Trebam nekoga ko moze primati paypal uplate

Discussion in 'Računari i komponente' started by Zlatan, Jul 5, 2009.

  1. Zlatan

    Zlatan Komšija

    trebalo bi za mene tj umjesto mene mjesecno primati neke uplate, uz odredjenu proviziju/naknadu, molim Vase ponude na PM. Radi se o jednom net servisu koji placa iskljucivo paypalom pa nemam drugi nacin da pokupim tu lovu.
    Hvala unaprijed
    Zlatan
     
  2. reni90

    reni90 Aktivista

    ako imas debitnu karticu na paypal acountu novac ce se automatski na nju prebaciti
    to je provjereno
     
  3. KorgPa500

    KorgPa500 Novi član

    ko je iz BIH nemoze primati novac na paypal ?
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ... sto je vjerovatno i razlog zasto Zlatan trazi nekog.
     
  5. LockStock

    LockStock Aktivista

    Reiffeisen-ova debitna kartica moze primati paypal uplate, pod uslovom da je izabran business account type.
    Confirmed...
     
  6. VR6

    VR6 Komšija

    moze otvoriti stednu knjizicu u rajfajzenu,i nek mu uplate :) jer paypal nije otkljucan za bosnu.
     
  7. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Lockstock hvala mnogo to mi je zaista novo!
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    probao sam ovo neki dan i ovo ne moze, tj kad sam posao uplatiti sa mog premiuma na bih account mog prijatelja koji je upgradeovan na business type, javlja da BiH accounti ne mogu primati uplate....
     
  9. reni90

    reni90 Aktivista

    ne znam kako to ali ja imam kod raiffeisen visa debitnu karticu
    i nekoliko puta sam vec primao uplate na nju preko paypala
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da li su te uplate bile povrat novca ili slanje novca?
    U prvom slucaju sam i ja u par puta dobio novac.
    Za ovo drugo jos nisam probao.
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    radilo se o obicnoj uplati, ne povratu, BTW moram malo da se ispravim, dakle na taj upgradeovani account jos nije dodata raifeisenova kartica nego smo jednostavno probali moze li uplata leci na business account... znaci treba prvo regati reif. karticu na njega....ok hvala!
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    paypal accaunt + raiffeisen visa electron debitna kartica ----> ne mogu proci uplate na nju. provjereno. kakvu god karticu da imate, bilo koje banke u BiH, necete moci primati uplate, zato sto to regulise CENTRALNA BANKA BIH. sve transakcije iz inozemstva moraju proci kroz nju (odnosno ona kontrolise taj dotok novca), a ovo pitanje sa paypal-om jos uvijek nije rijeseno. tako sam ja shvatio kolegu iz raiffeisen banke.
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija

    thnx koline, ali evo ljudi kazu da moze(jedino ako to nije neki zastarjeli podatak), i to su provjereni/pouzdani clanovi foruma, ne neki sto su se juce registrovali, s druge strane puno puta sam se osvjedocio da sluzbenici banaka nemaju blage veze o cemu pricaju, pogotovo kad se radi o internetskim stvarima
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja ti fino kazem da ja sa visa electron karticom raiffeisen banke ne mogu primati lovu. ne mogu ni par ostalih kolega koji imaju kartice drugih banaka (unicredit, procredit...). dobijes poruku na paypalu, da nije moguce slati novac u bih, i u poruci se ne spominje nijedna banka, nego strogo drzava. i meni je tesko prihvatiti da zivim ko divljaner u ovoj zaostaloj drzavi, ali sta cu.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. Zlatan

    Zlatan Komšija

    pa dobro kako su ova dvojica primila uplate?

    a ta poruka za bih je robot poruka za koju mozda ima izuzetaka...a uvijek ima rupa u sistemu....npr slicno error porukama windowsa koje cesto nemaju blage veze s pravim stanjem stvari i uzrokom problema ..
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nails je u pravu, i to sam ja i pricao. danas sam slao mail raiffeisen supportu, i nazva me popodne momak, i kaze mi, da oni nemaju ama bas nikakvih informacija, da te uplate iz vana prema bih (konkretnije, prema raiffeisen banci) ne prolaze. kaze, da ne bi trebali biti nikakvih problema vezano za to, jer je to u njihovoj banci MOGUCE. predlozio mi je, da se obratim paypal supportu, i da pokusam saznati sta je u pitanju. kako nisam nesto vjest sa engleskim, bilo bi fino da neko sastavi jedan mail i posalje gospodi iz paypal supporta, pa nas obavjesti sta je u pitanju (ako dobije odgovor).
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo citam po nekim forumima i ljudi tvrde da primaju normalno novac na Visa KEDITNU karticu a ne debitnu. Znaci, za debitnu jos nismo na listi dok sa kreditnom normalno fercera kao na moneybookers.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da, ocito je u tome fazon. ali mi je to pravo glupo, posto su obje kartice dozvoljene prilikom registracije paypal accaunta. ne znam zasto su napravili tu razliku.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Koce ga znat, nisam probao debitnu sa paypal. Onda jedino ganjat nekoga ko ima kreditnu, samo me cudi kak omu se niko ne javlja posto nije djaba.