..
    Uvali glupom Bošnji, baš oni znaju šta je ping, stabilna konekcija nemaju oni ni puteve uradjene, mozemo ih levatiti..
    ja bi prvi ruke širio Telemachu kao strancu da je sve dure ali ocigledno je da je žešće nje-sra..
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Ja bih samo dodao na ovu pricu oko filmova i videoteka da nikada u videotekama ne mogu nac filmove koje mogu na netu. Ako ce neko samo gledati nove blockbustere onda neka se drzi videoteka, ali kada spomenem neki film iz 80-ih gledaju me one cure (koje su vjerovatno 90 i neko godiste) kao da sam pao s marsa a da ne pricam o starijim filmovima ili neholivudskoj produkciji. Imam druga koji je na 4Mb Telemach flatu od 22KM i kaze da nema nikakvih problema. Po meni nema bolje ponude u BiH i nece je duugo biti.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    kad saberes variranje brzine, variranje pinga, dane bez neta, užasna mreza, lose ophodjenje sa korisnicima te kad zagrmi ili vjetar puhne nema neta onda su odlicni...nekad je bitno mjesto i vrijeme..nekad sat neta vrijedi 100 KM..
     
  5. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Nije ako zivis na AP-u :mrgreen: :

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    PS. Ako je ovo sto oni (slovenci, englezi, svejedno) prodaju magla, sta je onda ovo? :lol:
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    A nekom ono sto moze naci samo na netu i downloadovat vrijedi i 1000KM :)
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    @Piroman

    Nema to veze gdje zivis, u pitanju je samo sreca.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    druze izvini ova brzina i ping ti je samo 10% vremena u toku godine dodjemo veceras oko 20:00 da testiramo brzinu ping i ostalo.A kada isti naprave kvalitetnu opticku mrezu u sto duboko sumnjam jer su to slovenci a ovo nije Slovenija, koristit ce maksimum od onoga sto imaju, mogu onda davati flatove od 4 mbita...problem je taj sto ta mreza ne moze izdrzati te brzine koje su oni dali to zna i budala.I kada se na ovoj temi ne budu zalili svaki dan ja cu onda reci rijeci hvale..

    Inace sve do tada smatram istim kao i sa ostalim slovenskim firmama u BiH koje nam "grade" autoputeve i hipermarkete

    Sto se tice Bihneta vec sam rekao stabilnost prezadovoljan
    limit ni malo zadovoljan..ali ko ceka taj doceka...
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Pa i da spadne na 1Mbit u udarnoj spici a da ide poslije 12 na 4Mb opet je najbolja ponuda u BiH, naravno izuzimajuci potrebe online igraca. Mislim suludo je ikakvo poredjenje sa bihnetom. Ovo se isplati uvest pored bihnetovog adsla jer 22KM je stvarno smijesno :).
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Nije tacno da brzina pada navecer, skidam, surfam i sl. bez ikakvih probleme i u 17h i u 20h, 22h i sl.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    sa konstatnom brzinom od 1Mbit-a i flatom mozes skidati sve za svoje potrebe downloadovanja mjesecno
    sto se tice skidanja kvalitetnih stvari i standardnih potreba..

    Ne znam druze vi meni objasnite samo jedno
    imate Flat od 4 Mbita (meni i previse) i skidate svaki dan filmove, serije, kurce - palce...
    objasnite kako provedete dan.. evo recimo ja stignem dnevno 1-3 sata maximalno odvojiti za PC (filmove gaming)...i to je previse ponekad..znaci normalan zivot vodim, cura, fax, obaveze, rekreacija..

    Meni je dovoljno za vikend pogledati 1-2 filma i to je to...
    ja stvarno pojedine ne razumjem, da li vi vodite ikakav normalan zivot ili od jutra do sutra visite za pc-em kao oni kinezi...

    Usput ja se divim Bihnetu sto mi je ogranicio vrijeme korištenja ovoga...
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    @JVC kazem i da spadne brzina opet se isplati a ne znam da li spada ili ne i u kojem procentu i kome, imam druga koji isto kaze da ne spada nikako.

    @tale a sta ti sjedis pred kompom dok se nesto skida? :) Ostavis komp da radi i na zensku navalis :)
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Pa naravno, on sjedi i prati da li ima oscilacija prilikom downloada jer ako ima onda zove tehnicku podrsku :mrgreen:
    Ne razumijem ove prepirke tipa sto ce tebi to... Svako ima razlicite potrebe, eto meni je jedno vrijeme trebao jak upload i nikakva kolicina prometa, stabilnost i brzina dl-a mi nisu znacile apsolutno nista.

    O stabilnosti lelekoma necu da pricam jer znam koliko banka ima problema sa iznajmljenom linijom gdje bas ne smije biti oscilacija i zagusenja tako da price da telekom nudi neku stabilnost... macku o rep :)
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ma ne sjedim za kompom nego ne kontam, kad vi stignete to sve pogledati sto skidate, tolike igre, HD filmove, Serije, i kako to mislite ukomponovati u svoj zivot bilo porodicni ili samački...zanima me koliki je procenat iskoristenja tih svih stvari koje vi skinete sa torenata..
    ne pregleda se to za 5 minuta, a znam da ce se disk napuniti za mjesec-dva, i onda ce te vi poceti da brisete ono sto niste ni pogledali...bio sam korisnik flata i znam o cemu govorim..
    kako god, ja idem vani, vi uzivajte..
     
  15. maki

    maki Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    znate onu mucninu u zeludcu kad osjetite ... kad se osjecate usrano i kao levat .. e takav sam sad ...
    maloprije mi priljucili telemach s paket i ovako mi izleda konekcija STA DA RAAADIIIM :shock:

    [​IMG]
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    bar imas ping ok :smt005 za sad
    ali čekat ćemo JVC-a da nam to pojasni, on sigurno zna do čega je..
     
  17. maki

    maki Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    na adsl-u mi ping 10-15 imam al u k... .... bas se debilno osjecam :D STA MI URADISE
     
  18. maki

    maki Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    rekose mi sad da je ovo samo test prvih 24 sata nakon toga pustaju pakat koji sam odabrao ... pa cemo da vidim ... sujem đece mi :D
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    to je 'testna' konekcija, tek ce ti sutradan biti pustena brzina kada ti tehnicari predaju ugovor...
     
  20. maki

    maki Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    moze mi neko objasniti ... koliko vidjeh on je u browser ukucao nesto i provjerio koliko mi je jak signal ... i prvo rekao da nece proci konekcija i gledao malo, pa onda rece evo ga dodje sebi ipak je ok ... gdje i sta da ukucam da to provjerim .. laik sam