tv tuneri

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by AhmeT, May 12, 2005.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    evo danas sam dobio mail od geneleca u kojem promoviraju tv tunere

    nisam nikad prije obracao panju na ovaj tip hardvera pa me zanima jel se isplati ovo kupit jer vidim da cijene nisu velike (max 100km) i ima i daljinski i snimanje u raznim formatima (prakticno kao tv i video rekorder), zatim fm radio

    bilo bi dobro snimat sve utakmice na cdove!!!! :8
    i onda za 20 godina gledam finale iz istambula :)


    kvalitet slike???

    i jel idu na pci slot??
     
  2. Guest

    Guest Guest

    Dobra stvar ! Uvjek bilo koliko para toliko muzike :roll: alil sve u svemu kvalitet slike je zavisan od prijema ako dolazi digital signal onda imas dobar kvalitet i na snimku !
    evo jedna od boljih: Leadtek WinFast PVR2000
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ko je ogranicen novcem, to je extra stvar, mada nikad ne bih mogao gledati tv na 19" monitoru (ili u dosta slucajeva i manjem). a snimanje programa nije neka bombasticna stvar zbog koje bi se isplatilo to uzimati. a s druge strane ko ima para uvijek je bolji izbor digitalni video rekorder poput Philipsovog TiVo-a.
     
  4. jeretik

    jeretik Komšija

    Eno ima tema o tome u novom Infu, broj 88, cijena osam maraka, more se nabavit na svim vecim kioscima u BIH :D :D
     
  5. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ja bas kanio da postam Topic sta je bolje da se uzme:
    1) Ati 9600 128MB All-in Wonder (236KM) ili
    2)nVidia 6600 128MB + Winfast TV2000 Expert (~250+100KM)

    Ne mogu nigdje da nadjem komparaciju izmedju Ati Theater200 cipa i Conexant chipa kojeg Winfast koristi. Imao sam jaaaako dugo ovaj Winfast i vrijedi svake pare... jace, za obicne potrebe, ne treba nikome. Odlicno snima, nema gubpljenja slikica isl. MPG2 HW Encoder isl... (ahmet za tebe je) imao sam i one sto su jeftinije i vecinom bazirane na Philips SA713X chipovima... zaobici... losi se drajveri picu skroz a i slab chip.

    Pa eto ako neko zna recite mi koji je chip bolji za video Ati Theater200 ili Winfast 2000XP Expert (njen chip). I nisam plaho skontao imali nekih poboljsanja sa All-in Wonder karticom kada se radi obrada videa ili je to po principu jaci GPU to bolje? Zanima me da nema neka poboljsanja kod iscrtavanja pregleda.

    Ahmeteeeeeee idi na Winfast :) Ja nemam TV pa moram sve preko PC-a.:)
     
  6. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ja sam gledao u genelecu i nema winfasta nikakbog
    inace odmah sam se "zapuco" u winfast. ima sve:fm, teleteks, daljinski(samo neznam kako ce radit kad je PCI kartica, a ona je pozadi, bez nekog dodatnog recivera al pise da dadje u paketu)

    samo ovo ima:

    TV+FM tuner INTEX with remote 56 56
    TV+FM tuner ASUS 72 72
    TV+FM tuner MATRIX, +Teletext 77 77
    TV tuner, USB 2.0 TV/FM BOX PAL-BG, daljinski 78
    (cijene su veleprodajne)

    najgore mi je sto ne pise model pa da vidim karakteristike

    ako ko zna koji modeli i valjal sta nek se izjasni :)
    plus mi je podaleko
     
  8. monK

    monK Komšija

    oko 80 KM, cca...
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    E jesi nashao sliku doshla ko Star Destroyer josh fali Imperial March Sound. I koji Tie Fighter.
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Za 50KM se može kupiti solidan Leadtek Tv Tuner. Dovoljan da snimi ono što trebate, a ima odličan daljinski.
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    a valjajul sta ovi iz geneleca?
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ovaj je iz Plusa.
     
  13. Nehrudin

    Nehrudin Novi član

    Kupio sam ja u Genelecu ASUS TV tuner.Odličan je, mada je softver spor (InterVideo Home Theater).Tuner čip je Philipsov neki najnoviji.Uglavnom zadovoljan sam.
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    @nehrudin

    mislis na ovaj od 72km?=??!

    ako jest moztes mi rec model pa da mogu vidit karakterisktike na netu?

    ja sam nasao neki na asus.com (mislim i jedini) sa tim hoeteatherom! jel taj???

    imal teletekst???
     
  15. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    AM uzmi Winfast TV2000 RM verziju... za nekih 50KM. Sluzit ce te vjerno i odlicno... ja sam Expert verziju koristio a montirao sam ljudima i ovu RM verziju... odlicna je. Software brzo radi.

    EDIT: Sa ove Genelec liste mi je zapao za oci Intex proizvodjac... smecober pravi... koristio sam neke njihove modeme... do mogu i onaj dio PCB-a sto se stavlja u PCI slot bi nekako izbacili da sto jeftiniji modem naprave. Za ostalo ne znam...
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    @hamzi beg:

    ma nabavio bih ja taj wifat ili bilo koji winfast ali nema kod nas nigdje

    zato pitam valjal koji iz geneleca??
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    mozele se reciver za daljinski koristit da se konektuje mobitel sa racunarom?
     
  18. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ne moze! Provjereno :) (hej nisi jedini ako nas pocnu kamenovati na forumu za ovu nebulozu ;))
    U vecini sluicajeva IR od daljinskog radi samo sa softwerom od TV karte koju kupis. Jedino daljinski upravljaci koji idu preko serialnog porta (SkyStar isl) mogu da rade sa ostalim programima (Chris TV, Media Player Classic, Fly TV isl...)
     
  19. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Hajd ovako.. izmedju dva zla odaberi manje!
    Posto se vecina "jeftinjak" kartica bazira na Philips Sa713x chipovima... performanse kod ovakvih kartica su iste. Ja sam imao nekad takvu karticu... snimanje sa njom u 720*4xx zaboravi, vecinom ces morati snimati u 3xx*2xx rezoluciji. Prikaz slike je sa interlensiranjem sto je jaaaaaaako lose za te utakmice koje planiras, ahmete, snimati jer ce igraci, dok budu trcali, imati zupcaste konture.

    No ako bas moras idi na Asus-a jer, posto je firma od davnina i "ozbiljna", vjerovatno ce imati dobar softer i drajvere.

    [​IMG]
    Evo pa vidi... http://usa.asus.com/products/vga/tvfm/overview.htm

    A vala mogao ti je to (Leadtek) neko od nas kupiti ovdje u SA i poslati busom... da se ne zavaljujes...

    Vidi... vidi ovo... a samo 101 KM a ona gore DV verzija 130KM.
    [​IMG]
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    gledo sam ga i prije samo me zanima imali teletext??