TV s greskom - ne znam sta da radim

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Jun 30, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    da, ima agencija za zastitu potrosaca i neka komisija koaj se bavi sa ugrozenim kupcima ali.. naj veci problem tu stvara ne strucnost osoblja koje ne moze utvrdit gresku recimo u ovom slucaju televozora, oni se samo bave tipa ono radi - neradi, hoce popravit - nece popravit zamjenit il sta vec.. ja mogu preko njih izganjat ( a i vako su mi nudili) zamjenu televizora ali opet isti klinac, ista greska isto sve, isto namagnetisan.. cini mi se jednostavno serijska greska, i svi televizori su iz bugarske bez engleskog recimo prospekta

    tako da, ne znam sta da radim, oni kako sam skontao ne mogu zakljucit u valjanost trenutnog tv-a a cujem da i to nije djaba, inace svako bi ih vodao sa sobom po prodavnicama

    sto jest jest, mana televizora je mala, naelektrisanje se skoro i ne primjeti, kad gledas nesto osim skroz u cosku a kad nabacim recimo crvenu boju preko citavog ekrana, namagnetisanje zauzima pola ekrana.. a krivine se bas i ne primjete kad se gleda tv ali ono sto naj vise iritira jeste to da je taj dio nekih desetak centi koji je krivudav i pomalo mutan pa recimo znak kanala u cosku je dosta mutan, ili recimo sad kad je tenis bio, bas je mutno da jedva skontas ko igra, a ekran od 32''..

    ma tv je jednostavno neispavan ali ocito za nas koji se "razumijemo" barem malo u tehniku dok vecina laika ne primjeti godinama tako nesto... pa sam sad ni na nebu ni na zemlji, ne znam kuda.. ja bi naj radje da mi dadnu drug tiopu tv-a, pa ako treba dodat para ali o tome nema price, ono definitvno sto se tice njihove strane a neki mi kazu da i nemam pravo to da trazim, dok opet, povrat nmovca je nemoguc jer se radi o kreditu a odbijanje kredita opet ne ide jer je vec pocelo otplacivanje i izracunata kamata

    ma hebiga, ono naj gore da gore ne moze bit
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Ma rek'o ti je Stihoklepac, malo ba zaprijeti. Reci da ces ih dati u novine, 'vako 'nako.

    Ili nadji nekog utjerivaca dugova, pa nek radi malo. :mrgreen:
     
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

  4. NAILS

    NAILS Moderator

    ej hvala ti na linku, stvarno ima sve detaljno i dosta korisno samo.. kod mene je malo veci problem nego sto sam mislio, naime, trazio sam to po netu manuelno podesavanje slike tipa dimenzija, oblina, krivina itd ali.. to meni ne moze pomoc jer TV (ne znam jesam li spominjo ali ja mislim da jesam) ima disanje slike ali ne kao kod monitora, naprimjer, kod monitora ako ima vise bjele, slika se komplet siri a ako ima vise crne slika se komplet suzava, ali kod ovog televizora recimo na kojim djelovima ima bjele ti se krivi ali nepravilno a ne zajedno pa tako i dolazi do deformacija, samo mi nije jasno zasto se deformise kad je sve bjelo i ima samo par crnih pruga

    unaci nije ta deformacija fiksna pa da je malo sliku iskosi, iskrivim pa da bu dobio pravu sliku, nego jednostavno zavisnosti od svjetline slike i na kojem djelu, slika se krivi.. ali samo sa strana televizora, ne i centar

    ma kosto bi rekli, ovu bitku ne mogu dobit.. nije bas kako kazusa tim inspekcija,a.. mozda da mi tv ne radi ali ovako ostocen a ipak radi.. oni s tim nemaju navodno nista, bas kako sam predpostavljao.. naj vjerovatnije ce stari uzet sebi a ja cu morat uzet novi.. mislim, mogu ga ja sebi uzet ali nema sanse da ja godinama "zvirnjam" ljevo desno koliko je slika kriva i imal namagnetisanja..

    hvala jos jednom za link, vec sam spremio stranicu jer cu sigurno uzimat SAMSUNG tv pa tako, moze zatrebat

    poz
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    razmisli malo o tome. ja ne bih...
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    ma ja sam od samog pocetka protiv SAMSUNGA, samo zbog ogromnog laga (kasnjenja)

    prvo ima lag izmedju daljinskog i lampe na tv-u (ako tako mogu da kazem) pa onda lag izmedju lampe i ekrana,.. i sad skontaj koliki je lag izmedju korisnika i prebacenog kanal, drugo, ogroman lag menija, i dosta retardiran meni, trece koliko mu traje pauza izmedju prebacenih kanala, skoro sekunda.. hebo te grom, stari mi tv iz 97 gorenje voyager prebacuje trenutno sliku, kao na satelickom resiveru

    sve to stoji ali sta drugo da uzmem, gledao sam gorenje i nema puno izbora ekrana preko 32'' a i plazme ima jako malo.. gotovo nikako.. da uzmem LG.. ne znam, imam monitor LG s kojim sam prezadovoljan sto se tice kvalitete (u usporedbi sa par samsunga iste specifikacije i godine) ali eto, nakon 3 godine poceo otkazivat

    onda sta jos ima sem onih nekih TLC televizora gdje ne postoji ravni ekran a akol nesto vise,, ima rodstar, i ima jos par divljih

    eto, nebi ni ja samsung ali dali imam izbora
     
  7. dHM

    dHM Aktivista

    sony najbolji izbor :wink:
     
  8. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ne zanosite se ljudi,ovo je trziste Istocne Evrope. Jadno, ali istinito.
     
