TT vs Ostali

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Sep 4, 2006.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    LOOOL :lol:
    Evo covjeka koji zna! TT je smetlje i to ce ti potvrdit svako iskusniji poput syss-a.
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Kako si ti Stevie cudan, to je nejogv subjektivni dojam, nije mi jasno kako nekom moze i jedno kuciste od TT izgledati jeftino, al to je njegov stav. Eto samo mi odgovori sta je to smetlje na TT da ti povjerujem, uvjeri me, nemoj mi gopvoriti kako su drugi bolji, nego mi reci zbog cega TT ne valja, sta to ne valja?
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Ako je TT smece, sta je onda Codegen i ostala kineska kamarila?
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    TT mi vec na sam pogled izgleda jeftino i kao da je napravljen za "djecu" sa svim onim kricavim bojama i prozorima i ne znam vise kojim glupostima.
    Meni je "prozor" na kucistu jedna od vecih gluposti, da mi nesto svjetli jos gore, povraca mi se od toga.
    TT je precjenjen. Nije mi se nikad svidjao, niti ce mi se svidjat.
    Ako ti je izgled jedino sta je bitno onda malo fulas usporedbu. Imas super jeftinih kucista koja imaju da citiram
    iimaju taj look. Zasto bacat pare kad za puno manje para mozes imat isti "look"?

    Vjerojatno ti "stranci na stranim forumima" su pretezito amerikanci o kojima nemam apsolutno nikakvo pozitivno misljenje, jer vecina pada na reklame i taj spomenuti "look"...
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam ja cudan, i to nije njegov subjektivni dojam nego objektivni.
    Nemamo se sta natezat dzaba, tebi se, kao i mnogima drugima TT svidja i to je to. A oni koji su iskusniji poput syss-a ce rec da TT kucista ne valjaju...
    Sad kome vjerovat? Tebi kojem se svidjaju na osnovu look-a ili iskusnom hardware-asu koji je vidio sva moguca kucista na trzistu?
    Pretpostavljam da nikad nisi vidio Stacker-a ili Antec-a P180...
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    TT je smece obzirom koliko kosta. Valjda je to jasno. :)
     
  7. Ante

    Ante Aktivista

  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije. Bolji je Stacker Rev. 2. Mada je i taj Stacker jako dobar.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E vala jest najbolje. Samo me brine kako bi hladilo dvije moje X1900XTX u CF-u? :mrgreen: Ne bi moglo pasivno, no way...
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Ovo sam shvatio ko podjebavanje, ako je neko 5 godina na ovom forumu a ja nisam to ne znaci da ja nemam znaje ili iskustvo, a sad cu tebi reci da uopste nisi TI rekao sto TT ne valja, to je syssovo misljenje koje se razlikuje od mnogih. Osim recenica tipa da TT djecije izgleda niko nije rekao sto TT ne valja, jel mal, uzak, jel se korsiti neki lagani hrdjajuci aluminij, valjda je plus sto su stranice uglavnom providne a ne minus sto je rekao Shenron, jel to TT nema intake i outtake venta, nema asembliranja bez sarafa, sta reci mi sto TT ne valja! Da i meni kojem se svidjaju kucista na osnovu looka kao i 90% raje koja daje 300 km za kuciste naravno da ce traziti pored vec placene funkcionalnosti i air flowa i izgled. Nece dat 3 glave za kutiju koja se ne razlikuje od drugih kucista ni po cemu ili neki hoce, al to je od osobe do osobe. I jest vecina veze nemaju jer preferiraju TT, oni ameri pojma nemaju, debili kupuju TT a ne znaju sta ce s lovom. Vazno je da bosanac sve zna! A reci mi sto to ti nesto pretpostavljas sta sam vidio ili nisam. Sta to ti pretpostavljas?
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam rekao da ze moze uzeti bolje za iste pare ili isto za manje para.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Polako nani, slow down...
    Ja sam za TT rekao da ne vrijede koliko kostaju, a syss se tek kasnije javio.
    Odmah sam ti dao link, mogao si i vidjet zasto TT kucista ne vrijede tu lovu.
    Nemamo se zasto prepirat :)
    BTW na forumu si svakako duze nego ja :wink:

    EDIT: Ja mislim da si vidio i Stackera i P180, ali da ti TT ima bolji look.
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Znam sta si rekao Dog i tvoje su recenice kao i ostalih admina jedine smislene, ovo ostalo nemam komentara
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Ma nije vazno care ko je duze na forumu, eto imas vise postova od mene, nebitno, raja smo izmedju sebe, pricamo svaki dan, pola nas se zna, nema potrebe da se nesto predpostavlja ako me ne znas. Samo normala razgovor. :wink:
    TT nije najbolji, nije najveci al je meni kao pojedincu, samo meni govorim u svoje ime prvi izbor jer za mene izgleda najljepse od kucista koja su meni trenutno na raspolaganju. Meni je to vazno, a i ostali imaju sve sto ima i TT i vioce versa, da li ej air flow bolji kod anteca ili asembliranje kod ciefteca meni ne igra bitnu stvar jer sve je to male razlike.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    1. debelo su precijenjena
    2. prednje stranice su redom kvalitetom izrade bar 3-4 puta lošije od samog lima
    3. lim je dobar i masivan, svejedno daleko od chiefteca, anteca ili sl.
    4. toolless dizajn stvara probleme jer redovno moram skidat držače pci kartica koji jednostavno ne obavljaju dobro posao i veće kartice se trebaju stisnut muški - šarafom (aplus koji je jeftiniji 3-4 puta ima bolje to rješeno recimo)
    5. čudna rješenja sa kavezima oko napajanja, dodatni vent se u nekim slučajevima mora skinuti (armor)
    6. presmiješni 5.25" držač za cd-e od plastike kakve se frontier ne bi posramio
    7. armor jr. košta više od stackera 2.0, a kućište je (da prostiš) drek... skini 5.25" slot zaštite sa stackera i onda sa bilo kojeg tt-a (koji btw. debelo neuspješno imitira stackera), pa usporedi kvalitetu izrade
    8. velika većina "jeftinijih" tt modela sa može naći totalno identična (što se samog lima tiče) u aplus odjeljku za dosta jeftinije novce i sa kvalitetnijim prednjim maskama
    9. jel moram komentirati onaj front el display na kojem piše thermaltake sa plavom bojom (u raznim kombinacijama božićne rasvjete)

    to je to što mi pada na brzinu na pamet... uglavnom ostavljaju dojam loših kućišta koje ne bi ni pod razno htio vidjeti na svom stolu, a taj loši dojam možeš dobiti kad složiš dosta tt kućišta i usporediš ih sa ostatkom ponude.
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    syss aj ovako cu ti reci, koliko god si radio sa kucistima ovo sto si napisao ne stoji.
    Ne znam odakle ti ovo sve, zaista al stvarno sam pratio recenzije kucista od rusa preko svedjana i amera i ti si prvi koji je ovoliko nas** TT! Majstore kako ti kazes. Evo konkretno uzmi jedan TT Kandalf, tebi je prednja stranica Kandalfa koja je od debelog lima losije kvalitete. Generalizirao si citav opus TT kucista. TT nije chieftec da mu je svaka prednja stranica ista!
    Kazes lim je debel i masivan a opet daleko od chiefteca i anteca, bas bi volio da znam sta to znaci. Kandalf je tezak 18 kilograma i ti velis da mu je lim losiji od chiefteca ili anteca. hm...vrlo zanimljivo.
    Sa toolless dizajnom ja nisam imao dosad ni jedan problem a stavio sam u Sharka 6800GT karticu sa bakrenim hladnjakom, ne znam da mozes biti teze.
    Poredis Armor Jr koji i ja kazem da je precijenjen sa Stackerom, pa uzmi poredit jednu Eureku koja je debelo veca od tih pobrojanih kucista. Kazem ti ja ne kazem da je TT najbolji, da je skup jest, ali gledajuci realno koliko je firmi bilo na trzistu prije TT i nisu nikakvu inovaciju uvele za sve godine postojanja. O izgledu necu da pricam, to mi je smijesno u samu ruku poredit. Naravno da se gleda, raspored u kucistu za komponente, od napojne pa do smjestaja maticne preko tunel efekta, hladjenja, tezine, izolacije zvuka itd. I tu TT nije na prvom mjestu, al blatit TT i govorit da je smetlje meni nema veze s pamecu.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    onda ti kupi tt prema 200 pročitanih recenzija od kojih pola recenzenata su mlađi od 16 godina... šta da ti ja sad kažem?

    kvaliteta prije tt-a? lian-li, aopen etc.
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Mi se ne razumijemo, to sto nudi antec ili chieftec meni ne treba, ja ne pricam ovde globalno nego u svoje ime. Pa lian - li poceo na polju serverskih konfiguracija pa naravno da je top. Nit sma reako da ti nisi u pravu 8malo si ga precero :) . Samo meni ne treba nista toliko pro kao sto su te firme a vazan mi je izgled
     
  20. Ante

    Ante Aktivista

    A i rasprava vam je...

    Sta, covjeku se svidja Thermaltake kucista vise od ostalih, vidio sam i ludjih izjava :mrgreen:

    Ne, zezam se, meni je TT cist ok, jest da je malo kicast, malo (pre) tezak, malo (pre) skup, a o kvaliteti izrade necu govorit posto neznam, al nebi plako da mi je na stolu :)

    e pa meni je 830 bolji :shock:

    :wink: