Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. vnm_

    vnm_ Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    vjeruj mi da ni sa jednim provajderom nisam imao problema kao sa telemachom kada je u pitanju postavljanje routera.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    danas ja komsiji kupio TP-link wireless ruter (neznam tacnu oznaku 75KM. u UE) podesen za pet sekundi, samo ukljuceno dinamic IP i sve sam povukao i sredjeno za cas, i kod mene je TP-LINK wireless 300mb (sa dvije antene neznam oznaku) kupljen u plusu prije skoro godinu, sa tri klika podesen i radi ko zmaj svo vrijeme.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Ista stvar kod mene, uzeo D-Link wireless router u Imtecu za 70 i kusur KM, kod instalacije izabrao "Cable modem" i sve je automatski podesio, nista zivo nisam morao podesavati. 3 PC-a spojena na njeg kablom + mobitel WiFom i svi bez ikakvih podesavanja imaju net.
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    da javim sta bi na kraju.
    probao sam i sa drugim routerom, onaj TPLink najjeftiniji koji sam kod rodice postavio na telemach bez nekih ozbiljnijih belaja, nema teorije da proradi.
    vratim ga rodici, samo ga opet ukljucim u struju i povezem sa modemom, fercera bez da sam dirao ikakve postavke...

    pokusat ce da traze zamjenu modema, ako ne uspiju ide odjava i prijava na xdsl ili adsl.
     
  5. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    evo samo sa javim da sam ih zvao..napravili novi konf.fajl i sad frcera ko' od sale...ako ne i bolje od adsl-a dok sam imao.. :smt003 :smt003
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ja jučer tražio taj crime&investigation i nisam ga uspio pronaći.

    jel na uhf, vhf1 ili vhf3?
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Nasao sam ga, samo sto nije, po mojoj telki, na S21 vec na S19 (303000KHz)!
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    katastrofa konekcija.
     
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Da, primjetih i ja maloprije kad sam sjeo za komp. Sporo pravo.
     
  11. daco87

    daco87 Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    [​IMG]

    katastrofa
     
  12. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Mail server kod ovih kretena pod "radovima" vec dvije hefte, ne znaju uopste kad ce ga osposobiti.

    Medjutim, najjace je pitanje koje sam im postavio na formu i gdje je adminisr(t)ator izbrisao sve sto mu se nije svidjalo, te ljubazno moli da se strpimo,
     
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Samo im dostavi podatke na PP, provjeriće i korigovati sve što je potrebno :D :D
     
  14. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Jedino što ću ovim papčinama u ponedjeljak dostaviti je zahtjev za raskid ugovora. Nakon 5 godina koristenja ELOB-a (preko 3.000 KM placene pretplate) i trpljenja njihovog katastrofalnog supporta mislio sam da cu konacno odahnuti, ali ovi su me uspjeli otjerati za nekoliko mjeseci.

    Jucer mi ukinuse i kablovsku i internet zbog navodno neplacenih racuna, koje inace placam putem internet bankarstva redovno da redovnije ne moze, ali dzaba kad im debilcine rade u racunovodstvu i ocigledno ne znaju povezati moju karticu. Vec treci put me dizu za vikend, kada bih trebao odmarati mozak od svakodnevnice, da im dokazujem uplatnicama kako redovno placam. Sto je interesantno, jucer ujutro otisao u poslovnicu malo prjie otvaranja da rijesim ovaj spor i moradoh stati u red iza 15 jos ljucih korisnika, svi drze racune u rukama i j..u im fa.....u.
    Da Bog d'o poslusah Dog-a prije nekih dvije godine da se na vrijeme otarasim ovih konja. Promjenio se vlasnik, ali je stoka u support-u i nivo njihovog nezpoznavanja IT-a ostala na istom nivou.

    Moj novi izbor Logosoft Duo+. Jedino ce mi faliti malo HBO, ali kazu uvode ga uskoro i Logosoft i Telekom.

    Odoh sad promijeniti thread, vidimo se ubuduce na Logosoftu :)
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    evo opet im pao sistem, brzina nikakva, a ne rade im ni telefoni.

    e kad li će logosoft pokriti cijeli grad...
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Jest da nemam veze sa ovom ISPom ali posto ste vi na kablu i koristite slicne modeme da vas priupitam.

    Jel ovo OK signal i ovaj power level.
    [​IMG]

    Nesto mi varira brzina dok downloadujem a serviseri mi rekose da je linija kablovke losa i da trebaju da je mjenjaju za koji dan pa da se strpim. Molio bih koga kome je sve u redu da samo provjeri kakva je situacija kod njeg pa da mi ovdje to napise.
    Hvala.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Kod mene je downstream power na "-10.3 dBmV" a upstream power na 44.5 dBmV
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ok je ovo. možda jedino da je malo upstream power jači. kod mene je oko 44.
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ^ Kod mene je Downstream power +10.8 dBmV a upstream 35.5 dBmV pa sve fercera! 8)

    [​IMG]
     
  20. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija