TV s greskom - ne znam sta da radim

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Jun 30, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    dakle jucer sam uzeo Samsung SlimFit Widescreen TV http://www.brianbehrend.com/archives/20 ... limfit.php u tehno marektu (ono dada shit sta vec..) i posto znam da je taj TV bio nedavno oko 1000 km oni ga prodavali za 599 km.. i ja ono upita zasto toloko snizen kad ono eto ima u sarajevu dosta ne prodatih pa stiglo iz sarajeva u ze ali po nizim cjenama.. i ja stacu odma ga uzmeme

    i fino dodjem kuci sve ljepu radi kad slucajno primjetim ovo:

    [​IMG]

    znaci malo nepravilo zatezanje slike sa ljeve i desne strane.. znaci ova nepravilnost fata jedno 5 cm od krajeva i malo ke ko mutna slika s tih strana.. to se ne primjeti kad se gleda nesto ali ja sam nekako skuzio da nesto nije ok i snimi na racunaru ove linije u ubacim u DVD player i eto.. ugleda to

    e sad, naravno u ponedeljak cu otic do njih, nastace guzve ovo ono, ali oni nemaju vise tih televozora, on je jedan jedini (nije ni cude) e sad u naj gorm slucaju, vrjedil ovaj TV tih 600 sa ovom greskom,.. znaci kod njega je sve ok (za sad) osim ovoga, kad se gleda film, bilo sta apsolutno se ne primjeti.. svi mi kazu da ga ne vracam jer sigurno je i zbog toga snizn ali.. ako sam ja kupuio ispravno onda hocu ispravno

    znaci dali ovo vrjedi dati jeftinije ali s greskom
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vracaj.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Nek ti vrate lovu, šupci su što ti nisu rekli da je defektan/zato povoljan.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    slimfit ima opasnih problema sa geometrijom inače... čitav net pun članaka o tome.

    ako može - mijenjaj za nešto drugo ili traži servisni meni po netu.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Dokle ide rezanje cijena da je pocelo utjecati na geometriju LCD monitora, Boze sacuvaj.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    cek ne znam jel situacija ista kao na shotu gore (ove crne vertikalne linije), ali ako gledas 4:3 sadrzaj na 16:9 ekranu, onda ce krajevi slike sa obje strane biti malo rastegnuti, s tim da ce centar ostati normalnih proporcija. to je normalno za widescreen televizore. ovo ti dodje ko neka "smart" widescreen opcija. mozes to iskljuciti ili citav ekran ravnomjerno rastegnuti na 16:9.
    i da - vidjao sam i mnogo boljih modela sa losom geometrijom, tako da ces se morati pomiriti s tim, ili uci u servisni meni i ostaviti koji sat na stimanje (zapisi postavke prvo)...
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Bahamut Zero, cek cek nisam te razumio, prvo ova gore slika je moja, znaci to je moj slucaj, ja sam uslikao mobitelom.. ako na to mislis.. a sad kad gledam na 16:9 znaci preko cjelog ekrana sliku nasih recimo kanal koji su u projekciji 4:3 onda imam to zatezanje a kad suzim na 4:3 znaci da mi ostane onih 5-6 cm praznog prostora onda nema tog zatezanja na slici, znaci nije do slike nego do ekrana ali.. a znas li slucajno koja je opcija za to ravnomjerno zatezanje a ne da u sredini bude ok a s karajeva malo mutno.. mislim mozda je nadjem ali koliko sam cackao nista slicno nisam nasao

    ja kako tebe skonta to NEPRAVILNO zatezanje je normalno, posto nisam nikad detaljno gledao Widescreen modele jer je ova mana jak oneprimjetna .. pa sad, jel mi tv ispravan ili ne,


    a sto se tice tih skrivenih menija kod samsunga, cuo sam za to samo... znali iko sta sve ima za stimat, mislim dali meni moze pomioc ili ne, dal se nesto moze zahebat il sta vec
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    to sto ti se desava nije nista nenormalno. ta opcija ti sluzi da popuni citav ekran, pri cemu sredisnji dio zadrzava proporcije, a krajevi su rastegnuti. nije to mana nikakva. to fino sluzi kod regularnih televizijskih programa, dok kod dvd-a/igara treba iskljuciti. to ti se stima gdje su ti "wide, auto, smart, auto wide, zoom 1, zoom 2" i opcije slicnih naziva, zaboravih tacno. znaci uputstvo u ruke i nema problema. samo kad postavis na ravnomjerno istezanje, onda ce ti citava slika biti neadekvatna a ne samo krajevi. poenta svega - za tv kanale slobodno ostavi tako, a kad gledas dvd filmove, eventualno kopcas konzolu ili pc, onda iskljuci. znam da smeta to, ali bolje je uzeti wide ekran, nego 4:3. daj zapisi tacan model sa pozadine ako ne budes nasao...
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    ma uputstva su mi na ruskom, il nis stavili na engleskom prospekt ili ga nema

    ovako, kad udjem u mod za manipulaciju slike imam:

