Top Gear - oficijelni thread

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Zeleni, Nov 5, 2008.

  1. kAcA

    kAcA Aktivista

    Daj ba kakve su ovo izjave? Budi ozbiljan...
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To mozda moze vaziti konkretno za Lexus marku, jer se tu ni prije nisu isticali. Ostali japanci kao Mazda, Toyota i Nissan npr. itekako znaju napraviti sportsko auto...
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zavisi na sta je mislio, voditelj ovo predstavlja kao supercar (sto nije tacno) pa pretpostavljam da se Haker na to nadovezao...
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Dobro, onda je to druga stvar... Nisam pogledao epizodu, ali opet ne treba generalizovati osim kada je u pitanju Golf dvica (ide a ne trosi :mrgreen:)
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    http://www.youtube.com/watch?v=bFxII5cwvsc
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Hvala na linku. Po tome ne izgleda da ide sporo, cak stavise i nije los, ali oni su na ovom polju novi, i sumnjam da mogu napraviti nesto istog kvaliteta po sportskim osobinama kao sto mogu ostali koji samo ovakva i jaca auta proizvode. Sto vidjeh, skup jeste, preskup, ali se opet ne bih bunio imati jednog. Linija citavog auta mi se posebno dopada, ali ipak je ovo Lexus, ne kazem da ne moze biti dobar, ali cijena im kvari sve.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ko i veyron... ako se ne varam oni gube za svaki prodani primjerak pare.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da ali Veyron je uspijeh i svako maloi dijete zna za njega, ovo će totalni fail.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    veyron je hodajuća reklama isto kao i ovo... po meni je napraviti motor koji se rev-a toliko brzo da mora imat digitalni display, identičan uspjeh kao i uspjeti kreirati i na kraju krajeva ohladiti 16 litreni motor.

    djeca gledaju koliko je dobar auto po krajnjem natpisu na brzinomjeru, tako da mi ona nisu relevantna za ikakvo ozbiljnije mišljenje o nekom proizvodu.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam loiko ono gube kod Veyrona, uglavnom, to je kao reklama VW-a. Dostignuce njihovih inžinjera i auto je ikona bez obzira sto nema najbolje performanse.

    Sto se tice LFA, stvarno prevazilazi cifre. Ako se ne varam toliko kosta SLR 722. Auto je odlicno, obratili paznju na detalje, mozda i previse ali ..sto je puno - puno je. I da, navodno nista ne zaradjuju na njemu.
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Lexus hrpa procesora i žica nastao malo poslije interneta, Bugatti sto godina tradicije izrade ultrasportskih auta, pa sad koliko se to moze poredit...
    I nemaju sta drugo dodati osim digi rev gadgeta jos reci da je to zato sto se motor prebrzo vrti :lol:, jest i kod mene je procesor toliko brz da ovaj gadget u sidebaru ne moze da stigne da reaguje na vrijeme.

    Dobar zvuk ima, sto jest jest.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    pričamo o istom onom bugattiju iz njemačke? kad je vw htio uzeti zvučnije ime za supercar jer nitko ne bi htio vw supercar?

    mislim samo provjeravam da smo na istoj valnoj duljini....
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Mozes uzet tijelo ali dusu ne. :D
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    8 litara, W16 :p

    Dobro ti syss kaze, "pravi" Bugatti je nestao prije pola stoljeca...
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Pa dobro onda se sto moze reci i za Bentley i Rollce Royce i za mnoge druge maloserijske marke koje su ozivljene, i da je samo ime ostalo opet kad se puno toga nalazi u pozadini ozbiljnije se gleda na ove nove mega uratke.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    A po meni je to najveća glupost koju sam ikad čuo, dokaz kako ljudi danas padaju na gluposti. Mislim kada je bolidu F1 koji je imao 600ks i vrtio se na 14k obrtaja bio dovoljan običan analogni obrtomjer, zapravo glupo je o ovome raspravljat ali veću glupost odavno nisam čuo :lol:

    Ovo auto je kao GTR od karbona, a tako i izgleda, drugim riječima nimalo zanimljivo.
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Reci da ovakva masina nije nesto je :O Moze se samo reci da je losija od nekih drugih masina ...
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    dobro haker jesi ti pogledao dotični tg... jesi vidio koliko se to čudo može zavrtiti? digitalni ili analogni nije bitno, činjenica je da je motor state-of-the-art.

    mislim da si ti taj koji je omašio fudbal sa spominjanjem max rpm na yebenoj formuli... em pričamo o multi milijunskoj izvedbi FORMULE, em pričamo o odzivu na gas, a ne max rpm.

    @nfare... dan kada bilo koja od tih firmi izda suv je za mene kraj. uzmi ferrari za primjer... znaš da imaju radni suv prototip? samo ga neće izdat jer bi ih mušterije mogle napustiti, a ipak sama amerika ne može toliko napuniti kasu ;)

    pa sad malo važu :)

    primjera radi... x puta sam stajao kod jedne od naših poslovnica i gledao panameru. to je doslovno ubojstvo elfera, a gledati to uz konkurenciju koja je "ispekla" zanat u supercar saloonima neću ni spominjati.

    neki dan bio u cayennu i super motorizacija i to... ali to je yebeni tuareg sa porše značkama, jednostavno emocije su na nuli. stiskanje gasa naravno mijenja situaciju, ali isključivo na mjestu, jer da je taj motor tamo gdje treba biti, a to je mrtvo lagan dvosjed, onda je to druga priča.

    pitaj najzagriženije alfiste što misle o onoj spodobi - http://4.bp.blogspot.com/_FoXyvaPSnVk/S ... coop-2.jpg

    primjera je tisuću koliko se ime može prostituirati na račun zarade i zadovoljštine mase.
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    To za Porsche se slazem 100%, ali mislim da su Italijani malo ludji, pa oni provedu pola godine trazeci neku "idealnu" nijansu crvene boje da postignu dojam nedodirljivosti, ako taj njihov terenac ikad ugleda svjetlost dana to ce onda fakat biti kraj - nista nece bit sveto :)
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da Sisko. Na 9k se vrti ovaj motor i sigurno je lošiji odziv gasa od F1 bolida sa kraja osamdesetih i početka devedesetih. Naravno da je glupo poredit sa bolidom ali samo govorimo o tom obrtomjeru da je čista reklama, ništa više.

    I ne znam šta ti sve napisa. Pa može Ferrari i Porsche napravit šta im je volja to će i dalje biti Ferrari i dalje Porsche a ovaj Lexus ništa više od Nissana 350z na steroidima.