Top 20 Firefox ekstenzija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Esh, Oct 29, 2004.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. d0ga

    d0ga Aktivista

    najs...veri najs...samo kad bi ovo mogli sve u .exe strpat,pa da ko cojk installiram...a ne vako, 20 min mi treba =)
     
  3. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ljencugo :p
     
  4. Esh

    Esh HWB

    heheh, posteno 8)
     
  5. [tota]

    [tota] Aktivista

    Za najbolji browser sve najbolje jeli tako :)
    Mislim žalosno je koliko ljudi ne vidi razliku između ie i firefox i koliko ih još
    koristi ie.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ajd bubni razlike (securty mi nemoj spominjat, jer će i firefox uskoro u qrac otić).
     
  7. [tota]

    [tota] Aktivista

    Evo jedne razlike koja je sigurno svima važno osim onima koji imaju otprilike 1-2GB RAM-a. Firefox uzima manje RAM-a od IE čak kad je otvoren više od jedan tab. To sam prvo pročitao u PCPlayu (ne kupujem PCPlay :oops: ) a kasnije sam to vidio u drugim člancima. Eto ti jedna. Hoćeš li podršku za teme, ekstenzije koje su mi mnogo bolje od onih dodataka za IE. A to što će sigurnost Firefoxa otici u qrac, dok ne otiđe u toliki qrac da mu sigurnost bude niža i slabija od IE ja ću do tada koristiti Firefox. Moraću još malo pogledati pa da nastavim :D :D
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    hehe

    ok, al meni i ovako ie radi bez problema. prek 10 mil. downloada firefoxa ti se čita: "skoro ćemo izdavat service pack-ove".

    rama uvijek imam dovoljno.

    ekstenzije mi ne trebaju, jer nemam ni pop-up blocker (suzdrži se od "sumnjivih" sajtova).

    teme... wtf?!?
     
  9. BoLa

    BoLa Aktivista

    Interesantna extenzija: selektirani tekst se automaski kopira ne treba klikat CTLR + C
    mogo bi ja jos bubat :D
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    e tooo se traži... nešto ko rad na sql serveru, to mi je totalna ludnica.

    al svejedno ostajem na ie... previše je to integrirano u win :D
     
  11. Esh

    Esh HWB

    eh, lijepi (m)IRC 8)
     
  12. BoLa

    BoLa Aktivista

    da nastavim: IE koristi 2 godine star engine koji jedva podrzava CSS1 specifikaciju, i jako malo CSS2. Ne znam da li se bavis web designeom, ali kreiranje stranica koje se ispravno interpretiraju u sva tri browsera(IE, Firefox/Mozilla, Opera) je pravi pain in the ass kad se radi sa novim tehnologijama tipa layera. Sa druge strane Microsoft sa svojom politikom "uvodjenja standarda" uvodi idiotske tagove koje podrzava samo IE tako da vlada prava zbrka: IE nepravilno interpetira CSS dok se stranice generisane od strane nekog MS programa prikazuju pravilno samo u IEu.

    Uglavnom, da se mene pita, ja bih pobrisao sve IEove sa svih Win instalacija :mrgreen: , i jos usput hraknuo Bill Gatesa, al ono bas "narodski", iz dubine duse, u one cvike njegove, rahljave.

    PS: Ne nisam Linuxas, naprotiv potpuno sam MS orjentisan, al me ovo stvarno iritira. Ako je W3C napravio standard, kog vraga izmisljat nesto 3. Al eto im sad, nek sve vise raje koristi Firefox, da se konacno uvede red.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    sad si me napao sa previše specifikacija :D
     
  14. BoLa

    BoLa Aktivista

    Nadam se da ce ti ovaj demo razjasniti situaciju :D

    http://www.elitesecurity.org/tema/12172

    Probaj pokrenut u IE, Operi i Firefoxu. Vidjeces o cemu pricam
    :wink:

    Ako i dalje budes za IE, predajem se :shock: :D
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    vidim ja, sve to lijepo funkcionira... samo sa takvim zajebancijama bi se išao igrat ako godišnji dobijem ili na nekom drugom stroju. skeptičan sam ti ja prema svemu tome.

    uglavnom imam "to-do" list: probat firefox i office 2003.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    fino, fino. bogami ne radi na ie :mrgreen:
     
  17. Esh

    Esh HWB

    mislio si na open office? 8) 8)
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    FireFox rulzz. Ima sve sto mi treba :)...ali ipak neke se stranice ne prikazuju onako kako treba u FF dok se u IE prikazu kako treba :(
     
  19. Sleeper

    Sleeper Komšija

    dosudeno je da moraju dati Win bez media player-a(bar u evropi),pa ce nadajmo se uskoro i bez IE-a?
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Opera 7.6 je zakon.