    Mod - tu nmi je kontrast slike, boja slike, osvjetljenje itd itd..
    Velićinu slike - e tu mije Automacka Širina, 16:9, Zoom 1, Zoom 2, 4:3.. a nema te smart
    Smanjenje Šuma ..to je valjda da smanji šum slike mada ga ja ne primjecujem da ista smanji
    Iskušeno - valjda 7 stepeni moze okrenut sliku ljevo - desno
    Filmski mod - ne kontam staje, ne vidim promjene kad iskljucim - ukljucim

    hvala na objasnjenju, malo si me utjesio za tu nepravilnost mada ipak mislim da se ne smije desit... a ne znam za taj smart, sto u stredini drzi inekako do "pravih" dimenzioja slike a sastrane razvuce.. nije valjda da je to stalno ukljuceno

    evo koi je model:
    WS-32Z308t

    nista, morat cu bar pogledat na netu neka uputstva prospekt nesto

    hvala jos jednom

    poz
    --------------------------------------------------------
    EDIT: znali iko neku stranicu ili oficijalnu samsung link za recimo TV jer gdje god nadjem samo statistiku telefona, il je na spanskom, ruskom ne znam ni ja kojem jeziku ali nema nista na engleskom.. a prospekt ili nesto slicne nema sanse da nadjem
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    cek nije valjda da ti jos uvijek nije jasno da je to normalna stvar? to "smart" ima na sonyjevim telkama, nisam se mogao prije sjetiti. uglavnom stavi na 16:9 ili na 4:3 i nece biti problema. koji god da si widescreen tv uzeo, imao bi na raspolaganju tu funkciju - od tvog tv-a, pa do plazmi od nekoliko hiljada eura. e sad ne znam kako se tvoj tv ponasa kad se iskljuci, jel se vrati na stare postavke ili ostane kako je sada (a zavisi i od inputa - aerial, svideo, rca). cak i ako zamjenis tv sa nekim drugim doci ces na isto. ja sam tv programe gledao u 16:9 i navikao se vremenom na "debele ljude"...
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    ok.. sad mije je jasno ..mada opet kazem, malo mi zudno sto je krivudavo al nebitno.. da i ja se navikaavam da gledam 16:9, hebiga, zao mi suzit sliku pa da mi ekran bude ne iskoristen,... a ta smart opcija jednostavno ne postoji, to da ravnomjerno bude rasporednjeno.. sinoc sam trazio po prospektu, ima jedna opcija, jedan meni u podesavanju slike koji kod mene nema a u prospektu ima, pa u njemu ima jedno 4-5 pod opcija i mozda je to to al kod mene ga nema

    nista hajd nek sad stoji kako stoji pa mozda vremenom nesto iscackam tajj smart djavo
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa cim ukljucis 16:9 ravnomjerno ti je rasporedjeno. auto wide radi taj efekat kvazi widescreen-a (ili je obrnuto dunno). a ta mala krivudavost na ivicama je do tv-a: losa geometrija. inace ne trazi "smart" opciju, jer se to ko sto rekoh nalazi na sonyjevim televizorima...
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    ok.. hvaala

    poz
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    e ovo moram da kazem, pazi sad ovo..

    nekako se pretrpim da ne vratim TV sa ovim krivinama i da spomenem, to ne smije bit jer dva lika iz srbije imaju isti tv i sve je ok. .al eto, hajd reko necu vratit, idonese mi jaran PS2, ustekamo mi kad.. pojave se naelektrisanja sa dva gornja coska, ono kao na magnet, nidje veze ali skroz malo.. hajd reko izace kad ja slucajno pritisni pauzu (na fudbalu) pa start, kad ono naelektrisanje toliko da je skoro na pola tv-a nestalo boje.. hajd ja tamo-vamo duga prica, povuce se ono ali jos uvjek ima naelektrisanja, opet ja pritisnem pauzu, pa strat.. kad opet pola televozora s nekim bojama.. i nista mi odigramo tu noc, istekam ga iz uticnice..

    ujutru ustanem a naelektrisanje stoji, necu rec da se pogorsalo zbog pritiskanja pauze ali stvarno se tad pojavljivalo najvise..

    i nista ja fino do njih, reknem tako i tako kad oni nista zamjenicemo, ja vratim svoj uzmem novi ali fino im reknem prvo da mi skopcaju DVD player, da ubacim svoj CD gdje sam stavio boje na kojima se vidi naelektrisanje i gdje sam stvavio linije, da mogu testirat jel kriv..