  9. dHM

    dHM Aktivista

    nisam bas razumio sta si htio rec :?:
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    hoce rec da smo zadnja rupa na sviralu pa.. dobijamo ono, zadnje s trake tako da se ne iznenadjujemo i trebamo bit zadovoljni ako dobijemo male grske poput mog samsunga ili je bingo ako uzmes bez gresaka

    sto je definitivno u pravu.. koje nama kriv sto ovde zivimo, nije da se zalim ali.. opet, nerealno je da trazimo bolje
     
  11. dHM

    dHM Aktivista

    ma ne znam sta da ti kazem, ja sam bas u tehno marketu kod vf-a uzeo sony kdl-32s2530 prije nekih 7 dana, i trazio sam da probam u radnji, i onda sam kupio, sad za sad nema nista sto bi mi moglo smetati. mislim da si i ti trebao probat prije nego sto si kupio prvi put, i da si tad vidio greske nisi trebao ni uzet taj tv ako je za njih to normalno. inace je kod nas zlatno pravilo da sve sto se moze probat probas prije nego sto uzmes
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    daj se malo raspiši o toj telci... kakav je na sd rgb signalima i zemaljskom analog/dvb-t tuneru? hdmi? tipkaj brže :D

    inače akcija i pol ovih dana... 42" panasonic g10 plazma u hgspotu za 1000€ ravno.
     
  13. dHM

    dHM Aktivista

    oko tehnickih detalja za tv se ne razumijem bas previse, al mogu ti rec da je slika odlicna, fine boje i kontrast, HDMI nisam imao cime da isprobam, sa kompom kad spojim, milina je igrat pes6 jer to jedino i igram. a ono zbog cega sam kupio, gledanje filmova je poprimilo skroz novu dimenziju :D imam kablovsku i na starom tv-u je slika bila prosjecna, a sad je na svim kanalima odlicna, sve u svemu mogu ti rec da sam prezadovoljan
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    dHM, i da sam ga upalio nebi skontao, tesko je vidjet kad se gleda nesto dali je slika kriva, jedino ako naleti neka cijev ili nesto uspravno blizu krajeva, onda bi tek vidio da nesto nije ok

    pa eto, blago tebi.. neka ti je sa srecom
     
  15. dHM

    dHM Aktivista

    hvala, nadam se da ces i ti uspjet rijesit problem
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    zato za ubuduce - ponijeti sa sobom digital video essentials dvd i fino provesti testove kad se uzima tv. dvd player svaka prodavnica (pa cak i granap) ima...
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Bahamut Zero, da.. to je sad za ubuduce.. eto na greskama se uci

    znaci:
    fino uradi mrezu ...bjela podloga sa crnim linijama ali OBAVEZNO recimo, crvena podloga sa zelenim linijama.. jer, mene je onaj seljak poceo ubjedjivat da je to varka ociju i ono: "ej znas li ti one fore sa crno-bjelo, pa se dobije dojam ovo ono.." mislim, dokle je iso

    i da, uraditi slike sa komplet crvenom, pa zelenom, plavom i zutom bojom, jer.. naelektrisanje se ne primjeti na nekim bojama ili kad gledas tv ..recimo meni se primjetilo naelektrisanje onako malo.. ali na crvenoj skoro do pola ekrana dok na plavoj i zelenoj recimo nije bilo ama bas nista
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma kakvi to. Fino rekoh - JKP Digital Video Essentials nabaviti (6.5GB na torrentima) i onda te ne moze niko ubjediti da nesto valja/ne valja. Samo nek je dvd player prikljucen s dobrim kablom i to je to. To sto si rekao moze posluziti ako trazis mrtve piksele na lcd ekranima i nista vise...
     
  19. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Sto se tice tog naelektrisanja, odnosno, toga kad ti dio ekrana poprima razlicite boje, to se meni desavalo ako mi je u neposrednoj blizini tv-a jak izvor elektromagnetnog zracenja, recimo aktivni zvucnici. Problem sam rjesavao prinoseci kakav pozamasan magnet ekranu i nakon nekog vremena te anomalije u bojama su nestajale. Ne znam, probaj i to, jbg. :roll:
     
  20. cajo

    cajo Novi član

    ja sam uzeo prije 2 mjeseca (za vrijeme ramazana) tv Samsung SlimFit ws z419t 82cm dijagonala.Nemam nikakvih velikih problema sto su spominjala raja sa avforums i slicnih stranica, da je malo geometrija nepravilna jest, ali onog sto oni spominju nema. dakle dobro sam proso.nema ljubicastih niti ikakvih krugova, disanja slike, velike nepravilnosti itd.takodje se spominjao pistanje tv-a, dakle onako neki zvuk srednje jacine (kad je noc i svi spavaju i napolju nema aktivnosti mozes ga cut prilicno) ali to mi je jednom bilo i proslo.
    Uzeo sam ga za 620 KM ovdje u Zenici u mediamarketu i eto sve je super.Skinuo sam one sheme za servisni meni, kombinacija tipki i kako sta stimati ali eto ne uhvatim vremena a i nije toliko kriticno.
    eto ja imam dobra iskustva, velika slika, lijepa slika, a nije puno skup.
    takodje HDMI i komponentni ulazi, kada kupim xbox 360....