Treba mi pomoc za moj PS4

Discussion in 'Igre i konzole' started by Dylan, Jun 15, 2020.

  1. Dylan

    Dylan Novi član

    Ovako, kupio sam ps4 prije godinu i 4 mjeseca u santa domenica u BBI. Garancija je istekla prije godinu dana.

    Prije 2-3 mjeseca mi se javio problem da mi se zvuk cudno ponasa u igrama, kada pricaju u cut scenama zvuk kasni. Pa mi je par puta igra zaledila, nisam mogao nista napraviti. Pa mi je ps4 zaledio u glavnom meniju. Ja sam obrisao sav save game, prije nego sam ga spasio na usb, i kao radila je normala od tada. Mislio sam da sam rijesio problem koliko god glupo zvucalo rijesenje. Al nakon sto sam instalirao novi Tomb Raider opet se pocela cudno ponasat. Novi NBA mi je ledio nakon par minuta.

    Odnesem ja ps4 u santa domenica gdje ga oni posalju u svoj servis, negdje van Sarajeva. Danas covjeka nazovem, posto mi nisu javili bista sedmicu dana, kaze on krni nisam ga uspio pregledati hajde nazovi iza 3. I tako ja nazovem, da bi on meni rekao da mi je otisao taj neki cip na ploci i da se nista ne moze napraviti. Kao ne isplati se, nova ploca je 400km. Al kao ima solucija, za 200km on ce poslat soniju novu garanciju nekakvu i oni ce poslat novu plejku. Iskreno meni tu nista jasno nije.

    Prvo pitanje, da li je stvarno mogao taj cip otici sa ovim problemima koje sam opisao ? I da li se moze to nekako jeftinije popraviti ako je istina ? Trece pitanje da li on meni nesto muti tu, posto se ja stvarno ne razumijem toliko u te stvari? Meni plejka nikad nije ispala, pazio sam je samo tako. Tek je i garancija istekla l, nije stara uopste.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jesi li guglao jel jos ko imao slican problem?
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    mozda mislis da je graficki cip otisao ? mozda je nesto bezveze kao pregrijavanje ? sto kaze nino,proguglaj,pitaj na redditu ako je ko imao slican problem prije nego sto ispalis 200km za popravku/zamijenu.
     
  4. Pasha

    Pasha Komšija

    PS4 nema graficki cip, tj ima ali je CPU i GPU zajedno i zove se APU.

    Probaj prvo disk zamijeniti... posto to vec mozes.
    Ide sasvim normalni disk u nju kao i u desktop.
    Ako to ne pomogne, onda poliraj APU il7 pogledaj pastu jer se vjerovatno pregrijava kao sto kolega rece.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    200 marki za novu konzolu je dobar deal.