    kad ja, kliknem 4:3 a slika skoro okrugla, dobro ne toliko ali stvarno se vidi, kad meni sef podje, a on seljak neki, ovo je opticka varka ovo ono, ja stavim linije, i vidi se da je malo krivo (jos je na 4:3) kad on, ovo se nista ne vidi, pita vidil iko, svi sute.. a ja ljepo kliknem na 16:9 kad imas sta da vidis, gori tv nego moj, krive linije pravo, a naelekltrisanje isto, kad on se izgubi pa opet podje, ovo da mi reklamiras je smjesno, kupi plazmu pa nece bit nista, i ja se svadjaj ovo ono, pa da bi dotle dosli da rekne eto znas, sta ti smeta kad gledas fim, ne glčedas ljevo-desno (mos mislit idijota) a tu se okupili svi radnici i svi njemi, jer vide da nije uredu.. jedino ono nesto.. i da, kazem ja njemu (slazem) da sam gledao kod dvojice likova isti tve iz sarajeva i da im je slika ok, a on meni gdje ko kako gdje kupili, i ja kazem kod vas u sa( u Tehno Marketu) i on ne4 zna sta da kaze nego: eto donesi taj tv od njih i ja cu ga razbit.. mos mislit

    uglavnom da skratim, ne vracaju pare, tacnije uzet je na kredit sa jos nekim stvarima, ja sam tv ostavio i necu da ga onakog nosim kuci, stace dalje bit ne znam, kontam da ih tuzim ali treba mi skoro 1000 km.. tak oda ne znam samo nece se sigurno na ovome zavrsiz

    hoscu rec, ljudi, kad kupujete nesto otvorite četvere oci, kad kupite onda je gotovo, samo mozete preko suda trazit pare ali nemamo svi para za advokate, sudske troskove itd itd a prave vas budalom da na vase ljepe oci tako da.. cisti lopovluk, seljacine se docepale radg mjesta i uvaljuju sta stignu tako da.. pazitese

    poz
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sve to stoji, ali koliko god da je cijena primamljiva, crt je proslost, a ovdje posteno ostvariti garanciju je naucna fantastika. uglavnom zao mi je sto je tako ispalo, i obavijesti nas kad/ako se to sve sredi da vide ljudi cega ima sve.

    bio sam u nekoliko tehnomarket prodavnica, i sve mi se cini da nabavljaju netestirane stvari sa kraja proizvodne trake...
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    ma i ja sam skontao da im je falicna roba ali, stari mi otisao jako ranu u penziju, imo benificiran staz zato sto je bio u vojsci do 92 pa do neki dan, i oni daju penzjonerima na 3 godine, a njemu trebalo dosta stvari (ne ziv isa mnom) i to mu bilo naj boklje rjesenje i tako.. ja uzmem tv

    stvarno ne znam stace bit, stari mi govori da ga on uzme jer njemu ne smeta, mislim ono sto bi rekli da se ne baca.. a hajd ih tuzi, koce to vodit, imamol mi strucnih ljudi za take stvari koji ce odredit jel to ispravno ili ne.. a na karaju, kodnas se sve moze podmitit tako da sam ja mala ikona u njihovom "biznisu"..

    morat cu to vidjet za koji dan jer, hocel ga prodat pa mene ubjedit da nisam ni vracao tv.. iskreno nebi me cudilo

    nista, vidjecemo
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Necu da serem ... nemozes ni bolje ocekivati za te pare ...
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    enoga sad i ti. .ma nije problem mogul ocekivat boje,.. kao prvo, isti televizor imaju dva momka i za iste pare, mozda nesto skuplji.. placeni su oko 320 € i sve je ok, ni magnetisanje ni kriva slika, druga ja kad sam ga kupio trebali su rec kaakv je ..ocito se krila njegova defektacija.. i na kraju sad te prave budalomm.. hebem ti drzavu gdje se ja rodi
     
  19. GV

    GV Komšija

    Mislim da ti ima neko društvo za zaštitu potrošača, a možda i inspekcija nije na odmet
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Znaci shvati da ti oni nece dati novi tv dok ih ne prisilis.
    Inspekcija samo moze ici u tvoju korist.

    Ja bi na tvome mjestu procitao garantni list nasao stavku koja ti daje za pravo da trazis povrat novca (ako je ima)
    telefonom javio tom dzibanu da ce pored inspekcije njihov objekat posjetiti i lokalna televizija da vide kakav to odnos imaju prema kupcima.

    Ja bih rekao da ce ti prije vratit pare.