Transformers, The Movie

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Zeleni, Jul 3, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Bahamut Zero, u nekim gradovima (citaj: u gradaccu) nema spacnog kina... ovo nase bijedno kino se "otovri" samo kad izadje kakav novi film domace produkcije, razvlace ga sedmicu i to je to... nista vise... tako da je nekima (citaj: meni) DVD jedino rjesenje... :D

    ja evo nisam pogledo film jer cekam orginal... isto tako vecinu filmova "sacekam" dok nedodje orginal, il barem kopija orginala... (sad cekam simpsone :D)

    drugo bi bilo sad da sam u tz ili sa pa da mogu otic u spacno kino...
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    kao sto rece ahmet, i ako pise "kino" ne mora znacit da predstavalja TO.. rcimo kod nas u Ze je toliko losa slika da su bolji oni crno-bjeli filmovi nego sto dodje u nase kino.. a onda, kultura na nivou.. no coment.. ja inace ne podnosim da gledam film sa necijim uznidanjem, suskanjem.. ukratko zivciranjem

    inace cekam i ja originale ali stvarno cu se nacekat dok doleti transformers pa hebiga,... mozda i neki pirat valjadne
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    i to sto kazes za kulturu ljudi... pocesto i skola organizuje odlaske na te "hitove" od filmova i naravno svi idu da nebi bilo nastave.. i onda se sve moze razumit... pogotovo sto su filmovi domaci i nisu titlovani pa sve ovisi u zvuku, koji je i tih a i necuje se od ljudi..

    uglavnom odosmo mi u offtopic... necemo vise :D
     
  4. monK

    monK Komšija

    Friški dojmovi. Bit ću kratak, a iskreno rečeno o ovakvom filmu se i ne može pisati.

    Adrenalin, kao glavna stavka u filmu, ocjena 10;
    Humor, kao druga glavna pozitivna strana filma > 9 (par loših gegova je pokvarilo kompletan dojam);

    Vizuelni efekti, da budem iskren očekivao sam malo više, a opet tih par scena krupnog kadra je fantastično > 8,5...

    Muzika i režija > 5, ne sjećam se kad me u filmu ovako nervirala muzika. Zvuk efekata, tj. eksplozija i transofrmiranja je beton...

    Reklame u filmu, najiritantniji detalj (men' se čini Panasonicova SD kartica od 2 GB), GMC modeli imaju motiv, mogu proći...Jah, da ne zaboravimo Nokiu > -10 > fakat ofirno...nisu čak ni subliminalne reklame kao nekad već udaraju drito u facu...

    Miriše na bar 5 nastavaka, s više reklama vjerovatno > 3

    Malo dijaloga između robota, previše dijaloga između ljudi.

    Ukupan dojam zbog dobra raspoloženja > 7.


    Očekivao sam da će biti lošiji film, da budem iskren. Na kraju za nešto što je rađeno po crtiću moglo bi proći...


    Iznervirale me preslane kokice, morao sam ih baciti.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i ja sam ga pogledao danas, odn. vec je to "jucer", i dao bih mu 3.5/5 ocjenu. ne treba ocekivati mnogo od filma i dobra zabava je zagarantovana. ne znam jel' jos neko primjetio Xbox360 kutiju iz koje izlijece mali transformer - reklama kao i za panasonic/nokiu. :roll:
    uglavnom se slazem sa kolegom iznad, samo sto bih dodao ocjenu vise na vizualne efekte i muziku (steta sto decepticoni nisu raznovrsno dizajnirani kao autoboti). uglavnom vrijedi nabaviti na originalnom dvd-u ili jos bolje na bluray-u nekad kasnije ove godine.

    najiritantniji detalj - lik (vec mu i ime zaboravih) nakon sto je sletio s motora, klize na ledjima i puca decepticonu u "jaja". :mrgreen:
    bernie mac je bio odlican cak i na onih nekoliko minuta.

    radnjom su se nazalost mnogo udaljili od izvorne, a izbor auta je fuj. ukratko - film je najveca reklama za prikazane proizvodjace auta.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

  8. Sale

    Sale Aktivista

    A jel istina da je izasla i igra?? :shock: :wink:
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jeste. Za sve moguce konzole. Za PC ne, iako je trebala prije 2 mjeseca izaci. Inace najbolja Transformers igra je ona za PS2 iz 2004. godine. Naspram ove filmske verzije igra je remek djelo.
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ja je igrao na PC :shock: :lol:
    yup ta Transi igra je solidna i igriva
    http://www.gamespot.com/ps2/action/tran ... bs;reviews
    Film jos cekam u kakvom pristojnom izdanju , valjda doce u TZ :lol:
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    my bad. onda ign laze kad je pc verzija u pitanju.
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    mah nije vrijedna ni pomena :lol:
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    bas... :roll:
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    mislio sam da nemam izbora sem cekati da dodje u kino ili na orginalu a posto mi se neceka dizem ga u videoteci i to je to.ako mi se svidi idem ga gledat u kinu ili na orginalu...
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    imas izbora. uvijek. to sto si ti na fazon ovih "igraca" sto hoce igrati sve sto izadje iste sekunde, umjesto cekati godinu-dvije da igraju na postenim konfiguracijama je druga stvar...
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    cek sto sada uplices ovdje igru tj.igre u diskusiju?ja pricam o filmu transformers i filmove volim gledati kada izadju.
    a ove nove igre i ne moram igrati odmah i ne igram odmah kada izadju.za tvoju inf.ono sto ja igram u zadnjih godinu dana aktivno(mislim na duze od mijesec dana) jeste Heroes3,Civilization3,Worms World Party i Armageddon,Starcraft,Diablo2,Risk2,WE,LOTR BFME2,CS 1.6 i Ogame.mislim da bi to bilo to.nepalim se na AA,AF 1600*1200,Blur efekte zapravo skoro sve ono sto cini danasnje igre :|
     
  18. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Potpisujem :D