Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    sinoć je i kod mene loše bilo. tek u neka doba je pročepilo.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Isti slucaj na kosevskom.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Ne znam zasto ne koristite OpenDNS ili neki dr google DNS npr.?Ja kako sam prikljucio net koristim openDNS i do sada hvala Bogu problema nema.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    kako se to i gdje naštima?
     
  5. Mala-Sirena

    Mala-Sirena Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Pozz svima.. potrebna mi je vasa pomoc ako je ikako moguce :)

    Naime presla sam sa BHT na Telemach , nazvala ih u utorak u petak dosli da prikljuce svaka im cast :)Donijeli su mi Cisco 2 100 Cable Modem.Medjutim dolazi do problema :(
    Kod njih prikazujue da je sve ok , ali ja od 50 puta jednom uspijem otvoriti google i dalje nece nikako da otvara stranice jednostavno blokira. Zvala sam ih u 7 dana svaki dan i svaki dan su bili ljubazni i poslali su mi radnike..promijenuli su mi dio kabla koji je bio pod sumnjom da je ostecen , pojacali mi signal , ping i speed pokazuju da je sve ok , isla sam i u cmd gdje je sve ok. Na kraju su mi predlozili da formatiram cijeli pc sto sam i ucinila. Jucer sam uspjela otvoriti google pa cak i you tube i pogledati jedan klip , ali kad sam posla da prebacim na drugi samo je stalo i izbacilo page dont load :(

    E vise ne znam sta da cackam :( jer sam formatirala kompletan pc, iskljucila sam automatic updates , pokrenula TunedUp , ad-aware , sve sto sam mogla , ali stranicu sad ni google nece da otvori :(((

    Hvala unaprijed na pomoci...
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Promjeni DNS servere i trebalo bi sve radit ok:

    [​IMG]
     
  7. Mala-Sirena

    Mala-Sirena Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    @Vedo..evo i to sam sad ucinila ali nista se nije promijenilo :(((
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Vedo brate odes objasnis i pomognes djevojci..u istom ste gradu
    Objasnis joj kako DNS sluzi da usmjeri u pravo mjesto..
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Ako je ona na slici docu ja..hahaha..
     
  10. Mala-Sirena

    Mala-Sirena Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    @Selvin i Tale..ne trazim ljubavnike nego pomoc oko interneta..i nisam nepismena da ne znam uraditi ono sto je @Vedo pokazao na slici....
    Ako mozete pomoci pomozite ako ne hvala lijepo ..ali ne treba mi ljubavnik. :)
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    @Mali_Sirenac nema potrebe za tim, mi smo to davno prevazisli.
    kako si sad na netu kad ti dns ne radi..mozda je neki problem u postavkama modema..
     
  12. Mala-Sirena

    Mala-Sirena Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Lijepo napisah imam adsl BHT..ali posto sam htjela preci na Telemach tako sam ih zovnula i dosli su i prikopcali su mi..ali imam problema i ne radi mi taj net. Dok ne rijesim problem s netom Telemacha ne namjeravam odjaviti adsl bht :) Kontas sad :)
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Hajmo se upristojiti i manite se OT-a, ako znate pomoci - bujrum napisite :!:
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Na windows 7 Start/Control Panel/Network and Internet/Network And Sharing Centar/ Change adapter settings/Local Area Conection/ Desni Klik Properities/Internet Protocol Version 4/Properities/ Advanced/DNS/ Add 8.8.8.8. i 8.8.4.4. Ok i to je to Googletov DNS iliti veliki Americki Brat te gleda
     
  15. Mala-Sirena

    Mala-Sirena Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    @Stihoklepac..to su sa 4X8 i 8.8.4.4. radili su i njihovi "specijalci" i ja sam opet sad probala ali nista na zalost..opet mi vrti jedno 2-3 minute i izbaci da server nije pronadjen.

    E sad primjetih jos nesto..naime onaj dan kada sam uspjela uci na you tube ove dvije lampice na modemu send i receive su "letile" sad nista...i drugo dok je bio aktivan klip na you tube kada sam usla na Local Area u dijelu Activity sent mi je bio preko 25 000 , a received preko 35 000 , a sad sam gledala i sent mi je 95 , a Received 3 :D :(
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Probaj isključiti firewall.
     
  17. Mala-Sirena

    Mala-Sirena Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    @forzamilan..iskljucen je FV :(
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Fkt čudno. Probaj resetovati modem ako to provajder dopušta, zatim probaj isključiti dhcp u servisima (u run ukucaj services.msc i nađi dhcp i stavi disable). Mene je znao zezati onaj RJ-45 konektor koji štekaš u mrežnu ako nije dobro uštekan i sl. Vjerovatno je neka banalna stvar, treba sve pokušati.
     
  19. Mala-Sirena

    Mala-Sirena Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Modem smo resetovali milion puta i nista..a sad cu da pokusam to sa dhcp..Ma vjeruj mi da vise ni sama ne znam sta da radim..sve sto sam znala , pronasla sve sam probala.. ali nista. Ne mogu grijesiti dusu i ovi iz telemacha svaki put kad sam nazvala pomagali su mi te de ovo probaj de ono , slali mi sinhronizaciju , slali mi svoje radnike , provjerili su mi liniju cijelu , pojacali signal, promijenili dio kabla za koji su sumnjali da je mozda ostecen..i ja otvorim google , otvorim you tube, otvorim klip pregledam i da otvorim drugi ma nema sanse teoretske :(

    A sa Adsl bht bez ikakvih problema :(
    Idem pokusati to uraditi sto mi ti predlazes pa se javim :(
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Prijedlog je da ostanes na BHT-u jer i oni imaju finu ponudu interneta, sad od 1 Marta nema limita, za prosjecnog korisnika vise nego dovoljno