Temperatura GF 8600 GT

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by genius_, Aug 5, 2008.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    kad uradim oc na svojoj 8600gt temperatura mi pod loadom oko 90°c. je li to puno ili moram stavljat cooler? inače na defaultu rijetko prelazi 80°c.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Predpostavljam da ti je pasivno hladjena, prisloni joj kakav 12cm vent od kucista i temp pada 20 C najmanje
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    jeste pasivno je hlađenje. nisam to nikad radio ali morat ću uzeti jedan cooler da to ohladi. malo sam očistio komp od prašine i ko da je temp pala za jedno 5 stepeni. e sad je fazon kako da stavim taj cooler da hladi grafičku budući da mi je 3 centa od grafičke i tv tuner kartica a ne znam kako da stavim taj cooler. jel ima negdje na netu da vidim kako to da uradim? ako hoćeš mogu uslikat matičnu pa da bude jasnije.
    budući da mi je komp pod garancijom a nebih da nešto zeznem mogao bih staviti jedan cooler sa starog kompa sa vanjske strane centralne, jer imaju one rešetke od grafičke gdje prolazi zrak. e sad sam kontao da nezavisno od napojne spojim jedan cooler koji ću spojit na adapter od 12v budući da mi ionako produžni kabel sa slobodnim utičnicama tik pored centralne.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma uzmes komad tvrdje zice ili kakvu gumicu i jednostavno "zavezes" cooler za graficku :D Premjesti taj TV tuner u kakav drugi slot ako mozes. Ako ne, nema veze, samo ti zavezi vent za grafu i divi se temperaturama, ja sam to isto radio na 7600GS pasivnoj.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    evo našao sam šta mi treba Ventilator za VGA video card, NVidia, ATI, SIS 10,00KM.
    [​IMG]

    još kad bi mi neko rekao kako da spojim ovaj cooler na matičnu asus p5kpl :)
     
  6. Looney

    Looney Komšija

    Zaboravi na to. To su cooleri za GeForce2 i 9200SE tipove kartica :lol:

    Iznad ti je ponuđeno sasvim dobro rješenje ;)
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    imam jedan stari cooler od cpu-a ali je dosta bučan. također imam i jedan od stare napojne ali on je preglomazan tako da mi je to najjeftinije rješenje jer bitno je samo da puše zar ne?
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Treba ti ventilator a ne cooler. Obicni 92mm ventilator za kuciste ce odraditi svoje.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, opet sam pomjesao pojam cooler / ventilator :oops: znaci ovo ti treba i to ces zavezat za grafu:
     

    Attached Files: