Tutorial kako kupovati sa ebay-a?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by BELI, Jun 19, 2009.

  1. BELI

    BELI Guest

    Pozdrav svima,

    Eh ovako, imao bih jednu molbu, posto vidim da vas vecina ovdje kupuje razne stvari preko ebay-a bi li nekome bilo tesko da napise neko uputstvo ili tutorial sta sve treba za kupovinu preko tog portala i kako izbjeci prevare. Cito sam dosta o tome u temi paypal pa eto znam neke osnove ali jos nisam 100 % siguran. Znaci ako neko ima slobodnog vremena, volje, bio bih mu veoma zahvalan.

    Anel
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Otvoriš paypal račun (imas objasnjeno u paypal temi).
    Napraviš accaunt na e-bay-u i kupuješ :D
    Tražiš šta ti treba, pazis da je feedback prodavca pozitivan i to je to.
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    A sta je sa dostavom?
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Ako kupujes iz Amerike ili Kine, dostava je za 3-4 sedmice.
    Ukoliko kupujes iz UK (i generalno iz Evrope), dostava je kroz 7 do 10 dana.

    U oba slucaja nakon sto prodje navedeno vrijeme, kontaktiras prodavaca i kazes da ti posiljska nije dosla. Ostalo pise na eBayu u vezi pokretanja eventualnih sporova i sl. Prilikom kupovine potrebno je imati i neki "common sense" i ne padati na neke "super ponude". Ako neki mobitel ne moze kostati 100 KM, onda sigurno ne dobivas taj mob za 100 KM :)
     
  5. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Imam i ja jedno pitanje sto se tice ebay-a oko feedback-a. Kad udem u profil prodavaoca i npr.bude bruka nekih pozitivnih komentara, primjetio sam da ih je dosta sa malim transakcijama i sl.pa je li moguce da su to dupli accounti? Znam da je glupo pitanje ali stvarno me nekad cijene iznenade pa mi je to suhveli nekako sve, je li iko imo sl.negativnih iskustava na ovaj fazon?