tiha konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by mirza.oo, Jun 23, 2008.

  1. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Eh mislim da bi se za ovo moglo reci da vrijedi gotovo opcenito u pogledu kvaliteta ili karakteristika....za dvije ploce, dva procesora, itd i to maltene bilo koje firme
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    za to lovu , kupis laptop za surf , dvd za filmove , konzolu za igre . ne moze tise :lol:
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh, i ti ga sad pretjera. :D
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    pa dobro imas pravo , to mozda vrijedi za neke stvari i firme vise nego za druge, ali bez pretjerivanja tesko mi je istaknuti neku poentu :)

    no zbilja mislim da to fakticki nije daleko od istine, u najmanju ruku za mnogo stvari i proizvoda barem na lokalnom nivou... imho nema te ploce da ne moze bit kvarna ili zadavati glavobolje, graficke kartice i slicno i da si siguran 100% da te nece zezati makar na neki nacin.... :mrgreen:
     
  5. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    puno hvala na pomoci svima

    eh ovako znaci:

    INTEL CORE 2 DUO E8400 BOX 2x 3.0GHz 1333MHz 6MB Sck.775
    VGA EVGA nVIDIA GF8800GT PCI-E 512MB (mozda i 9800 ukoliko cijena spadne brzo)
    WD Caviar 500 GB; WD5000AAKS; 16MB SATA2 176,00 KM
    Asus P5K, Intel P35, FSB 1333 193 KM
    DDR II 4GB (2X2GB kit) 1000MHz OCZ Reaper 195 KM
    Samsung 2053BW 20" Widescreen LCD Monitor - 2ms, 1000:1, 1680x1050 (WSXGA+), Black
    DVD RW PIONEER DVR-215DBK, SATA, Dual Layer, 20x, black, bulk
    Antec P180
    Corsair HX620W
    SPEAKERS LOGITECH X-230 retail 3-set 32W RMS 108 KM

    sada ostaje samo jos jedna stvar, gdje ovo sve uzeti? gledao sam dosta kataloga na internetu i vecinom imaju neke ove komponente ali uglavnom im fali kuciste, napajanje i monitor
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Uh...

    1. AC Freezer 7 ili HyperTX2 ili OCZ Vanquisher na taj proc
    2. Uzmi HD4850 (tih ventilator), ili ECS 8800GT sa Accelerom
    3. Pogledaj mozes li doci do WD Caviar 640AAKS
    4. Reaperi su apsolutno nepotrebni. Uzmi Kingmax
    5. 2232BW ?
    6. Pioneer ne voli shrotex medije, uzmi nesto drugo
    7. P180 je preteca P182, kojeg mozes naci za 300KM u Didakti
    8. HX620W neces naci u nas, mislim da bi ti Coolermaster RP M520 bio dovoljno tih
    9. Uzmi malo bolje zvucnike i zvucnu karticu ako su namjerna filmovi i igre
     
  7. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    325 KM u didakti, a na newegg 130$ samo da pitam je li ovo normalno i uobicajeno
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Newegg porediti sa nasim cijenama - nidje veze. Prvo americko trziste je mnogo vece, cijene su manje od onih u EU, a kamoli od bosanskih.
    325KM je P180, zasto uzimati stariji model kada je noviji (P182) 300KM ? P182 nemaju na cjenovniku, ali mogu nabaviti. Inace, citava stranica im je neazurirana.
     
  9. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    oprosti samo ne mogu da nadjem gdje ima ovaj Coolermaster RP M520 u sarajevu?
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  11. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    WD Caviar 500 GB; WD5000AAKS; 16MB SATA2 (640AAKS stvarno ne mogu naci nigdje)
    INTEL CORE 2 DUO E8400 BOX 2x 3.0GHz 1333MHz 6MB Sck.775
    VGA EVGA nVIDIA GF8800GT PCI-E 512MB ili HD4850
    Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
    DDR II 2GB 800MHz KINGSTON x2
    MONITOR LCD SAMSUNG SM2032BW 20"W 2ms 1000:1 black**
    DVD RW PIONEER DVR-215DBK, SATA, Dual Layer, 20x, black, bulk (sta je shrotex medij ? i sta bih drugo uzeo?)
    Antec P182
    Cooler Master PSU Real Power M 520W Modular
    SPEAKERS LOGITECH X-230 retail 3-set 32W RMS
    TASTATURA LOGITECH Ultra FLAT
    MIŠ LOGITECH RX1000 LASER USB

    jeli sada ok?
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Slabo si sta poslusao.. evga 8800gt ili 4850 (bez ovog ili uzimaj drugo :)), dvdrw pioneer, monitor? hurma ti je dao neke preporuke i za to..
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Shrotex mediji (izvedenica od šrot) su CD i DVD mediji loseg kvaliteta.
    Poslusaj malo sta ti kazem, uzmi bolje zvucnike ako su namjena igre i filmovi. Mozes uzeti 2232BW, vidim da raspolazes sa solidnom kolicinom novaca - na monitor vrijedi potrositi. Graficku HD4850. Uzmi neki after-market hladnjak, naveo sam ti gore. Sto se tice przilice, ja bih preporucio H66N (UniExpert). Pioneer je OK, ali posto znam odakle te igre "dolaze" i na kakvim se medijima prze, moglo bi biti problema sa Pioneerom. Uzmi taj HDD ako nema drugi.
     
  14. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    ok, znaci stavljam to sve i 4850

    samo me jos nesto zanima oko 4850, a to je zagrijavanje. posto citam kako su to odradili ne bas najbolje, mozda bi bilo dobro staviti neki drugi cooler.

    inace zanima me je li neko od vas probao 4850 tako da mi moze reci utiske ;)

     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Vruca jeste, ali nece joj nista biti. Ne znam jesu li rijesili regulator brzine, ali se sa njim moze namjestiti da ventilator radi brze, odnosno da bude glasniji i da karta bude hladnija. :)
     
  16. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    ok, licno volim vise 4850 jer koliko sam vidio na anandtech, u svakom game testu ispadne bolja od 8800GT i u dosta testova je bolja takodjer od 9800GTX pa cak ponekad i od 9800GTX+ a sve to za cijenu jedne 8800GT

    jedino sto me malo plasi jest ovaj zakljucak sa anandtech

     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma pusti to, jos kad preporuci napojnu od 500W da bi imao bolje performanse :lol:
    Ne brini, P182 ima dovoljno ventilatora da odvuku toplotu.
     
  18. Looney

    Looney Komšija

    Provjetreno kućište i nema nikakvih problema.

    EDIT: hurma brži :)
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    hurma ima pro-type™ gear™. :wink:
     
  20. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    posjetio sam danas didaktu u vezi ovog antec p182 kucista i rekli su mu kako nemaju niti jedno antec kuciste.

    eh sad me zanima ima li negdje drugo u sarajevo ovih antec kucista?